Trenér Hájek k oslavám i k nové sezóně

Ahoj, Láďo, prvně samozřejmě gratuluji ke zdárnému dokončení cíle, kterým je postup do I.B třídy. Jaké byly pocity po závěrečném hvizdu v Bezně?
Děkuji ti moc. Trošku tě opravím, I.B třída nebyl cíl, bylo jím být na 1. místě a vyhrát okres :-). K pocitům, úleva a vyčerpání jako každou sezónu. Jinak samozřejmě radost a těšení se na oslavy postupu, které byly famózní.

Vím, že se na toto asi špatně odpovídá, ale i ty sám asi musíš být na sebe pyšný, ne? Komu se povede vyhrát soutěž jako předsedovi klubu a trenérovi v jedné osobě?
Pyšný jsem hlavně na kluky a partu. Co se tady vytvořilo teď, tak to je paráda. Bez peněz je to rarita. V téhle době neskutečný a na to jsem pyšný a nejen já, ale i spousta lidí okolo kosořického fotbalu.

Oslavy byly bujaré. Cesta autobusem i následná projížďka na traktoru po obci se vyvedly, že?
Přesně tak, jak říkáš. Oslavy byly famózní a hodně lidí si je bude dlouho pamatovat.

Výsledek v Bezně mi trochu připomněl zápas, kdy se také postupovalo a porazili jsme myslím Doubravu 8:0. S tím rozdílem, že kdo tento duel vyhrál, postupoval. Vybavuješ si třeba tento zápas? Nebo případně červen 2007, kdy jsme porazili Vlašim 8:0 a udrželi se ještě v I.A třídě?
Zápas s Doubravou si dobře pamatuji. Nehrál jsem kvůli zranění, ale slavil jsem dost po utkání. Vítězství bylo vysoké. Škoda, že podobná situace nebyla teď, poslední utkání o všechno. Ne, dělám si srandu, jsem rád, že rozhodnuto bylo podstatně dříve.

O působení v A třídě si moc toho nepamatuji, moc rád na to období nevzpomínám. Měl jsem jiné názory s vedením, ale to tak je, to jsem já.

Pamatuješ si, kdy se naposledy hrála krajská soutěž?
Hele, tak to si vážně nepamatuji, určitě je to dlouho. Trénoval jsem ten tým, takže se znovu ujišťuji,  že jsem takový místní dinosaurus :-). 

Asi dost vzpomínání. Jak hodnotíš sezónu? Samozřejmě, že kladně, ale jsou tam i nějaká negativa?
Sezónu hodnotím samozřejmě kladně, i když tam bylo spousta momentů, které nebyly dobré a dost mě to trápilo. Kluci vědí a je to jen u nás v kabině.

Asi mi dáš za pravdu, že bylo fajn vidět tolik našich příznivců na venkovních zápasech.
Stoprocentně. Jsem moc rád, že za námi stáli a moc ani nenadávali :-). Vážím si toho a jsem si jistý, že postupem jsme jim podporu vrátili.

Co nyní? Přemýšlíte o posílení mužstva do krajské soutěže?
Jsem rád, že se udržel stávající tým, což vypovídá o skvělé partě. Hodně kluků mělo nabídky za prachy, ale rozhodla naše kaplička. Víš o čem mluvím viď?

Chci hrát s klukama, co si to vykopali. Ale jednu posilu jsme udělali. Petra Outeřického z Benátek, o kterém jsem přesvědčený,  že nám hodně pomůže.

Případně víš naopak, zda někdo ze současného kádru odejde?
Odpověděl jsem v minulé otázce.

Plánujete nějakou změnu v letní přípravě? Například dřívější start, počty tréninků atd.?
Ne, ne. Vůbec. Všichni potřebujeme pauzu od fotbalu. V téhle době je spousta zálib a málo času. Takže pár tréninků,  dva přípravné zápasy a jdeme na to.

Je to těžká otázka, ale budou nějaké cíle pro nadcházející sezónu?
Vůbec není těžká. Úplně stejné jako před minulou sezónou, hrát a trénovat, aby nás to bavilo a utekli od každodenní reality.

Máš ještě nějaký vzkaz fanouškům a čtenářům?
Ať jsou stejní jako doteď a fotbal vnímají jako my, bavilo je to, podporovali nás,  měli s námi trpělivost a byli hrdí na to, že jsou fanoušky Kosořic. Samozřejmě jim a jejich rodinám přeju hodně zdraví, štěstí a pohody.

Děkuji za rozhovor.
Taky děkuji.
Den pro Niki

Již tuto sobotu 29. června se uskuteční ve sportovním areálu Den pro Niki společně s benefičním turnajem v malé kopané Nikicup 2024. Podrobnosti v přílohách.
Postupové oslavy zpečetěny vysokou výhrou

Fotbalisté Kosořic při svém loučení s okresním přeborem vyrazili k poslednímu zápasu sezóny autobusem společně se svými věrnými příznivci. Veselá nálada panovala už při odjezdu a zavazadlový prostor nevyplnily jen potřebná zavazadla, ale i pár krabic šampaňského. Posledním soupeřem Kosořic byl celek Bezno-Sovínky, který jako jediný v podzimní části dokázal náš tým porazit 3:4. Stejně tak si svěřenci zkušeného Šislera před 2 týdny poradili na svém hřišti s druhou Jivinou v poměru 5:2. Kosořičtí po úspěšné, středeční dohrávce v Březně 0:4 brankami 2x Nováka, Salače a Abelovského zakončili „anglický“ týden sobotním duelem.

