Slavoj Kr. Vrutice „A“ — TJ Sokol Kosořice

Fotbalisté Kosořic minulý víkend vítězstvím nad Březnem úspěšně vstoupili do nového ročníku okresního přeboru. Pokračovat v zisku tří bodů měli Kosořičtí i v dalším duelu v Kropáčově Vrutici, které se v úvodním kole také dařilo a zvítězila se Zdětínem 4:0. Do nové sezóny vstupoval kosořický klub bez větších změn, tým mužů však opustili tři hráči. Pár hodin před výkopem na soupeřově hřišti však výkonný výbor přivedl dva zajímavé hráče. Jaroslav Kopa byl dlouhá léta spjat se sousedními Luštěnicemi, odskočil si však i na krátkou zastávku do Všechlap. Další posilou je Jakub Novák, který z FK Mladá Boleslav pokračoval do Dobrovice, Horek a posledním působištěm byla opět Dobrovice. Oba jmenovaní se představili v základní sestavě.

Slavoj Kr. Vrutice „A“ – TJ Sokol Kosořice  1:7 (0:2)

Právě novic v kosořické sestavě byl u první vážnější příležitosti již ve čtvrté minutě. Kopa udržel obránce na svých zádech, přihrál rozběhnutému Hančarovi, který centroval před branku. Malík v netradičním zakončení hlavou ale přestřelil. Hosté kombinovali, jenže soupeřovu branku výrazněji neohrozili. Kosořický brankář mnoho práce neměl. Nejspíše si připsal více kontaktů s míčem nohou než v rukavicích. Až ve 26. minutě obě mužstva využila ošetřování domácího gólmana k občerstvení u svých laviček. O dvě minuty později možná ještě otřesený brankář Vala chybně zpracoval vysokou přihrávku od Havelky a míč následně doputoval až za brankovou čárou – 0:1. Neuběhly ani tři minuty. Po zprvu poklidné rozehrávce na polovině hřiště nabral Salač přímou cestu k pokutovému území a střelou k tyči ze střední vzdálenosti navýšil vedení Kosořic. Hosté nadále kontrolovali hru až do hvizdu hlavního rozhodčího na konci prvního poločasu.

Kosořičtí během přestávky plánovaně vyměnili brankáře. Bohužel hosté si v úvodu druhého poločasu vybrali slabší chvilku. Chybami v rozehrávce se domácí několikrát dostali na dostřel branky. Již v 51. minutě musel střídající Dobruský lovit míč ze sítě po precizním přímém kopu Korce přesně k tyči – 1:2. Vzápětí Korec z obdobné pozice mířil hodně nepřesně. Hosté se po několika minutách oklepali a navázali na výkon z prvního poločasu. Rychlá výměna míče Malíka s Hančarem ještě brankou neskončila. Z obdobné akce na levé straně už tentokrát přihrávka doputovala do míst, kde číhal Kopa a v prvním utkání si hned připsal gólový zářez. V 58. minutě navíc Kosořičtí navýšili své vedení. Kopa si v pokutovém území pokryl míč, následně přihrál na zadní tyč a zcela volný Malík bez problémů zakončil do odkryté branky – 1:4. To už domácí nestíhali a hrálo se jen na jednu branku. Další brankou neskončila akce Stehlíka s Hančarem. Z následného rohového kopu neuspěl ani zapomenutý Krejcar na zadní tyči a přestřelil. V 62. minutě se na pravé straně ocitl volný střídající Wolf. Místo očekávané střely však kosořický záložník přihrál pod sebe, jenže Novák tvrdou ranou přestřelil. Přetížená vrutická defenzíva čelila neustálým útokům a bylo jen otázkou času, kdy padnou další branky. V 67. minutě Novákou ránu zastavilo břevno a po Malíkově přihrávce znovu zakončoval Kopa, ale nepřesně. V 68. minutě hostující Kopa přihrál do strany Novákovi, jeho následný centr zastavil František Krompaský rukou a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Malík nekompromisní střelou pod břevno navyšoval již na 1:5. O chvíli později si Novák navedl míč do středu hřiště a jen o kousek minul cíl. Tentýž hráč vzápětí zahrával přímý kop, vyražený míč Valou doběhl Vocásek, jenže z úhlu zakončoval je do boční sítě. Hosté poté předvedli i rychlou souhru na malém prostoru, domácí hráč ale šanci na poslední chvíli zmařil. V 77. minutě po rohovém kopu Nováka sice Krejcar v souboji s brankářem neuspěl, dorážející Wolf na zadní tyči už ale v obtížném zakončení nezaváhal. Hosté podnikali útok za útokem do posledního hvizdu. V 84. minutě hosté napadali soupeře před jejich brankou, snaha Malíka, Vocáska a Nováka zůstala bez využití. Následné se pěkným zákrokem blýskl Vala proti střele Malíka. Gólový příspěvek si mohl připsat i Krejcar, hlavičkou z dobré pozice ale nastřelil jen protihráče před brankou čárou. Tečku za zápasem udělal v 88. minutě Malík, který tak zkompletoval hattrick. Hosté z poloviny hřiště okamžitě rozehráli doleva na volného Vocáska, ten přesným centrem našel Malíka a ten pohotově před náručí Valy nasměroval míč do sítě posedmé.

• Branky: 51. Korec – 58., 68. a 88. Malík, 28. Havelka vl., 31. Salač, 54. Kopa, 77. Wolf
  • Rozhodčí: Chládek – Plíšek, Danihel (delegát Sobalík)