TJ Sokol Kosořice — FK Zdětín „A“

Vítězná sestava se nemění. Hráči Kosořic v dalším mistrovském utkání nastoupili v totožné sestavě jako v Kropáčově Vrutici, kde minulý víkend zvítězili vysoko 1:7. Chybějícího trenéra Hájka zastoupil Archman. Do Kosořic ve třetím kole cestovali fotbalisté Zdětína s jednou výhrou a jednou porážkou. Domácí byli zatím stoprocentní, ale svého soupeře neradno podceňovat. I soupeř před sezónou posílil o dva hráče z krajské I.A třídy, ze Slovanu Lysá nad Labem získal Kredbu a Horvátha.

TJ Sokol Kosořice – FK Zdětín „A“  4:1 (1:1)

Hráči Kosořic si návrat před vlastní publikum osladili již ve druhé minutě. Hosté pykali za svou chybu úvodní brankou. Zdětínský Kořínek nejspíše ještě nezná technické parametry Novákova motoru, ale s těmi byl rychle seznámen. Právě přihrávka hostujícího obránce vlastnímu brankáři se stala kořistí kosořického záložníka, následovala přihrávka volnému Malíkovi a ten do prázdné branky otevřel skóre. Vedení Kosořic však nemuselo trvat dlouho. Míč po přímém kopu od rohového praporku propadl až volnému Janu Baborákovi. Míč mu ale zůstal pod nohou a z obtížné pozice mířil nepřesně. Na druhé straně přihrával z levé strany Hančar na nabíhajícího Nováka. Místo střely z úhlu vrátil míč před branku přesně na Malíka, tomu však další gólovou radost zhatil obránce Kořínek před brankovou čárou. V další vyložené šanci Kosořic se blýskl zdětínský brankář Cielecký. Hančar dlouhým pasem vyslal do úniku Malíka, jenže hostující gólman následnou střelu za svá záda nepustil. Hned vzápětí si únik vyzkoušel i Hančar s podporou Malíka a Nováka, poté co si hostující obránci dávali přednost a míč přenechali domácímu záložníkovi. Hančar ale netrefil zařízení. Domácí neproměnili vyložené příležitosti a o chvíli později se zpoza velkého vápna neprosadili ani Kopa s Pokorným. Hosté se snažili hrát pozorně v defenzívě, ale několika šancím nezabránili. Ani v ofenzívě nebyl soupeř úplně bezzubý, už jen vyladit správné načasování přihrávky a vyhnout se postavení mimo hru. Navíc když domácí tlak ustal a hráči Kosořic už se tolik do zakončení nedostávali. Ve 27. minutě se hráčům Zdětína podařilo vyrovnat z rychlé akce. Střela tísněného Pluhaře byla tečovaná, následně se ale od tyče odrazila do dobíhajícího Salače a od něj již do odkryté branky – 1:1. Domácí se po vyrovnávací brance těžko dostávali zpět do rytmu. Zbylé minuty prvního poločasu už další šance nenabídly.

Z druhé pětačtyřiceti minutovky uběhly jen čtyři minuty a domácí se opět ujali vedení. Hned dva hráči Kosořic se ocitli za obranou a Hančar tváří v tvář brankáři nezaváhal. Protesty hostí kvůli ofsajdu se u arbitrů nesetkaly s pochopením. V 55. minutě Kosořičtí odskočili již na rozdíl dvou branek. Malík kolmicí z poloviny hřiště uvolnil Nováka. Tomu se povedlo obejít brankáře, přihrál před odkrytou branku a Kopa patou nasměroval míč do branky. Dobíhající obránce se snažil ještě zabránit gólu, asistent na pomezí však hlavnímu rozhodčímu naznačil, že míč byl již za brankovou čárou – 3:1. S minutovou odchylkou to byla pro Kopu branka ve stejném čase, jako v minulém kole. S další šancí přispěchal kosořický Hančar na levé straně. Přehodil vybíhajícího gólmana, Malík vrátil míč před branku, jenže dobíhajícímu Stehlíkovi zmařil radost zdětínský obránce. Ojedinělou šanci si připsali také hosté. Po centru a hlavičce Horvátha se míč otřel o břevno Abelovského branky. V 68. minutě se po rohovém kopu soupeře zmocnili míče hráči Kosořic. Malík uvolnil Hančara, ten si poradil i s brankářem, ale následně nastřelil jen tyč odkryté branky. Další minuty byly na příležitosti skoupé. Domácí byli nuceni přeskupit řady. V 84. minutě se tak Kopa z pozice obránce nasměroval míč až na hranici pokutového území. Petr Sova v souboji donutil soupeře k chybě. Míče se zmocnil Malík a slabší nohou zamířil přesně k tyči – 4:1.

• Branky: 2. a 84. Malík, 49. Hančar, 55. Kopa – 27. Salač vlastní
  • Rozhodčí: Pažout – Vasil, Dvořák