SK Bezno-Sovínky „A“ – TJ Sokol Kosořice  0:6 (0:3)

Začátek zápasu nebyl pro hosty příliš příjemný, již ve druhé minutě musel s bolestivou grimasou odstoupit Pokorný. Poté už se Kosořičtí vrhli do útočení. Bezenská obrana zažehnala nakrátko rozehraný přímý kop Malíka s Jakubem Novákem. Stejně tak i výpad Wolfa se střídajícím Mudrochem. Následoval však rohový kop, Hančar nasměroval odražený míč zpět do pokutového území, Kopa sklepl míč a Malík bez přípravy střelou k tyči otevřel skóre. Řadu akcí poté zhatily ofsajdové prohřešky. Až ve 23. minutě se hosté vyvarovali porušení pravidel. Salač vybojoval, Hančar ho vzápětí poslal za soupeřovu obranu, jenže Jakub Novák tváří v tvář nechal vyniknout bezenského gólmana. Hosté se snažili, jak je jejich zvykem, kombinovat. V další desetiminutovce se ale ke slovu dostali i domácí, ovšem bez výraznější šance. Ve 33. minutě hosté potěšili oko nejednoho fanouška. Dragnev vyslal přesnou přihrávku na nabíhajícího Malíka, ten posunul do strany na Hančara a následoval přesný centr do pokutového území. Nabíhající Jakub Novák nemohl trefit míč ze vzduch lépe a nechytatelnou pumelicí zvýšil na 0:2. Taktéž vsítil stou branku Kosořic v této sezóně. Naopak nehezkou podívanou viděli přítomní ve 40. minutě, kdy si bezenský Prýl bez zavinění přivodil zranění Achillovy šlachy a byl odvezen rychlou záchrannou službou do nemocnice. Závěr prvního poločasu přinesl ještě několik příležitostí. Kosořičtí Kopa s Mudrochem donutili svým napadáním soupeře k chybě, Jakub Novák ještě hledal před odkrytou brankou Malíka, jenže ten měl míč pod nohama a poslal míč vedle branky. Ve 45. minutě hostující Mudroch u postranní čáry vybojoval autové vhazování, které také sám provedl. Jakub Novák si poté míč navedl více na střed a přízemní střelou vsítil třetí branku zápasu.

Hráči Bezna mohli hned v úvodu druhého dějství korigovat, když se čerstvě střídající Grigerek ocitl sám před brankářem, ale míč se mu zamotal pod nohama a vystřelit už nestihl. Hráči Kosořic měli míč v držení, na další střelecké příležitosti si však pár minut museli počkat. V 61. minutě minutě předvedli jednoduchou kombinaci Salač s Mudrochem. Výměna míč v rychlosti na jeden dotek, kosořický středopolař se ocitl před brankářem a nekompromisní střelou pod břevno nedal brankáři sebemenší šanci. Poté se po delší době ukázali i domácí, střela Františka Píši ale neměla potřebné parametry. Na druhé straně Zahula pohotově přihrál Salačovi, jehož přihrávka potřebného adresáta nenašla. V akci pokračoval Hančar a Mudroch mohl k asistencím přidat i branku, ale vysoko přestřelil. Za Bezno odpověděl František Píša po chybě soupeře, hlavičkoval však vedle branky. Přesnější byl kosořický Hrabánek, s jeho pokusem si však brankář poradil. V 78. minutě hostující Salač předvedl drzý průnik podél brankové čáry až do pokutového území. Následná přihrávka a závar ukončil domácí hráč, který zastavil míč rukou na brankové čáře. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil kapitán Malík a navýšil už na 0:5. Pořád ještě nebyl konec. Střelu kosořického Hrabánka domácí zažehnali a Mudroch se již k dalšímu zakončení nedostal. Brankou neskončila ani hlavička Malíka po rohovém kopu Jakuba Nováka. V 83. minutě nastřelil hostující Salač pěknou ránou spojnici břevna a tyče. O tři minutě později Malík s Jakubem Novákem z pravé strany poslali míč před branku. Na zadní tyči dobíhající Jeleček napodobil svého brankářského kolegu z dohrávky v Březnu a šestou brankou se, jakožto brankář, zapsal do střeleckých statistik. Poslední šanci měl v 88. minutě po Salačově přihrávce Krejcar, sám před gólmanem ale neuspěl. Dnešní duel měl mnoho podobných parametrů jako středeční dohrávka v Březně. Čisté konto, branky Jakuba Nováka v podobných časech, závěrečný gól hrajícího gólmana v útoku, Kosořice s 2 žlutými kartami, soupeř s žádnou, Březno – Bezno.

Poté už hráči Kosořic společně oslavili vítězství a postup do I.B třídy. Od pana Vaňouska z Okresního fotbalového svazu obdrželi pohár a diplom. V mistrovských tričkách následovalo společné focení, i focení jednotlivců s pohárem. Oslavy pokračovaly při návratu autobusem i spanilou jízdou v obci na traktoru.

