TJ Sokol Kosořice — TJ Sokol Chotětov „B“

Před šestým kolem okresního přeboru zůstávaly neporažené už jen dva týmy – Kosořice a rezerva Chotětova. Ovšem hráči Chotětova poprvé zvítězili až v minulém kole, do té doby si vždy body dělili se svými soupeři. Obě mužstva bojovala o prodloužení této série ve vzájemném duelu. Hosté z Chotětova nemohli spoléhat na pomoc z „A“ mužstva, které hrálo ve stejném termínu. Kosořickým chyběli distancovaný Dobruský z minulého kola, Abelovský, Kopa, Wolf, Zahula a stále zraněný Mudroch. V týdnu se však domácím povedlo dotáhnout přestupy Jelečka a Pravdy z Března a oba hned naskočili v základní sestavě. Fotbalisté Kosořic v minulém kole poprvé nepřipisovali plný počet bodů za vítězství, ale jen bod za bezbrankovou remízu.

TJ Sokol Kosořice – TJ Sokol Chotětov „B“  7:1 (4:0)

Spravit chuť si chtěli hráči Kosořic před vlastním publikem. Již ve třetí minutě Vocásek rychle vhodil aut Malíkovi, následoval centr před branku, jenže Novák z dobré pozice netrefil míč ideálně. Když se o tři minuty později tentýž hráč již prosadil, zkazil mu gólovou radost zdvižený praporek asistenta na pomezí. Každopádně akce to byla povedená. Několik rychlých doteků Salače, Malíka a Hančar uháněl sám na branku. Následnou přihrávku a gól zastavil již zmíněný ofsajd. Domácí pokračovali v aktivitě a soupeře pouštěli k vlastnímu pokutovému území jen sporadicky. Domácí se chvíli radovali hned z dalšího útoku, jenže hlavní rozhodčí nejprve branku uznal a po poradě s asistentem odpískal opět postavení mimo hru. Až v desáté minutě Hančar obral Kerna o míč, vyslal do úniku Malíka a po jeho střele o tyč se domácí konečně ujali zaslouženého vedení. Než se hosté stačili vzpamatovat, prohrávali již o dva góly. Malík po převzetí míče na polovině hřiště pohotově hledal nabíhajícího Nováka a ten z opačné strany než dvě minuty před tím Malík prostřelil Hynka podruhé. Ve 21. minutě se kosořický Malík pokoušel uspět i ze vzduchu, po rohovém kopu Vocáska však trefil jen tyč. O tři minuty později ale domácí narýsovali další pěknou akci. Salač rozehrával na polovině hřiště do strany Řehákovi, ten velmi přesnou kolmicí našel nabíhajícího Nováka, který před brankářem dokázal správně zamířil do horní poloviny branky – 3:0. Následně musel s obnoveným zraněním kotníku střídat domácí Stehlík, kterého nahradil Dragnev. Následovala klidnější pasáž na jejímž konci se hosté ve 34. minutě dostali do první vážnější příležitosti. Po chybě centroval z pravé strany Kern, ale Vyhlas sám před Jelečkem mířil jen do boční sítě. Vzápětí dostali hráči Chotětova výhodu rohového kopu, jak se za pár vteřin ukázalo, byla to spíše nevýhoda. Pravda vyvezl míč od své branky, přihrál Hančarovi, který zařadil vyšší rychlostní stupeň a rázem byl až u gólmana Hynka. Ve vyložené šanci ještě Novák promáchl, za ním dobíhající Malík zamířil do černého. To bylo z prvního poločasu vše, ve zbylých minutách se už ani jeden z týmů výrazněji neprosadil.

První poločas byl v plné režii Kosořic, zkraje druhého dějství stačila chvíle nepozornosti a hosté zkorigovali. Propadlý míč doputoval ke Kernovi a ten si tváří v tvář brankáři věděl rady. Hráči Chotětova se po změně stran dostávali častěji před branku soupeře než v prvním poločase. Přesto domácí dál drželi otěže hry pevně ve svých rukou. Navíc to stvrdili i střelecky. Pokorného pokus po přihrávce Malíka ještě obrana zblokovala. V 60. minutě kosořický Novák střelou zpoza velkého vápna zkompletoval hattrick. O minutu později nezužitkoval Řehákovu přihrávku Hančar, který si v poslední chvíli míč předkopl až příliš. Vzápětí se Hančar dostával do další zajímavé šance. Na hranici pokutového území ještě stihl předat míč Malíkovi. Kosořický útoční sám před brankářem také nezaváhal a nekompromisní ranou na výšil již na 6:1. Také pro domácího kapitána to byla dnešní třetí branka v utkání. Zápas se poté dohrával v poklidném tempu. Domácí se už před branku soupeře tolik netlačili. V 81. minutě mohl chotětovský Vyhlas ještě výsledek kosmeticky upravit poté, co mu míč nechtíc zpracovala kosořická obrana. Hostující útočník ale nemířil přesně. V závěru zápasu se domácí přeci jen ještě pokusili navýšit skóre. Střídající Macháč však v prvním případě netrefil skákající míč dobře a mířil hodně vysoko. Ve druhé příležitosti využil Salačem získaný míč, jenže únik zakončil jen těsně vedle Hynkovy branky. Na druhé straně vyskočil nejvýše Scheufler, ale ani on nemířil mezi tři tyče. To se povedlo až v 89. minutě kosořickému Malíkovi, kterému stačilo do střílené přihrávky Hančara z levé strany jen nastavit nohu – 7:1.

Domácí publikum ocenilo své hráče velkým potleskem. Velkou radost hráči udělali jistě i svému bývalému kapitánovi Martinu Maškovi, který v den utkání slavil životní jubileum. Ještě jednou vše nejlepší, Martine.