TJ Sokol Kosořice — FK Krnsko

Po dvou vysokých výhrách cestoval do Kosořic celek z Krnska. Soupeř si zatím připsal pouhé tři porážky, naposledy podlehl v minulém kole Kropáčově Vrutici 1:5. Naopak, jak už bylo zmíněno, domácí zvítězili vysoko 0:5 v Mladé Boleslavi na SKP. Hosté přicestovali bez řady opor včetně dosud nejlepšího střelce týmu – Firického. Trenérské duo Kosořic mělo k dispozici téměř shodný výčet hráčů jako v minulém kole. Dlouhodobě zraněné Mudrocha, Pokorného a Stehlíka v tomto duelu doplnili Dragnev a Sova. Naopak již byli k dispozici Abelovský s Jakubem Novákem.

TJ Sokol Kosořice – FK Krnsko  4:2 (1:2)

Již ve druhé minutě hosté zblokovali střelecký pokus Malíka a následná střela Kopy mířila vysoko nad. V souboji týmů z čela tabulky nezůstali pozadu, i díky standardním situacím, ani hosté. Fotbalisté Kosořic měli tradičně navrch díky rychlosti svých hráčů. Jako například únik Nováka po pravé straně ve 13. minu. Přetažený centr už Hančar nedokázal hlavou lépe usměrnit a poslal míč mimo branku. O tři minuty později již publikum vidělo první branku utkání. Vocásek přesnou kolmici uvolnil Hančara, ten vzápětí poslal míč před branku a Malík střelou pod břevno celou akci úspěšně zakončil. Fotbalisté Krnska si svou první příležitost vypracovali ve 24. minutě. Hlavička Menšíka propadla až k Šulcovi, jenže zakončení na dlouhou nohu nemělo potřebné parametry. Další akce obou mužstev často končily v postavení mimo hru. Průběh zápasu byl o poznání vyrovnanější než v předešlých kláních hráčů Kosořic. Další možnost k navýšení skóre měli domácí až ve 31. minutě. Na dlouhý míč krnský Pavel Šotka nedosáhl, jenže Hančarovi se Bahníka nepodařilo prostřelit. Hosté předvedli opět nebezpečnou standardní situaci, Menšík však nastřelil jen Krejcara. Následoval rohový kop. Menšík na zadní tyči vrátil míč hlavou zpět před branku a Řehák ve snaze odkopnout míč z brankové čáry nasměroval míč do vlastní sítě. Stav zápasu se mohl o chvíli později opět lépe vyvíjet pro Kosořické. Na polovině hřiště získaný míč poslal Malík bez váhání za obranu, nejrychleji si ho doběhl Jakub Novák, přehodil sice brankáře, ale o kousek minul odkrytou branku. Podobnou akci domácí zopakovali hned vzápětí. Jen s tím rozdílem, že následně dostali výhodu rohového kopu. Domácí odvrátili jen k Dobruskému, jehož střela byla ale velmi nepřesná. Nakonec nabral vývoj duelu opačný směr. Ve 39. minutě krnský Kahule zahrával z pravé strany přímý kop tak šikovně, že míč bez dalšího zásahu skončil až v kosořické brance – 1:2.

Domácí mohli litovat spálených šancí z prvního poločasu. Zkraje druhého dějství tomu ale nebylo jinak. Malík opět pohotově z poloviny hřiště vyslal míč za záda obránců. Jakub Novák znovu získal míč, tentokrát však přehodil jak gólmana, tak i konstrukci branky. Připomněli se také hosté. Po Kahulově přihrávce a úniku po pravé straně se do střelecké pozice dostal Hötzel. Abelovský však konečky prstů jeho pokus vytěsnil mimo své tyče. Při další akci se krnský David Šotka dožadoval odpískání pokutového kopu za faul na jeho osobu, ale hlavní rozhodčí jeho prosby nevyslyšel. Fotbalisté Kosořic pokračovali ve snaze zvrátit stav utkání ve svůj prospěch. Salačův průnik přes půl hřiště však spoluhráči v předbrankovém prostoru nezužitkovali. Gólem neskončil ani únik Hančara. Následnou přihrávku na Malíka domácí obrana zmařila. Až v 69. minutě přetažený rohový kop Jakuba Nováka vrátil Dobruský hlavou před branku. Po závaru na brankové čáře se ještě neprosadil střídající Pravda přes soupeře ležící na zemi. Míč se ale dostal z tohoto chumlu a Krejcar už bez větších problémů vyrovnal. Domácím remíza nestačila a jejich snaha o další branku nepolevovala, právě naopak. Hned po rozehrávce Krejcar oslovil Pravdu, jenže jeho přihrávku nezužitkoval Hančar. V 72. minutě vyslal kosořický Řehák přesnou přihrávku na Hančara, který si zaběhl za trochu dezorientovanou obranu. Poté předložil míč zcela osamocenému Malíkovi, jenž si počkal na pohyb gólmana a poslal míč do odkrytého místa. Vzápětí se řítili tři kosořičtí hráči na jediného obránce. Celou akci zakončil Jakub Novák, ovšem jen do připravené Bahníka. Ohrozit krnskou branku se domácí pokusil po sérii rohových kopů. Ten poslední z kopaček Hančara nadělal, i za pomoci větru, velké trable hostujícímu brankáři. V 86. minutě domácí potvrdili své vítězství. Po akci Jakuba Nováka s Malíkem a následné přihrávce před branku nejrychleji zareagoval střídající Macháč. Ten se dostal k míči rychleji než jeho strážce a pohotovou střelou pečetil na konečných 4:2. I když to nemusela být poslední branka. V závěru ještě Malík po přímém kopu nastřelil břevno a střídající Jeleček už hlavou nedokázal lépe zamířit.

• Branky: 16. a 72. Malík, 69. Krejcar, 86. Macháč – 34. Řehák vl., 39. Kahule
  • Rozhodčí: Diňa – Plíšek, Zezula (delegát Vaňousek)