Kosořický tým zakončil sezónu se 62 body, s náskokem 11 bodů na druhý Zdětín. Také vstřelil nejvyšší počet branek – 104, stejně tak i nejméně inkasovali – 30. Králem střelců okresního přeboru se stal Michal Malík s 39 góly, pátý celkově skončil Jakub Novák s 22 brankami a s 15 zásahy následoval Dominik Hančar. 8 branek si připsal Jaroslav Kopa a 5 tref vsítil Dominik Salač.

Fotky ze zápasu
 • Branky: 15. a 78. (pen.) Malík, 33. a 45. Jakub Novák, 61. Salač, 86. Jeleček
 • Rozhodčí: Černý – Klíma, Švarc
 • Diváků: 86
 • ŽK: 0 – Salač, Hrabánek
 • Kosořice: Abelovský – Wolf, Krejcar, Dobruský (64. Zahula), Dragnev (73. Hrabánek) – Novák, Salač, Pokorný (2. Mudroch), Hančar (79. Jeleček) – Malík, Kopa (64. Vocásek)
 • Bezno „A“: Pavel Píša – Havelka, Prýl (40. Kamenický), Šisler, Adam Novák – Novotný, Machovec, Hodboď, Bernát (46. Grigerek) – Štěpán Novák, František Píša
SK Bezno-Sovínky „A“  – TJ Sokol Kosořice 0:6
FK Zdětín „A“ –  Sokol Březno 7:1
SK Bělá p/Bezdězem –  Slavoj Kr. Vrutice „A“ 9:2
SK Akuma Ml. Boleslav –  SK Meteor Kostelní Hlavno 3:1
TJF Čechie Čejetice –  SK Jivina 3:3
FC Sporting Ml. Boleslav „A“ –  TJ Sokol Chotětov „B“ 0:1
FK Krnsko –  SKP Mladá Boleslav 4:2

 

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
15. 6. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
SK Bezno-Sovínky0000Porážka
TJ Sokol Kosořice0336Vítězství

TJ Sokol Kosořice

25Abelovský Martin Brankář
2Dobruský Jan 16 Obránce
3Novák Jakub Záložník
5Kopa Jaroslav 11 Útočník
6Wolf Jakub Obránce
8Pokorný Václav 4 Záložník
10Hančar Dominik 7 Záložník
12Malík Michal Útočník
13Dragnev Dragomir 18 Obránce
14Salač Dominik Záložník
17Krejcar Martin Obránce
4Mudroch Roman 8 Útočník
7Jeleček Jiří 10 Útočník
11Vocásek Filip 5 Záložník
16Zahula Matěj 2 Záložník
18Hrabánek Jan 13 Záložník
93Stehlík Jan Záložník

Trenér: Hájek Ladislav
Trenér: Archman Václav
Vítězná dohrávka i za gólového přispění brankáře

Sobotní oslavy mistrovského titulu sotva skončily a fotbalisté Kosořic se museli připravit na dohrávku s Březnem. Původní zápas byl odložen kvůli podmáčenému terénu a náhradní termín byl stanoven na středu 12. června od 18 hodin. K souboji týmů z opačných pólů tabulky měl kosořický trenér Hájek téměř kompletní tým i uprostřed pracovního týdne. Chyběli Pokorný, Řehák, Sova a Wolf. Naopak již k dispozici byli Dragnev, Hrabánek, Mudroch a Vocásek. Jeleček s Pravdou poprvé nastoupili proti svým bývalým spoluhráčů a jejich současné postavení v tabulce určitě oba netěší.

Sokol Březno – TJ Sokol Kosořice  0:4 (0:2)

Hosté začali aktivně, co se ale týče střelecké aktivity, tam se lépe prezentovali hráči Března. Technická střela Novotného v sedmé minutě letěla těsně vedle a únik Erbena skončil jen slabou střelou. Až poté dokázali hráči Kosořic zužitkovat častější držení míče na svých kopačkách. Získaný míč Krejcarem putoval doprava na Nováka, který pohotově oslovil napříč pokutovým územím Hančara. Osamocený záložník ale nezakončil přesně a poslal míč vedle branky. Hosté pokračovali v kombinaci, ale tu a tam měli co dělat, aby brejky soupeře ještě včas zastavili. Jenže v 15. minutě domácí hráč s totožným číslem na dresu se opět dostal do úniku. Nejprve nastřelil gólmana a z dorážky Erben zamířil hodně nepřesně. Na druhé straně centroval z levé strany Hančar a Novák se pokoušel rychle zakončit. Z otočky ale vysoko přestřelil. A hráči Března opět kontrovali, po rohovém kopu Novotného hlavičkoval Brodský o kousek vedle. Po půl hodině hry už hosté územní převahu přetavili ve vedoucí branku. Dragnev s Hančarem z levé strany oslovili před brankou nabíhajícího Nováka. Ten byl u míče dříve než vybíhající brankář a střelou do odkryté branky ukončil bezbrankový stav. V dalších minutách následovaly další příležitosti Kosořic, ovšem bez patřičného efektu. Z levé strany opět přihrával Hančar a Novák tentokrát na přihrávku o kousek nedosáhl. Vzápětí to Novák zkoušel individuálně po pravé straně. Ve 40. minutě hosté nikam nespěchali a postupnou kombinací držel míč na svých kopačkách. Pak ovšem napřáhl Novák z dobrých 25 metrů a parádní ranou nedal gólmanovi šanci – 0:2. V závěru prvního poločasu byla březenská obrana permanentním tlakem. Malík ziskem míče na hranici vlastního pokutového území rozehrál akci, na jejímž konci hledal Novák nabíhajícího Mudrocha. Míč sice k němu nedoputoval, ale následovala tvrdá rána do boční sítě. Ve 45. minutě po autovém vhazování Mudrocha pohotově pálil slabší nohou Hančar a tentokrát další brance zabránil Vlk hbitým zákrokem. Po následném rohovém kopu a odraženém míči pálil Dobruský, míč propadl k zapomenutému Mudrochovi, ale další nebezpečí po zákroku Vlka už pro domácí nehrozilo.

