TJ Sokol Kosořice — TJF Čechie Čejetice

Report

Fotbalisté Kosořic se po další úspěšné venkovní misi vrátili do domácího prostředí. V rámci 12. kola okresního přeboru je čekal souboj s mladoboleslavskými Čejeticemi. V loňské sezóně dokázali Kosořické v obou případech porazit. Hosté přicestovali s oběma útočnými esy, která společně nastřílela patnáct branek. Kosořický Malík tuto cifru již nastřílel sám. Hosté postrádali distancovaného Tláška. Domácím chyběli Abelovský, Mudroch, Sova, Stehlík a Vocásek.

TJ Sokol Kosořice – TJF Čechie Čejetice  3:3 (0:2)

Úvod byl opatrný, což nebývá u domácích příliš zvykem. V sedmé minutě ale kosořický Hančar vzal vše do svých rukou a zatáhl míč do pokutového území. Přihrál před branku, Malík míče nezasáhl, na zadní tyči číhající Kopa však zblízka nechal vyniknout brankáře Krause. O pět minut později Čejetickým stačil dlouhý nákop Jiřího Bláhy po ztrátě soupeře, Jaroš pláchl obraně a prostřelil i vybíhajícího gólmana – 0:1. Poté už se hrálo podle not domácích, tedy převážně na polovině Čejetic, ovšem bez výraznějšího nápadu. Ve 23. minutě se opakovala akce předcházející prvnímu gólu. Kosořičtí na polovině hřiště přišli o míč, hosté objevili skulinu v domácí defenzívě a Jaroš zamířil do totožného místa – 0:2. Opět následovalo marné hledání cesty do zkonsolidované obrany celého týmu hostí. Minuty ubíhaly a hosté stále drželi dvoubrankový náskok. Ve 41. minutě se po delším čase připomněli hosté. Rohový kop Kysely našel na zadní tyči volného Vránka, ale ten hlavičkoval nepřesně. V minulém kole kosořický Novák střídal na startu druhého poločasu. Nyní musel ze zdravotních důvodu opustit hřiště již před koncem prvního dějství. Posledním počinem prvního poločasu byla nepřesná, za to však prudká rána Vránka ze střední vzdálenosti.

Před domácími čekala ještě složitější situace než před 14 dny s Krnskem, kdy doháněli jednobrankové manko. Domácí mohli snížit hned po pár minutách hry za předpokladu, že by hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop za hraní rukou čejetického hráče. To se ovšem nestalo a hra pokračovala dál. Hned vzápětí domácí Salač našel cestu středem hřiště, na pravé straně oslovil Pravdu a ten okamžitě zase Malíka. Kosořický kapitán křižnou střelou k tyči prolomil neprůstřelnost obranné vazby soupeře a snížil. O dvě minuty později kosořický Krejcar předal míč Salačovi. A proč nezopakovat úspěšnou akci o chvíli nazpět. Kosořický středopolař si to opět nasměroval středem hřiště kolem tří hráčů soupeře a ranou zpoza vápna prostřelil čejetického gólmana. Vyrovnávací branka nemusela být poslední. Kosořičtí nadále drželi soupeře v klinči. Malík z pravé strany našel Hančara v pokutovém území, který pohotovou střelou vyprášil Krausovy rukavice. V 57. minutě měl Salač prsty i u další akce Kosořic, když vybojoval míč pro Hančara. Akce pokračovala doprava na volného Kopu, jehož střela o tyč a poté do sítě znamenala obrat za pouhých 5 minut. Domácí byli při chuti i v dalších minutách. Akci Hančara s Wolfem nezužitkoval hlavičkující Malík a o chvíli později přihrávku Wolfa ani Kopa. V 69. minutě opět neuspěl hlavičkující Malík. Vzápětí ho kolmicí uvolnil Hančar, Malík obešel brankáře, ale už se dostal ze střeleckého úhlu. O pět minut později se z ojedinělé akce prosadili i hráči Čejetic. Dlouhý nákop Jiřího Bláhy následoval kosořický obránce. Důrazný Jaroš ho však o míč připravil, navedl si ho do lepší pozice a nechytatelnou ranou vsítil svou třetí branku v zápase. Tlak Kosořických poté značně opadl. Hra se často kouskovala a příležitosti už diváci neviděli. V 90. minutě zahráli rukou v pokutovém území i domácí, ale v dnešním duelu diváci pokutový kop neviděli.