SKP Ml. Boleslav — TJ Sokol Kosořice

Jeden z mála nedělních hracích dnů v okresním přeboru mají v kalendáři hráči mladoboleslavského SKP. Tam na úvod října cestovali fotbalisté Kosořic, kteří postrádali minule třígólového Nováka, dále Pokorného a Stehlíka. Naopak k týmu se připojili Zahula a po jednozápasovém trestu i Dobruský. Soupeř nezažívá dobrý vstup do nové sezóny. Doposud si domácí celek připsal pouze jedno vítězství a to v souboji posledních týmů s Březnem.

SKP Ml. Boleslav – TJ Sokol Kosořice  0:5 (0:1)

Hosté v roli favorita se v úvodních minutách sžívali s menším hřištěm a terénem, kdy míč tu a tam nepáchal menší neplechu. Až v sedmé minutě se kosořický Hančar dostal do pokutového území. Místo střelby ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ovšem nenašel. O pět minut později se lépe vedlo Malíkovi z přímého kopu, kterým našel Kopu, jenže ten hlavičkoval těsně vedle. Hráči Kosořic s přehledem drželi vedení ve statistice držení míče, ale těžko se prosazovali před brankou domácích. Možnou variantu rychlého překvapení předvedl Hančar ve 22. minutě po rohovém kopu. Místo centru přihrál nabíhajícímu Dragnevovi, střela bez přípravy a s přispěním obránce skončila nad brankou. Ještě v lepší pozici se o šest minut později ocitl Malík po přihrávce Krejcara, jenž oproti minulému zápasu nastoupil ve středu zálohy. Samotné zakončení slabší nohou už tak zajímavé nebylo. Kosořická lavička poté řešila krvavý šrám v obličeji Pravdy. Ten nakonec dohrál první poločas s provizorním ošetřením. Ve 31. minutě hosté překonali soupeřův val rychlou souhrou Salače s Hančarem. Druhý jmenovaný už nestihl proti početné hradbě těl zakončit a následně Krejcar přestřelil. Kosořičtí prozatím nedokázali zužitkovat svou převahu během celého poločasu. Změnit bezbrankový stav mohl hostující Dobruský po Malíkově rohovém kopu. Hlavičkoval však pouze do tyče. Až pět minut před pauzou napřáhl kosořický Krejcar ze střední vzdálenosti, brankář Zajíček jeho přízemní střelu neudržel a dobíhající Malík po kličce poprvé rozvlnil síť. Toto však nemuselo být konečné skóre prvního poločasu. Kopa po narážečce s Wolfem nakonec neuspěl a vzápětí právě Wolf ve stoprocentní příležitosti, po přihrávce Hančara, nechal vyniknout boleslavského gólmana.

Fotbalisté Kosořic navázali na závěr prvního dětství hned po rozehrání. Krejcar dlouhým pasem k rohovému praporku oslovil Hančara, který si poradil se svým strážcem a dostal se podél brankové čáry až do pokutového území. Následnou přihrávkou našel volného Malíka, jenže ten zblízka div nerozlomil břevno. Podobnou akci viděli diváci i v 53. minutě. Salač posunul do strany Hančarovi, ten udržel míč i proti třem protihráčům, přihrál před branku a Malík nadvakrát navýšil vedení Kosořic na 0:2. Neuběhly ani dvě minuty a hosté slavili třetí branku. Přetažený Malíkův rohový kop doplachtil až k volnému Wolfovi. Pohotová přízemní střela proletěla kolem několika hráčů až nakonec Kopa lehkým dotykem nasměroval míč mimo dosah brankáře. Apetit hostí nebyl stále u konce a domácí čelili stálému nebezpečí. V 60. minutě Kopa přihrál do strany střídajícímu Vocáskovi. Před brankou opět číhal Malík, jenže neposedný míč tentokrát do branky neumístil. Snad první střeleckou možnost si boleslavští hráči připsali až po hodině hry. Kosořičtí rozehrávali v součinnosti se svým brankářem. Nepovedený odkop nakonec domácí nezužitkovali. Výraznější šance byly poté k vidění na druhé straně. Přízemní rohový kop zahrával Hančar a Wolf se neúspěšně pokusil zakončit patou. V 73. minutě domácí dopomohli soupeři k další brance. Nepřesnou přihrávku získal Vocásek, míč propadl k Hančarovi, který sám před Zajíčkem nezaváhal a střelou k tyči navýšil již na 0:4. Hosté ani s blížícím se koncem nebyli se silami u konce. Po Hančarově přihrávce mířil Kopa zpoza vápna kousek nad branku. V 81. minutě hosté vhazovali aut u rohového praporu. Z nenápadné akce Zahuly se Sovou se nakonec vyklubala pátá branka. Prvně jmenovaný nasměroval míč před branku, gólman míč neudržel a Malík měl zblízka již snadnou úlohu. Po čtyřech brankách minulý víkend si současný nejlepší střelec okresního přeboru připsal hattrick. Vzápětí vyslyšel kosořický Krejcar prosby početné ekipy hostujících fanoušků a vystřelil od postranní čáry. Padající míč vytěsnil boleslavský brankář parádním zákrokem mimo své tyče. Až v samotném závěru mohli domácí výsledek alespoň kosmeticky upravit. Centr z levé strany obrana neodvrátila, osamocený Makula se svou kličkou brankáři ale neuspěl. Tentýž hráč si souboj s kosořickým Jelečkem zopakoval hned o chvíli později. Hostující gólman však včasným vyběhnutím a následným zákrokem udržel v tomto duelu čisté konto.

• Branky: 40., 53. a 81. Malík, 55. Kopa, 73. Hančar
  • Rozhodčí: Wolf – Stuchlík, Štěpánek