Druhé dějství odstartoval březenský Novotný svým pokusem ze střední vzdálenosti, kosořický brankář ale změnu skóre nepřipustil. Hra už neměla takový spád, ubylo i šancí. Hráči Března ani za nepříznivého stavu neskládali zbraně. V 56. minutě se po pravé straně protáhl mladý Slavík a hledal spoluhráče před odkrytou brankou. Zde však na poslední chvíli zasáhl Dobruský a soupeři nedovolil zakončit. Hostující trenér také prostřídal. Na hřiště se také poprvé od loňské poloviny listopadu, po návratu ze zahraničí, dostal hostující Stehlík . Hosté už spíše kontrolovali výsledek a k míči se častěji dostali i hráči Března. Příležitosti ale na domácí straně nepřibývaly. Výjimkou byla až 83. minuty, kdy hosté ztratili míč a rychlou akci zakončil Strnad jen vedle branky. Po delší době se hosté připomněli Malíkem a jeho posunutí míče na Vocáska. Následná střela ale mířila také vedle zařízení. V 88. minutě už Novák na pozici obránce vymyslel přesnou přihrávku mezi obránce na nabíhajícího Salače, který špičkou kopačky stihl usměrnit míč před vybíhajícím brankářem. Na hřiště se podíval také druhý brankář Abelovský, ovšem v pozici nekompromisního útočníka. Právě v 90. minutě Stehlík ve středu hřiště vymyslel přesnou přihrávku na Abelovského a ten měl stoprocentní bilanci. Z první šance byl opět u míče dříve než brankář, dokázal ihned také skórovat a branku také řádně oslavit (viz úvodní fotka) – 0:4.

Fotky ze zápasu
 • Branky: 30. a 40. Novák, 88. Salač, 90. Abelovský
 • Rozhodčí: Chládek – Černý, Vlčko
 • Diváků: 66
 • ŽK: 0 – Salač, Mudroch
 • Kosořice: Jeleček – Pravda, Krejcar, Dobruský, Dragnev – Novák, Salač, Malík, Mudroch (79. Abelovský) – Hančar (65. Vocásek), Kopa (52. Hrabánek)
 • Březno: Vlk – Brodský, Šindelář, Johanides, Duška (64. Uškovič) – Slavík, Svoboda (86. Kadlec), Novotný, Horák – Strnad, Erben (58. Pospíšil)
Sokol Březno  – TJ Sokol Kosořice 0:4
FK Zdětín „A“ –  Slavoj Kr. Vrutice „A“ 3:2
SK Bělá p/Bezdězem –  SK Meteor Kostelní Hlavno 2:0
SK Bezno-Sovínky „A“ –  SK Jivina 5:2
SK Akuma Ml. Boleslav –  TJ Sokol Chotětov „B“ 0:1
TJF Čechie Čejetice –  SKP Mladá Boleslav 6:2
FC Sporting Ml. Boleslav „A“ –  FK Krnsko 3:2

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
12. 6. 2024 18:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
Sokol Březno0000Porážka
TJ Sokol Kosořice0224Vítězství

TJ Sokol Kosořice

93Jeleček Jiří Brankář
2Dobruský Jan Obránce
3Novák Jakub Záložník
4Mudroch Roman 6 Záložník
5Kopa Jaroslav 18 Útočník
9Pravda Petr 7 Obránce
10Hančar Dominik 11 Útočník
12Malík Michal Záložník
13Dragnev Dragomir Obránce
14Salač Dominik Záložník
17Krejcar Martin Obránce
6Abelovský Martin 4 Útočník
7Stehlík Jan 9 Záložník
11Vocásek Filip 10 Záložník
16Zahula Matěj Záložník
18Hrabánek Jan 5 Záložník

Trenér: Hájek Ladislav
Dobojováno. Kosořice jsou mistrem okresního přeboru

Plány minulého víkendu, vzhledem k nepříznivému počasí, u mnohých z nás vzaly za své. Kupodivu se však v okresním přeboru odložilo pouze utkání Března s Kosořicemi. Další soupeř Kosořic, Bělá pod Bezdězem, našla narychlo azyl na umělé trávě za 9. základní školou v Mladé Boleslavi. Zde si hráči Bělé poradili s Kostelním Hlavnem v poměru 2:0. Poslední kolo podzimu vyšlo ve vzájemném souboji lépe Kosořickým, kteří vykradli tvrz soupeře v poměru 1:5. V dnešním klání domácí trenér Hájek postrádal nadále Řeháka a dále Dragneva, Hrabánka, Mudrocha a Vocáska. K týmu se již připojil Pokorný a své spoluhráče přišel podpořit i dlouhodobě absentující Stehlík. Díky zaváhání Jiviny z minulého víkendu, kdy druhý celek tabulky nečekaně prohrál v Bězně, mohli již dnes fotbalisté Kosořic slavit zisk mistra okresního přeboru.

