TJ Sokol Kosořice — SKP Ml. Boleslav

V souboji týmů z opačných pólů tabulky přivítaly vedoucí Kosořice na svém hřišti předposlední SKP Mladá Boleslav. První jarní vítězství si náš soupeř připsal v minulém kole v poměru 3:0, kdy zaskočil na svém hřišti čtvrtou Kropáčovu Vruticí. Podzimní duel v Mladé Boleslavi skončil vítězstvím Kosořic 0:5 díky hattricku Malíka a jedné brance Kopy s Hančarem. V minulém kole Kosořičtí zvítězili v Chotětově, ale tři body se nerodily snadno. V dnešním utkání domácí postrádali Pokorného a Salače. Naopak k dispozici už byl Hančar a po dlouhodobé absenci i Dobruský.

TJ Sokol Kosořice – SKP Mladá Boleslav  9:1 (2:0)

Už zmíněná absence domácích znamenala, že oproti minulému kolu se domácím rozpadl střed zálohy. Do tohoto prostoru trenéři Hájek s Archmanem nominovali Kopu s Pravdou. Právě Kopa hned v úvodu dobře odcentroval. Z následného rohového kopu hlavičkoval Krejcar nad boleslavskou branku. V páté minutě stihl Kopa v obtížné pozici přihrát do běhu Hančarovi, na přihrávku napříč pokutovým územím ale dobíhající Malík nedosáhl. V hlušší pasáži se domácí nadále snažili vstřelit úvodní branku, jenže hosté se soustředili hlavně na obranu a a Kosořičtí marně hledali cesty. Domácí se přihlásili o slovo až v 17. minutě. Po brejku tvrdě pálil Novák a z následného rohového kopu opět nepřesně hlavičkoval Krejcar. Domácí dále nedotáhli několik náznaků. Ve 22. minutě ovšem Krejcar vyslal dlouhý pas, obrana s gólmanem spoléhali jeden na druhého, zmatku využil Hančar, který přehodil teprve sedmnáctiletého Krysta v brance – 1:0. Až poté se v první příležitosti ocitli i hosté. Po autovém vhazování Votuse mířil Kováč zblízka vedle. Opět následovalo strastiplné dobývání boleslavské branky. Vesměs s chybami v rozehrávce, takže dlouhé minuty se nic zajímavého nedělo. Za zmínku stojí jen rychlostní souboj Hančara s hostujícím gólmanem, který tentokrát vyzněl lépe pro Boleslavské. Až v závěru prvního dějství se Kosořičtí nadechli k náporu. Ve 39. minutě Kopa odebral míč soupeři pro Nováka, akce však skončila bez gólového efektu. Domácím poté pomohla proti organizované defenzívě rychlá rozehrávka. Novák sice překonal brankáře, následně si ale pomohl nedovoleně a rozhodčí před odkrytou brankou odpískal faul na hostujícího obránce. Kosořickým se nakonec před přestávkou podařilo navýšit skóre. Po autovém vhazování domácí na chvíli přišli o míč, aby ho následně opět vybojoval Pravda pro Malíka. Celou akci úspěšně zakončil osamocený Novák – 2:0.

Domácí o přestávce využili početnou lavičku s náhradníky a do druhého poločasu vyslali tři nové hráče. Uběhlo je pár vteřin, když Novák dlouhým nákopem našel na hranici pokutového území soupeře Hančara a ten bez problémů překonal boleslavského gólmana. Poté se do příležitostí dostal i střídající Archman, dvakrát však ze souboje vyšel vítězně brankář. Stejně tak i proti šanci osamoceného Vocáska po přihrávce Nováka, i s touto střelou si Kryst v brance poradil. V 57. minutě ale kosořický Wolf rychle vhodil aut na volného Nováka a než se hosté zorientovali, byl už domácí záložník před brankářem a střelou mezi nohy navýšil vedení svého týmu. Hosté už kladli minimální odpor a jejich pozorná obrana už tak pevně nepůsobila. To dokumentuje i slalom Hančara z 60. minuty, kdy se dostal přes několik hráčů až k úniku. Místo zakončení chtěl nechat zakončit i spoluhráče, jenže Vocásek na přihrávku nedosáhl a Archman z velkého vápna mířil těsně vedle. V 68. minutě Malík vyslal po levé straně Vocáska a ten od brankové čáry hledal spoluhráče. V nepřehledné situaci musel pohotově zakročit gólman. Vyražený míč ale získal Hančar, ten ho nabídl Archmanovi, který zblízka navýšil již na 5:0. Archman se činil i vzápětí, tentokrát bez kýženého efektu. V 74. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop za faul na pronikajícího Hančara. Sám kosořický záložník si vzal míč a úspěšnou exekucí pečetil dnešní hattrick. Další minuty bude skloňováno hlavně jméno kosořického kapitána. V 79. minutě fotbalisté Kosořic rozběhli rychlou akci z vlastní poloviny. Střídající Zahula vybojoval míč pro Malíka, ten okamžitě přihrál rozběhnutému Řehákovi a na konci akce neuspěl Hančar. Míč však vrátil před branku, kde hlavičkujícímu Malíkovi zkazil radost boleslavský gólman. Z dorážky mu už podruhé ale nemohl zabránit ve střelení gólu. Po dlouhé době se musel činit i kosořický Jeleček proti nepříjemné střele Votuse. Domácí v závěru zápasu stihli ještě navýšit skóre. Přihrávku od postranní čáry v 84. minutě zužitkoval Malík, stačilo jen nastavit nohu. O dvě minuty později se v podobné akci ocitl Kopa a od brankové čáry našel Malíka. Ten opět v předbrankovém prostoru nezaváhal a po vzoru Hančara zkompletoval hattrick. Branku si chtěl připsat i Krejcar. Nakonec vzal za vděk i roli asistenta. To by však Zahula musel proměnit nabídku právě od Krejcara. Boleslavský brankář byl nyní pozorný. V 90. minutě si domácí Jeleček pokazil čisté konto. Jeho vyběhnutí potrestal rychlejší Losík a kosmeticky upravil výsledek na konečných 9:1.

• Branky: 22., 46. a 74. (pen.) Hančar, 79., 84. a 86. Malík, 44. Novák, 68. Archman – 90. Losík
  • Rozhodčí: Louda – Chrastina, Postránecký