TJ Sokol Kosořice — SK Meteor K. Hlavno

Kosořičtí jako jediní pokračují bez ztráty bodu. Cíl v dalším domácím utkání nemohl být jiný. Hráči Kosořic chtěli opět uzmout tři body a tipéři se předháněli v počtu vstřelených gólů. Soupeř z Kostelního Hlavna přivedl před sezónou několik zajímavých, mladých hráčů. Po třech úvodních kolech náš soupeř okusil po jedné výhře, remíze i porážce. Co bude následovat po čtvrtém kole? Zvláště, když hráči Kostelního Hlavna cestovali na hřiště prvních Kosořic. Domácí trenér postrádal Pokorného se Stehlíkem, naopak do sestavy se vrátil Dobruský. Ke změnám došlo také na některých postech.

TJ Sokol Kosořice – SK Meteor K. Hlavno  4:0 (3:0)

Právě Salače trenér posunul z obranných řad do středu zálohy. Již v páté minutě se pokusil oslovit Nováka, nově v útočném tandemu s Malíkem, jenže přihrávku hosté zmařili. Ovšem tak nešťastně, že se míče zmocnil Zahula a zastavil se až u Musilovy branky přesnou střelou k tyči – 1:0. V samotném úvodu měli hosté výhodu několika rohových kopů v rychlém sledu, ale fotbalisté Kosořic si tyto situace pohlídali. Také zásluhou Kopy, který v tomto duelu nastoupil s Dobruským a jako dvě věže sbírali většinu dlouhých nákopů soupeře. Domácí pokračovali v ofenzívě. Salač opět v osmé minutě hledal Nováka, ten oslovil před brankou Malíka, jenže krkolomné zakončení tentokrát úspěch neslavilo. Z podobné akce ve 12. minutě zakončoval Salač po souhře Řeháka s Novákem. Pohotové zakončení ovšem brankou také neskončilo. O tři minuty později už ale další kombinace po zemi slavila úspěch. Novák přihrál do strany Hančarovi a jeho následnou přihrávku přetavil Malík střelou k tyči ve druhý gól zápasu. Následovala pasáž, kdy se před kosořickou branku dostali i hosté. Ve 23. minutě důrazný Malák vybojoval míč u rohového praporku, následnou akci ale Polívka zakončoval z malé vápna nepřesně. Soupeř se poté ještě prezentoval několika pokusy ze střední vzdálenosti. Zajímavější akce byly k vidění s blížícím se koncem prvního dějství. Ve 37. minutě byl Salač na začátku další brankové akce. Následně centroval Novák a Hančar na zadní tyči hlavičkoval do odkryté branky. Míč se nakonec za brankovou čáru dostal až po zásahu hlavenského Dohnala, kterému byla branka také připsána. V posledních minutách mohli hosté nepříznivý stav alespoň zkorigovat. Se střelou Jiřího Zvoníčka si však Abelovský poradil a o chvíli později po chybě pálil Sůra z dobré pozice vedle.

Úvodních deset minut druhého poločasu postrádalo více přesnosti na útočné polovině hřiště. V 59. minutě kosořický Novák postupoval sám, o míč přišel, aby ho následně opět získal zpět. Následně přihrál Malíkovi, ten z pravé strany pohotově napříč hřiště našel osamoceného Hančara, pro kterého už nebyl problém prostřelit gólmana. O sedm minut později pomohla Kostelnímu Hlavnu tyč poté, co střídající Wolf přehodil brankáře Musila a dobíhajícímu Malíkovi chyběl kousek k dorážce. Domácí dohrávali zápas v poklidném tempu. Přesto se ještě několik šancí urodilo. Rohový kop domácího Nováka zůstal nezužitkovaný, i když Wolf nebo Vocásek neměli k míči daleko. Vzápětí Hančar po přihrávce Řeháka našel v pokutovém území Nováka na přední tyči. Nabízela se však i přihrávka na zadní tyč, kam dobíhal Sova. Skóre se ale neměnilo. Stejně tak v 83. minutě. Centr Nováka nasměroval Hančar k Malíkovi a ten pálil slabší nohou. Výborně ale zakročil hlavenský gólman. Po následném rohovém kopu se do míče hlavou opřel Dobruský, pozorný Musil byl ale opět pozorný. A Kosořičtí do třetice. Jako přes kopírák předešlé akce. Tentokrát se do vzduchu pověsil Krejcar, ovšem mezi střelce se také nezapsal. Vzápětí ani asistenci. Úspěšně zmařil rozehrávku hostujícího brankáře, míč se dostal až k Novákovi, ten však chybu Musila nepotrestal. Další branka už nepadla a domácí s čistým kontem připsali tři body.

• Branky: 5. Zahula, 15. Malík, 37. Dohnal vlastní, 59. Hančar
  • Rozhodčí: Rympler – Vasil, Steinhauser