TJ Sokol Kosořice – SK Bělá p/Bezdězem  4:2 (2:1)

Hosté z Bělé pod Bezdězem přicestovali s řadou absencí. Disciplinární komise navíc nevyhověla žádosti o prominutí zbytku trestu Šoóše, a tak trenér hostí využil nejlepší střelce týmu Martina Tomana raději k defenzivním úkolům. Hosté ale mohli spoléhat na mladou skupinku ultras, která našla útočiště v rohu hřiště a celý zápas podporovala své mužstvo. Utkání začalo v pohodovém tempu, v první šanci se v deváté minutě ocitl Kopa hlavičkující po rohovém kopu vedle branky. Domácí sice častěji drželi míč ve své moci, ovšem před branku soupeře se dostávali jen ztěžka. V 19. minutě se po rohovém kopu bělského Volfa prosadil hlavičkující Dlask, jenže ani on netrefil zařízení. První půlhodina zápasu diváky příliš nenadchla. Na hřišti mnoho k vidění nebylo. Domácí se pokoušeli vyzrát na soupeře, ale když už se schylovalo k nějaké akci, ve většině případů ji zastavili asistenti na pomezí pro postavení mimo hru. Až závěr prvního dějství přeci jen potěšil obecenstvo. Ve 39. minutě domácí zahrávali rohový kop, míč si ve výskoku, i proti sluníčku, našel Krejcar a nasměroval ho i trochu se štěstím k Hančarovi. Ten zareagoval pohotově a střelou pod břevno otevřel dnešní gólový účet. Než se stihli hosté vzpamatovat, prohrávali již o dvě branky. Novák přihrál na hranici pokutového území Kopovi, kterého soupeř zastavil nedovoleně a Malík z přímého kopu tento přestupek potrestal střelou skrz děravou zeď a Krejčík v brance již nestačil zareagovat. Kosořičtí ovšem vlastní vinou a díky snaze dotírajícího Juričky darovali soupeři výhodu pokutového kopu. Vlastní exekuci s přehledem realizoval Volf střelou k tyči – 2:1.

Úvod druhého poločasu nabídl větší podívanou. Již ve 48. minutě hosté se štěstím přečkali velký závar před vlastní brankou. To se vzápětí dá říct i o domácích, kdy Jurička z dobré pozice netrefil míč ideálně a nasměroval ho vedle branky. O pět minut později bělský hráč nastřelil při odkopu Nováka, ten okamžitě zařadil vyšší rychlostní stupeň a své sólo zakončil střelou podél gólmana. Jiná akce, avšak se stejným výsledkem se zrodila i v 58. minutě. Kosořický Pravda při postupu zachoval chladnou hlavu, naznačením přihrávky oklamal dva protihráče, poté už vyslal do úniku opět Nováka a ten tentokrát střelou do horní poloviny branky zvýšil už na 4:1. Kosořický Novák měl na hattrick zaděláno v 65. minutě, přihrávka Hančara z levé strany ale zůstala nevyužita. Naopak hosté z ojedinělé šance korigovali nepříznivý stav. Nákop do pokutového území domácí trochu podcenili, důrazný Riess nakonec dokázal uspět v souboji a poslal míč od brankové čáry na malé vápno. Osamocený Rosenkranz hlavou do odkryté části branky úspěšně zakončil celou akci. Utkání se v dalších minutách dohrávalo v poklidném tempu. Domácí ještě několikrát zahrozili. Po kolmici Wolfa vyslal Hančar z levé strany prudkou přihrávku před branku, na kterou ovšem Malík nedosáhl. Mezi střelce se mohl zapsat i brankář Jeleček, tentokrát coby hráč na hrotu, tvrdou přízemní ranou ale nastřelil jen boční síť.

Po závěrečném hvizdu už v kosořickém areálu propukly oslavy vítězství, ale hlavně zisku mistra okresního přeboru ročníku 2023/2024. Nechyběla pořádná sprcha šampaňského a potlesk publika.

Fotky ze zápasu
 • Branky: 53. a 58. Novák, 39. Hančar, 43. Malík – 45. Volf (pen.), 72. Rosenkranz
 • Rozhodčí: Cigánek – Plíšek, Dvořák (delegát Vaňousek)
 • Diváků: 269
 • ŽK: Dobruský, Hančar, Novák, Salač – Hodboď
 • Kosořice: Abelovský –  Pravda, Krejcar, Dobruský, Wolf – Novák (84. Jeleček), Salač, Václav Pokorný (58. Zahula), Hančar – Malík, Kopa (73. Sova)
 • Bělá: Krejčík – Hodboď, Dlask, Toman, Dominik Pokorný – Ďurfina, Volf, Rosenkranz, Riess – Jurička (71. Verner), Umáčený
TJ Sokol Kosořice  – SK Bělá p/Bezdězem 4:2
SK Jivina –  SK Akuma Ml. Boleslav 0:2
SK Meteor Kostelní Hlavno –  SK Bezno-Sovínky „A“ 3:1
Slavoj Kr. Vrutice „A“ –  Sokol Březno 3:2
FK Krnsko –  FK Zdětín „A“ 0:3
SKP Mladá Boleslav –  FC Sporting Ml. Boleslav „A“ 2:3
TJ Sokol Chotětov „B“ –  TJF Čechie Čejetice 4:4

