SK Akuma Ml. Boleslav — TJ Sokol Kosořice

Report

Po čtyřech výhrách se hráči Kosořic museli v minulém kole v souboji s Čejeticemi spokojit s bodem za remízu 3:3. Fotbalisté Akumy, další z řady soupeřů Kosořic, v minulém kole podlehli Kropáčově Vrutici 4:3. Mužstvo soupeře z Mladé Boleslavi prošlo v létě kompletní obměnou. Kádr čítá pouze dva hráče narozené před rokem 2000, přesto si mladíci vedou nad míru dobře a drží se ve středu tabulky. V minulé sezóně se oba dnešní aktéři ve vzájemném duelu vždy rozešli smírně. Kosořičtí trenéři pro dnešní zápas postrádali Nováka, Salače, Sovu a Zahulu. Naopak k zápasu byli po delším zranění připraveni Mudroch se Stehlíkem.

SK Akuma Ml. Boleslav – TJ Sokol Kosořice  1:5 (0:3)

Hosté z Kosořic se ihned po výkopu ujali iniciativy. V páté minutě po souhře Stehlíka s Pokorným pokračoval v akci Hančar, jeho přihrávku před branku tečoval obránce přímo k volnému Kopovi. Ten ale zblízka nastřelil jen brankáře. Vzápětí kosořický Malík využil Provdou získaný míč, jenže po úniku také nezměnil bezbrankový stav. V 11. minutě se po Hančarově rohovém kopu marně natahoval Wolf, za ním ovšem hlavičkoval Krejcar, ale jen vedle branky. Hosté potvrzovali roli favorita, avšak zatím bez gólového vyjádření. Následně se Kosořičtí dožadovali pokutového kopu, když kontakt domácího hráče s Pravdou byl slyšet i mezi diváky. Hlavní rozhodčí ale prosby hostí nevyslyšel. Ve 14. minutě si už ale hlavní arbitr musel napsat jméno prvního dnešního střelce. Hráči Kosořic započali akci z vlastní poloviny. Wolf našel na polovině hřiště Kopu a ten pohotově zase Malíka. Následovala přihrávka před branku po úniku přes půl hřiště, kde Hančar předstihl obránce a otevřel skóre. Hosté pokračovali i na podmáčeném terénu v ofenzivním pojetí hry. Pokorného přímý kop oslovil Dobruského, jeho hlavička ale mířila vedle. Další pěknou akci hosté prezentovali v 18. minutě. Po ose Pokorný, Pravda, Hančar posledně jmenovaný přihrál před branku. Malíka si boleslavská obrana pohlídala, Kopu ovšem ne, ale ten nakonec zblízka stejně přestřelil odkrytou branku. I další příležitosti zůstaly nevyužity. Hančarova standardní situace z hranice pokutového území skončila těsně nad a osamocenému Malíkovi brankář Stránský vystihl záměr a akci zhatil. Ve 31. minutě už Kosořičtí s nabídnutou šancí nepohrdli. Po chybě přihrával v pokutovém území Kopa, Malík proti obránci na brankové čáře nezazmatkoval a s přehledem navýšil vedení Kosořic. Než se boleslavští hráči stihli oklepat, kapitulovali potřetí. Hančar na vlastní polovině převzal míč a pokryl ho před dotírajícím Žižkou. Následovalo zrychlení hry dlouhým nákopem, po němž upaloval kosořický kapitán na samotného gólmana a Malík střelou právě pod Jiřím Stránským vsítil svou druhou branku v krátkém sledu. Domácí zahrozili až v závěru prvního poločasu, kdy se za dlouhým nákopem vydal Tumlíř. Zdálo se, že kosořický brankář ukryje míč v náručí, ten mu ale vypadl a střele do odkryté branky zabránil obětavým skluzem Dobruský. Před odchodem do kabin Kosořičtí předvedli další pěknou souhru. Hančar na polovině hřiště pouze protečoval přihrávku, aby okamžitě uvolnil číhajícího Malíka u postranní čáry. Kosořický útočník mu jeho pozornost oplatil, Hančar se dostal až do pokutového území, místo střely se pokusil přihrát zcela volnému Pravdovi, ale k němu už míč nedorazil.

Kosořickým se úspěšně podařilo navázat na první dějství. Z toho druhého uběhlo jen pár vteřin. První akci ještě hosté nedotáhli do zdárného konce. Další akce z poloviny hřiště pokračovala díky Pravdovi na pravé straně, přetažený centr doletěl k Hančarovi. Poté už jen sám kosořický záložník ví, zda střílel či přihrával, každopádně nalezl volného Stehlíka, pro kterého už nebyl problém dopravit míč do sítě – 0:4. O čtyři minuty později se tentokrát boleslavský brankář blýskl pohotovým zákrokem. Wolfem vybojovaný míč nasměroval Pravda pře branku, jenže hlavičkujícímu Malíkovi překazil radost právě Jiří Stránský. Fotbalisté Kosořic v dalších minutách postrádali více přesnosti v kombinaci. Navíc podpořenou houževnatostí soupeře, boleslavští mladíci se ani za takto nepříznivého stavu nevzdávali. Další šance proto diváci zatím neviděli. Domácí obecenstvo až v 72. minutě potěšil jejich hráč. Kosořická defenzíva se dopustila snad první výraznější chyby, kdy se snadno do šance dostal boleslavský Filip Šlégl, ovšem střela na zadní tyč neměla potřebné parametry. Podobně si počínal i na druhé straně Malík po Krejcarově pasu. V 80. minutě hosté určitě opět potěšili i příznivce domácích, jelikož předvedené fotbalové akce někdy nevidí ani na placených televizních kanálech. Malík udržel míč, patou vysunul nabíhajícího Hančara a přízemní přihrávku před brankou přetavil Pravda v pátou branku zápasu. O chvíli později se mohl trefit i Abelovský, povoláním brankář, nyní ale postrach obranných řad soupeře. Vocáskův přízemní centr ale nezužitkoval. Nakonec se dočkali i domácí za svou neutuchající bojovnost. Po chybě střídající Adam Šlégl posunul míč Tumlířovi a ten střelou k tyči snížil na konečných 1:5.