FC Sporting Ml. Boleslav „A“ — TJ Sokol Kosořice

FC Sporting Mladá Boleslav, nováček v okresním přeboru, hostil v dalším kole lídra soutěže. Mladoboleslavský celek zatím čtyřikrát zvítězil a ve stejném počtu zápasů odešel poražen. Hráči Kosořic zatím nenašli přemožitele a pokračovat v nastalém trendu chtěli i nadále. Trenérské duo hostujícího týmu mělo k dispozici téměř kompletní sestavu.

FC Sporting Ml. Boleslav „A“ – TJ Sokol Kosořice  0:5 (0:3)

Domácí se dostali do problémů hned v prvních vteřinách zápasu, včetně brankáře. Kritická situace nastala až v páté minutě, kdy Salač získal míč u postranní čáry a přihrál do běhu Hančarovi. Jeho průniku nedokázala obrana zamezit a střílenou přihrávku usměrnil Novák za Boškova záda. V minulém kole se Kosořičtí poprvé prosadili po čtvrt hodině hry. V dnešním klání vedli v desáté minutě již 0:2. Na mokrém terénu propadl míč až za obranu a Novák své sólo přetavil ve druhou branku. Zápas se zatím hrál téměř jen na jednu branku a Novák mohl velmi rychle zkompletovat hattrick. Dva rohové kopy z kopaček Hančara na přední tyč domácí odvrátili, třetí pokus tentokrát letěl na zadní tyč a Novák hlavou mířil těsně nad. Hosté pokračovali v aktivitě, jenže další góly nepřibývaly. Salačův průnik po pravé straně skončil bez doručení správnému hráči, Malíkovy nůžky mířily nepřesně, stejně tak i pokus Kopy. Až ve 25. minutě o sobě dali vědět i hráči Mladé Boleslavi. Přetažený míč na zadní tyč doplachtil k volnému Povšíkovi, do střely se mu však vrhl Dobruský a nebezpečí bylo zažehnáno. Vyloženější šanci si ovšem připsali Kosořičtí hned z protiútoku. Salač od vlastního pokutového území úspěšně doběhl až k tomu soupeřovu, odevzdal míč Hančarovi, ten posunul doprava ještě volnému Malíkovi, ale tváří v tvář nastřelil jen gólmana. Následně zůstala celá řada akcí nedotažena k zakončení. Za zmínku možná stojí zakončení Kopy patou po Hančarově rohovém kopu mířící těsně nad branku. Až s koncem prvního dějství mladoboleslavští hráči vyhlásili vyšší stupeň nebezpečí. Tečovaný Novákův přímý kop brankář Boško očima směřoval mimo své tyče a úspěšně. Ovšem následoval rohový kop Hančara na zadní tyč, Novák hlavičkoval zpět do centra dění a Krejcar taktéž hlavičkou zamířil přesně – 0:3.

Hned dvojí střídání si do druhého poločasu připravili trenéři obou mužstev. Na kosořické straně Nováka s Pokorným nahradili Dragnev s Vocáskem. Domácí do druhé pětačtyřiceti minutovky vyslali Křepelku s Milčinským místo Javůrka s Merklem. Boleslavský trenér navíc kapitána Vlka posunul do záložní řady a obráceným směrem putoval Hurdes. Hned v úvodu si únik přes půl hřiště zopakoval kosořický Salač, jenže než stihl zakončit byl atakován soupeřem a bylo po šanci. Podobnou akci o chvíli později zrežíroval i hostující Hančar, výsledek ale nebyl o mnoho lepší. Ve druhém poločase se více do hry dostali i hráči Mladé Boleslavi. Hostující defenzíva ale zaslouží pochvalu za eliminaci mnoha akcí soupeře. Až díky rohovému kopu Štolovského a hlavičce Milčinského nad branku si Boleslavští připsali úspěšné zakončení. Vedle branky mířil o pár minut později i Štolovský. Většina akcí v těchto minutách pramenila z chyb v kosořické rozehrávce. V 65. minutě hosté ukázali lekci z produktivity, tentokrát z přesnější kombinací. Postupná akce po ose Dobruský, Zahula, Malík a následovala přihrávka doprava na rozběhnutého Řeháka. Kosořický obránce zatáhl míč až k pokutovému území, zpětnou přihrávkou našel Hančara, ten si ještě míč posunul a střelou k tyči navýšil vedení Kosořic. Zápas na mokrém terénu nabídl velmi férový souboj, bez ostrých zákroků. Není tedy divu, že se hlavní rozhodčí nemusel ani jednou uchýlit ke karetnímu trestu. Velkou zásluhu na tomto mají bez pochyby i domácí, kteří ani za nepříznivého stavu neztráceli hlavu a soustředili se na svůj výkon. Okamžitě po čtvrté brance se na malém prostoru uvolnil Povšík, krátkou svižnou ranou ale o kousek minul cíl. Naopak kdo neminul byl kosořický Malík. V 85. minutě Vocásek vyhrál vzdušný souboj a prodloužil míč za sebe. Hostující kapitán se zmocnil míče, v pokutovém území si míč navedl do palebné pozice a nechytatelnou ranou pod břevno zvýšil na 0:5. Tentýž hráč mohl vsítit i šestou branku, když byl u míče dříve než boleslavský gólman. Nakonec vypomohla i obrana a poté již hlavní rozhodčí ukončil zápas.

• Branky: 5. a 10. Novák, 40. Krejcar, 65. Hančar, 85. Malík
  • Rozhodčí: Chládek – Dvořák, Gaňa