 

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
8. 6. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
TJ Sokol Kosořice0224Vítězství
SK Bělá p/Bezdězem0112Porážka

TJ Sokol Kosořice

25Abelovský Martin Brankář
2Dobruský Jan Obránce
3Novák Jakub 11 Záložník
5Kopa Jaroslav 13 Útočník
6Wolf Jakub Obránce
8Pokorný Václav 16 Záložník
9Pravda Petr Obránce
10Hančar Dominik Záložník
12Malík Michal Útočník
14Salač Dominik Záložník
17Krejcar Martin Obránce
7Stehlík Jan Záložník
11Jeleček Jiří 3 Útočník
13Sova Petr 5 Útočník
16Zahula Matěj 8 Záložník

Trenér: Hájek Ladislav
Trenér: Archman Václav
Zápas v Březně odložen

Aktualizace: Zápas bude sehrán v náhradním termínu ve středu 12. června 2024 od 18.00 hodin.

Sobotní zápas v Březně se z důvodu nepříznivého počasí odkládá. Nový termín zápasu bude včas zveřejněn.
Proti dalšímu boleslavskému celku tentokrát vítězně

Fotbalisté Kosořic museli v minulém kole polknout hořkou pilulku v podobě porážky v Čejeticích. V domácím prostředí tedy povinnost velela odčinit prohru a zvítězit nad hostující mladoboleslavskou Akumou. Náskok Kosořických v čele tabulky se tak snížil na čtyři body. Hosté na jaře zatím neoplývají zářnou formou. Zatím jediné vítězství si připsali na konci dubna, jinak čtyřikrát odešli poraženi a stejným počtem skončily zápasy smírně. K dnešnímu duelu nebyli k dispozici Archman, Pokorný, Řehák a Salač. V zápise o utkání se naopak o proti minulému týdnu objevili Abelovský, Kopa a Vocásek. Dnešní duel byl opět vybrán k záznamu VEO kamerou, sestřih tak bude opět k dispozici na stránkách svazu a samozřejmě odkaz najdete také v našem článku.

TJ Sokol Kosořice – SK Akuma Ml. Boleslav  6:1 (5:0)

Před samotný zápasem se dohrávalo semifinálové utkání českých hokejistů na mistrovství světa v Praze. Diváci tak do areálu docházeli už v průběhu prvního poločasu. A mohli litovat. Ve druhé minutě boleslavští Ulč s Rynekrem rozehrávali od branky, důrazný Kopa se zmocnil míče a obstřelil Jiřího Stránského v brance – 1:0. Právě domácí Kopa se v dnešním zápase opět vrátil do sestavy a obsadil volné místo v útoku. Hned o minutu později se Hančar dostal po levé straně do pokutového území, hosté však jeho záměr zmařili. Následovala ovšem střela Pravdy z hranice pokutového území a boleslavský brankář tentokrát vytáhl bravurní zákrok. V úvodu se fotbalisté Kosořic činili a soupeř se potýkal s jedním útokem za druhým. Navíc v šesté minutě hosté nezachytili náběh Hančara po přihrávce Malíka, a ten přesnou střelou navýšil vedení Kosořic. Vzápětí Wolfův nákop sklepl Kopa hrudí pro Nováka, pohotovou přihrávkou napříč pokutovým územím našel nabíhajícího Zahulu, jenže tomu zakončení přes nohu nevyšlo podle představ. Ve 13. minutě si první příležitost připsali i hráči Mladé Boleslavi, krásnou ránu Jakuba Matuchy neméně hezkým zákrokem vytěsnil Abelovský mimo své tyče. O chvíli později předčil kosořickou obranu Filip Šlégl, jeho únik rychlostní souboj s Krejcarem ale dopadl lépe pro kosořického obránce. V dalších minutách viděli diváci také několik zajímavých šancí, tentokrát ale nedotažených ke zdárnému konci. Osamocenému Zahulovi se nepodařilo přihrát před branku, střelu Kopy a dorážku Nováka zastavil praporek asistenta na pomezí. Díky standartním situacím se do zakončení dostali i hosté, z kontaktní branky se ale neradovali. Naopak domácí mohli navýšit vedení ve 29. minutě. Po postupné kombinaci odcentroval Dragnev, míč propadl na zadní tyč a přízemní střelu osamoceného Wolfa soupeř tečoval mimo branku. Z následného rohového kopu Nováka nastřelil nabíhající Kopa hlavou břevno boleslavské branky. Na druhé straně odcentroval Filip Šlégl, domácí odvrátili jen k Filipu Matuchovi, ale s následnou střelou přes obránce Abelovský pohotově vyrazil. Ve 34. minutě kosořický Dobruský odvrátil rohový kop soupeře až na polovinu hřiště. Zde si míč převzal Novák a svůj únik zastavil až u branky soupeře vstřelením dnešní třetí branky. Hosté nadále předváděli sympatický výkon. Ani nepříznivý stav je nepřiměl polevit. Naopak centr Tumlíře našel na vzdálenější tyči Matyáše Stránského, tomu se však ani nadvakrát nepodařilo překonat kosořického gólmana. To domácí ve 39. minutě opět předvedli svou produktivitu. Zahula společně s Malíkem založili akci na vlastní polovině hřiště. Poté už následoval dlouhý pas na rozběhnutého Hančara, který nezazmatkoval a na malém prostoru dokázal přihrát Novákovi. Domácí záložník střelou k tyči znovu překonal soupeřova brankáře. Neuběhly ani dvě minuty a Novák během 7 minut zkompletoval hattrick. Dlouhý nákop Krejcara přeletěl obranu, Novák si doběhl míč a opět bezchybně prostřelil Jiřího Stránského – 5:0. Ještě před pauzou musel střídat kosořický Dobruský, po střetu se soupeřem musel odjet do nemocnice na šití s tržnou ránou. V posledních vteřinách prvního poločasu měl ještě příležitost domácí Zahula, v dnešním duelu mu zatím nebylo přáno.

