TJ Sokol Kosořice — SK Bělá p/Bezdězem

Report

V posledním duelu okresního přeboru ročníku 2022/2023 přivítali fotbalisté Kosořic na svém stadionu mužstvo Bělé pod Bezdězem. Náš soupeř momentálně nemá formu jako v předešlých ročnících, kdy pravidelně patřil k tomu lepšímu. Letos na jaře však hráči Bělé zvítězili pouze dvakrát a museli se spokojit s umístěním v druhé polovině tabulky. Díky dvěma brankám Malíka v podzimním střetnutí si hráči Kosořic odvezli všechny body od dnešního soupeře. Jelikož po dnešním duelu následovalo ukončení sezóny, chybělo v sestavě jen několik hráčů. Zdravotní komplikace do zápasu nepustily Archmana, Dragneva, Miškovského a Stehlíka. Naopak se k týmu již připojili Abelovský, Malík a Sova. Kdo však mohl být přítomen, ten si dnešní duel nenechal ujít. Martin Maška, dlouholetý kapitán a opora týmu, působící v klubu od roku 2009, se rozhodl ukončit kariéru a před samotným výkopem tak předseda klubu a trenér v jedné osobě společně s dalšími předali Martinovi podepsaný dres s poděkováním. Právě tento dres chyběl v sadě a kosořický kapitán byl neprávem osočen, že dotyčný dres omylem odnesl domů :-). Spoluhráči tak chtěli svému kapitánovi připravit vítězné loučení.

TJ Sokol Kosořice – SK Bělá p/Bezdězem  3:0 (1:0)

Tyto plány mohly vzít rychle za své. Již ve třetí minutě se bělskému Dominiku Pokornému povedlo ve spolupráci s Umáčeným se kombinací dostat na pravé straně až k pokutovému území. Dominik Pokorný poté obdržel míč zpět a z jedné přízemní střelou mířil k tyči. Navrátilec Abelovský míč dokázal vytěsnit, avšak jen do míst kam dobíhal Hodovanec. Kosořický brankář ale následně dokázal zabránit již jistému gólu pohotovým zákrokem. První příležitost si vzápětí připsali i domácí. Hančar sprintem přes celé hřiště proběhl kolem soupeřů. Stopku mu nevystavila ani obrana, kolem které si posunul míč a velmi rychle doběhl. V závěru se pokusil předložit míč osamocenému Malíkovi, to hosté už nepřipustili. V dalších minutách chybělo oběma týmům více přesnosti ve finální fázi. Zvrat nastal až s blížící se odehranou půl hodinou utkání. Střela kosořického Malíka za hranicí pokutového území byla nepřesná. Po akci Dobruského se Zahulou odcentroval Malík a technická střela Řeháka z hranice vápna neměla špatné parametry. Dvaapadesátiletý zkušený brankář ale stihl zakročit. Kosořická kombinace začínala fungovat, naopak nákopy soupeře většinou nekončily úspěšně. Ve 35. minutě už se zdálo, že Malík dostihne míč před bělským brankářem. Ten nakonec míč odkopl dříve, jenže pouze k Zahulovi. Jeho rána ale minula cíl a platilo stále bezbrankové skóre. Kosořičtí nezužitkovali ani důraz Václava Pokorného, který obral o míč Jirdáska. Hančarovi však zůstal míč pod nohama a ze sóla nakonec nebylo nic. Pět minut před koncem prvního dějství se nakonec fotbalisté Kosořic dočkali vytoužené odměny. Malík si seběhl pro přihrávku na půli hřiště, několika rychlými kroky s míčem se odpoutal od svého strážce a přesnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Hančara. Pro něj už nebyl problém obejít gólmana a poslat míč do prázdné branky. Hráče Bělé ale ještě čekaly nepříjemné závěrečné minuty. Domácí opět získali míč a Vocásek s Václavem Pokorným vyslali do sóla Hančara. Ten však nepřihrál nabíhajícímu Malíkovi a nechal vyniknout hostujícího gólmana. O chvíli později se bez váhání do souboje vrhl Salač a započal akci na jejímž konci Malík oslovil Hančara. Jeho střelu přes obránce Krejčík pohotově vyrazil. Následoval sled rohových kopů. Nejprve Vocásek v nepřehledné situaci orazítkoval tyč a při dalším rohovém kopu hlavičkoval nepřesně Dobruský. V poslední šanci se ocitl Salač, opět po zisku míče před pokutovým územím soupeře. Střelu ale vyrazil brankář a Malíkovu dorážku pro změnu obránce.

Fotbalisté Bělé nevyužili jednu z mála šancí. Hned po změně stran se Umáčený šikovně obtočil kolem hráče a tvrdě vypálil. Abelovský ale díky dobrému zákroku o čisté konto nepřišel. Hned vzápětí se však skóre měnilo na druhé straně. Faul na Hančara potrestal tentýž hráč z přímého kopu, když přesným centrem našel hlavu Krejcara a ten nedal brankáři šanci. Uběhlo jen pár vteřin a oba kosořičtí hráči si role vyměnili. Hančar uvedl do pohybu své silné motory, převzal Krejcarovu přihrávku, ale Dominik Pokorný na poslední chvíli odehrál na rohový kop. Ten si vzal na starosti Malík a nadvakrát poslal míč před branku. Druhý pokus však nešťastně přizvedl hostující obránce a nechtíc připravil domácím třetí branku. Domácí měli utkání pevně v rukou a pokračovali v ofenzívě. V 65. minutě střídající Poslt našel mezi obránci nabíhajícího Malíka, jehož střela ale mířila jen do míst, kde byl připravený Krejčík. Další příležitosti nevyužili Krejcar a Salač. Další tutovku nevyužil Vocásek a po akci Hančara s Posltem zamířil zblízka jen vedle branky. To už kosořický Maška dohrával poslední minuty kariéry. V 85. minutě za potlesku ochozů přepustil místo Mudrochovi. Na výsledku se v posledních minutách nic nezměnilo a domácí vcelku snadno dokráčeli k vítězství 3:0. Hráči Kosořic se po společné fotce vrhli na rozlučku se sezónou, ale hlavně se svým kapitánem.