TJ Sokol Chotětov „B“ — TJ Sokol Kosořice

Rezerva Chotětova, po střídavých výsledcích z podzimu, na jaře ještě neprohrála a na lídra soutěže nečekal v dalším kole jednoduchý úkol. A to navázat na minulé kolo, kdy díky vítězství nad druhou Jivinou 5:1 odskočil svému pronásledovateli na čtyři body a nadále udržet tento náskok. „Béčko“ Chotětova v minulém kole vyhrálo v Kropáčově Vrutici 1:3. Podzimní souboj Kosořic s Chotětovem vyzněl jednoznačně pro domácí v poměru 7:1. K absentujícímu Dobruskému přibyl i v minulém kole dvougólový Hančar. Domácí využili možnosti a vyslali na pomoc i hráče z „A“ týmu.

TJ Sokol Chotětov „B“ – TJ Sokol Kosořice  3:4 (2:3)

Oproti minulému týdnu se hrálo v chladném počasí, což ovšem hostující příznivce neodradilo a přicestovali opět povzbudit své hráče. Tuto část fanoušků ale už ve třetí minutě rozesmutněl chotětovský Vyhlas, který využil nabídky kapitána Václava Nováka a také chybného vyběhnutí gólmana. Dotírající obránce už nestihl zamezit nejhoršímu, domácí útočník stihl zakončit dříve a míč doputoval do prázdné branky – 1:0. Hosty inkasovaná branka příliš nezaskočila, v poslední době jsou svěřenci trenéra Hájka na nepříznivý stav celkem zvyklí. Hned vzápětí také hostující Pokorný vystrašil brankáře Bůžka dalekonosným pokusem. V osmé minutě si kosořičtí příznivci připomněli situaci z minulého týdne, kdy Jakub Novák vystihl přihrávku Tomáše Böhma vlastnímu brankáři a kosořický záložník rychle srovnal stav duelu. To už se hosté začali dostávat do správné provozní teploty. V 15. minutě domácí obrana sice zastavila průnik Pokorného, míč se však dostal doprava na volného Nováka. Jeho postupu do pokutového území už žádný z protihráčů nezabránil a střílenou přihrávku před branku pohotově usměrnil Malík na zadní tyč – 1:2. Další branku měli Kosořičtí na kopačkách o chvíli později. Po souhře Salače s Jakubem Novákem odcentroval z pravé strany Archman, Malík byl tísněný, za ním dobíhající Wolf měl více času, jenže zamířil jen do boční sítě. O minutu později běžel Malík za dlouhým míčem a do nerovného souboje s dvěma Goliáši. Kosořického kapitán si však poradil, využil nedorozumění obou spoluhráčů a střelou z úhlu mezi brankářem a tyčí navýšil vedení Kosořic. Ofenzivní počínání Kosořic pokračovalo ještě několik minut. Po rohovém kopu Jakuba Nováka nepřesně hlavičkoval Dragnev. Z následné akce Salače středem hřiště těžil volný Wolf na hranici pokutového území, střelu však nasměroval jen doprostřed branky, s níž si chotětovský gólman poradil. Další chyby domácí obrany tentokrát soupeř nevyužil. Michal Böhm hlavičkující za sebe nechtěně nabídl příležitost Jakubu Novákovi. Jeho zakončení však Bůžek vytěsnil mimo své tyče. Po neurovnané pasáži už hosté nejspíše vyhlíželi poločasovou přestávku a domácí ještě zkusili zkorigovat. Hráči Chotětova rázem načapali soupeře několikrát v nedbalkách. Stačilo několik míčů za obranu a důraz v soubojích a Kosořičtí měli rázem plné nohy práce. Václav Novák, posila z „A“ týmu“, sám proti Jelečkovi ve 39. minutě neuspěl. O pět minut později už ano. Umístěnou střelou zpoza velkého vápna snížil na rozdíl jediné branky.

Přestávka hostům na zkoncentrování evidentně nepomohla. A jak skončil první poločas, začal i ten druhý. Než se fotbalisté Kosořic vzpamatovali, po pár vteřinách hry bylo vyrovnáno. Scheufler poslal míč za obranu a Václav Novák už si věděl rady – 3:3. Hosté byli novým vývojem utkání zaskočeni, nedokázali navázat na úspěšnou pasáž z prvního poločasu a míče spíše nakopávali dopředu. Světlou výjimkou byla akce Jakuba Nováka na pravé straně. Přihrávku nezužitkoval Wolf a za ním číhající Zahula přestřelil. Oba si spolupráci zopakovali o pár minut později, jenže výsledek nebyl o moc lepší. Tentokrát Zahula mířil mezi tři tyče, ale Bůžka výrazněji nevystrašil. Naopak domácí po rohovém kopu Václava Nováka a hlavičce Michala Böhma nastřelili tyč kosořické branky. Rozhodující gól mohla nakonec vstřelit obě mužstva. Po souboji Jakuba Nováka s obráncem získal míč kosořický Malík, jenže přestřelil. Na druhé straně domácí po přímém kopu Václava Nováka nevyužili závar a odražený míč nasměroval zcela volný Karásek ze strany jen vedle branky. Rozhodující okamžik se odehrál v 87. minutě po autovém vhazování Kosořic. Kopa prodloužil míč na střídajícího Mudrocha, ten od brankové čáry přihrál pod sebe a další střídající hráč, Řehák, přízemní střelou k tyči vstřelil rozhodující branku zápasu. Sice se ještě nastavovalo, hráči Chotětova už ale odpověď nenašli a hosté hubený náskok udrželi. Pro srdnatě bojující celek domácích je to krutý výsledek, pro hosty určitě důležité body pro udržení náskoku na prvním místě.