Hned v úvodu druhého poločasu Hančar na hranici pokutového území převzal dobře přihrávku Dragneva, vydal se před branku, kde byl dle názoru hlavního rozhodčího nedovoleně atakován. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil kapitán Malík. O chvíli později prodlužoval míč střídající Mudroch, Novák přihrál Hančarovi, jenže tentokrát se blýskl boleslavský gólman. Za hosty rychle odpověděl Filip Šlégl, dlouhý míč propadl až za obranu, Abelovský ale včasným vyběhnutím stále držel čisté konto. Domácí trenér poté dal příležitost hráčům z lavičky a poslal na hřiště tři čerstvé hráče. Utkání už nenabízelo tak strhující podívanou. Domácí přešli do úspornějšího režimu a ubylo tedy i příležitostí. V 62. minutě předčil boleslavský Filip Šlégl soupeře a dostal se před osamoceného brankáře. Poté přihrál střídajícímu Krejbichovi, jenže Abelovský opět bravurně zakročil. Nad Kosořicemi se také přehnala bouřka a v 77. minutě zahřmělo také před kosořickou brankou. V běžeckém souboji domácí hráč nechtěně podrazil Filipa Šlégla v pokutovém území a střídající Král z penalty alespoň kosmeticky upravil výsledek. V závěrečných deseti minutách stojí za zmínku únik Vocáska, ale bez gólového vyjádření. Hlavní rozhodčí nařídil ještě přímý kop právě za faul na unikajícího kosořického hráče. Sám postižený ani napodruhé neuspěl a zakončil mimo branku. Jinak se hrálo ze strany na stranu, ale už bez šancí.

Fotky ze zápasu
Video záznam
 • Branky: 34., 39. a 41. Novák, 2. Kopa, 6. Hančar, 47. Malík (pen.)
 • Rozhodčí: Cigánek – Stuchlík, Wolf
 • Diváků: 120
 • ŽK: Krejcar – Filip Šlégl, Husák
 • Kosořice: Abelovský – Wolf (53. Sova), Krejcar, Dobruský (39. Mudroch), Dragnev – Novák (53. Hrabánek), Pravda, Malík (53. Vocásek), Zahula – Hančar, Kopa (70. Jeleček)
 • Akuma MB: Jiří Stránský – Ulč (46. Adam Šlégl), Rynekr (51. Krčmařík), Husák, Chaban – Tumlíř (60. Král), Jakub Matucha, Filip Matucha, Matyáš Stránský – Filip Šlégl, Hajdík (53. Krejbich)
TJ Sokol Kosořice  – SK Akuma Ml. Boleslav 6:1
FK Zdětín „A“ –  SKP Mladá Boleslav 3:3
TJ Sokol Chotětov „B“ –  FK Krnsko 8:0
SK Jivina –  FC Sporting Ml. Boleslav „A“ 2:0
SK Meteor Kostelní Hlavno –  TJF Čechie Čejetice 3:1
Slavoj Kr. Vrutice „A“ –  SK Bezno-Sovínky „A“ 0:2
Sokol Březno –  SK Bělá p/Bezdězem 3:1

 

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
25. 5. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
TJ Sokol Kosořice0516Vítězství
SK Akuma Ml. Boleslav0011Porážka

TJ Sokol Kosořice

25Abelovský Martin Brankář
3Novák Jakub 18 Záložník
5Kopa Jaroslav 7 Útočník
6Wolf Jakub 8 Obránce
9Pravda Petr Záložník
10Hančar Dominik Útočník
12Malík Michal 11 Záložník
13Dragnev Dragomir Obránce
15Dobruský Jan 4 Obránce
16Zahula Matěj Záložník
17Krejcar Martin Obránce
4Mudroch Roman 15 Útočník
7Jeleček Jiří 5 Útočník
8Sova Petr 6 Obránce
11Vocásek Filip 12 Záložník
18Hrabánek Jan 3 Záložník

Trenér: Hájek Ladislav
První jarní porážka se zrodila v Čejeticích

Čejetice i Kosořice v uplynulém kole shodně zvítězily, navíc s čistým kontem. Oba týmy se utkaly v rámci 25. kola okresního přeboru. Souboj pátého s prvním, i vzhledem k souběžně hranému zápasu o titul v lize v nedaleké Mladé Boleslavi, nepřilákal do hlediště mnoho diváků. Mužstvo Čejetic vyrukovalo na soupeře s oběma útočnými esy Truksou a Jarošem.

