TJ Sokol Kosořice — Sokol Březno

Po letní pauze se kosořičtí fotbalisté představili na domácí půdě proti týmu z Března. V domácím dresu se již nepředstaví Miškovský s Posltem, kteří se vrátili do svých předchozích působišť.

TJ Sokol Kosořice – Sokol Březno  3:1 (0:1)

První mistrovské utkání,  které jsme odehráli po velmi krátké letní přípravě, bylo ovlivněno velkým vedrem, velmi oslabenou naší sestavou a i celkově oslabeným mužstvem soupeře. Od první minuty ale bylo zřejmé, že i přes chybějící hráče,  jsme fotbalově vyspělejší a vytvořili si řadu zajímavých šanci a do poločasu i čtyři „tutovky“.  V první gólové příležitosti se ocitl už v desáté minutě hostující Vlasta, ale střela zpoza vápna Abelovského nevystrašila. Z domácích mohl ohrozit Hurycha Řehák, ale k přesnému zakončení se nedostal. Zápas ovlivňovalo velké vedro, proto stále častěji docházelo k nepřesnostem v rozehrávce. Přesto byli hosté blízko prvnímu gólu, jenže Abelovský ve 20. minutě skvěle zlikvidoval přesný a tvrdý pokus Horáka. Vzápětí se ukázali i domácí. Malík si navedl míč do vápna, ale z úhlu trefil pouze boční síť Hurychovy branky. Z další šance se naopak prosadili hosté, když si centrovaný míč do vlastní sítě srazil Krejcar. V závěru poločasu se ke slovu dostali opět domácí. Nejprve se k odraženému balonu dostal Malík, jeho střelu doprostřed brány Hurych ale vystihl. O chvíli později Krejcar už už unikal hostující obraně, pálil však nad bránu. Tím skončil 1. poločas.

Ve druhém poločase jsme znovu dominovali a i konečně se prosadili gólově. Klobouk dolů před soupeřem, který i přes velké odchody bojoval celý zápas, to se jim nedá upřít. Pro nás hodně důležité vítězství. Klukům bych rád poděkoval za předvedený výkon,  hlavně tedy těm,  kteří moc často nehrají.

• Branky: 84. a 87. Malík, 60. Dobruský – 24. Krejcar vl.
  • Rozhodčí: Hloucal – Cigánek, Gaňa
  • ŽK: Dragnev – Horák
  • Kosořice: Abelovský – Řehák, Krejcar, Dobruský, Dragnev – Wolf, Salač, Pokorný (88. Štecher), Zahula – Malík, Sova (88. Hájek)
  • Březno: Hurych – Svoboda, Boháč, Plavnický, Erben (47. Lapšanský), Roman Beneš, Duška, Horák, Jiří Beneš (63. Štýs), Vlasta (49. Slavík), Rudolph,