TJF Čechie Čejetice – TJ Sokol Kosořice  2:1 (2:0)

Ovšem v úvodu se domácí útočníci ke slovu příliš nedostali. Fotbalisté Kosořic se ujali iniciativy a již po pár vteřinách se po Malíkově přesném pasu dral do první příležitosti Hančar, nakonec čejetického Krause neohrozil. Domácí gólman musel zasahovat až proti hlavičkujícímu Krejcarovi. Hosté kombinovali na polovině soupeře, střeleckých pokusů však tolik neměli. Výjimkou byla akce Malíka na Pravdu. Ten stihl odcentrovat a nabíhající Archman bez přípravy zamířil nad branku. Domácí si první náznak připsali až po čtvrt hodině hry. Autové vhazování prodloužil Vránek hlavou před branku, žádný ze spoluhráčů ale na blízku nebyl k zakončení do odkryté branky. Ve 23. minutě došlo k nezaviněnému zranění čejetického Šimáčka a na pár minut se nehrálo. Kosořičtí po vynucené pauze už nedokázali soupeře zaměstnávat, tak jako v úvodu. Navíc ve 32. minutě odcentroval novic na hřišti, Buryán, který nahradil zraněného spoluhráče a hlavičkující Vránek se dokázal prosadit mezi dvojicí protihráčů – 1:0. Po tomto souboji musel odstoupit kosořický Pravda pro zranění ruky. Radost domácích mohl rychle ukončit kosořický Malík. Centr Nováka z pravé strany a právě hlavička hostujícího útočníka překonala domácího brankáře. Rozhodčí však branku neuznali pro postavení mimo hru. Hosté už si do závěru prvního poločasu žádnou šanci na vyrovnání nevypracovali. Naopak ve 45. minutě se případné vítězství ještě více vzdálilo. Rohový kop dokázali hosté díky Dobruskému odvrátit. Ale následovala akce jako při první brance. Buryán opět poslal míč před branku, kde došlo k souboji čejetického hráče s hostujícím brankářem. Oba zůstali ležet na zemi a Truksa následně poslal míč do prázdné branky. Hosté poté reklamovali faul na svého gólmana, na dvoubrankovém vedení domácích se ale nic nezměnilo.

Hosté odstartovali druhý poločas ve snaze rychle zkorigovat nepříznivý stav. Průnik Nováka a následnou přihrávku ale nezužitkoval Archman a zamířil jen vedle branky. V 51. minutě se středem hřiště probojoval hostující Hančar, jeho pokus však konečky prstů vytěsnil pohotovým zákrokem Kraus. O tři minuty později musel předčasně do sprch čejetický Vránek poté, co jeho nemístné řeči na svou osobu ocenil hlavní rozhodčí druhou žlutou a následně i červenou kartou. Početní výhodu hosté využili v 60. minutě. Archman poslal míč do běhu Novákovi, přihrávku před brankou sice doletěla k Zahulovi, ale jeho pokus obrana zablokovala. Dobíhajícího Hančara už nikdo netísnil a ten střelou do odkryté části branky snížil na rozdíl jediného gólu. V 65. minutě hráči Čejetic přišli o dalšího spoluhráče. Tlášek také po kritice rozhodčích viděl druhou žlutou kartu a domácí dohrávali s devíti hráči. Ovšem početní výhoda byla pro hosty spíše za trest. Soupeř se ještě více stáhl před vlastní branku a tak se hrálo převážně na polovině domácích. Šancí na vyrovnání ani proti oslabenému týmu nebylo mnoho. Pěknou ránu vyslal z hranice pokutového území Hančar, po které se brankář jen podíval, ale skončila vedle branky. V 75. minutě střídající Mudroch přihrával z pravé strany, Hančar mířil jen do protihráče a Novák nad branku. S ubíhajícími minutami hosté více a více spěchali. O své výhody, rychlostní a technické předpoklady, se sami připravili, když řadu míčů nakopávali před branku, kde si s nimi většinou domácí bez potíží poradili. A když v 83. minutě odcentroval Hančar a zakončení Mudrocha zastavil čejetický gólman, odešli fotbalisté Kosořic poprvé na jaře poraženi.

Fotky ze zápasu
 • Branky: 32. Vránek, 45. Truksa – 60. Hančar
 • Rozhodčí: Bohuslav – Kynych, Danihel (delegát Sameš)
 • Diváků: 40
 • ŽK: Vránek, Tlášek, Kraus – Wolf, Salač
 • ČK: 54. Vránek, 65. Tlášek (oba Čejetice)
 • Kosořice: Jeleček – Wolf, Krejcar, Dobruský (70. Sova), Dragnev – Pravda (36. Zahula), Salač, Malík, Hančar – Novák, Archman (74. Mudroch)
 • Čejetice: Kraus – Kříž, Tlášek, Bláha, Kysela – Malák, Šimáček (23. Buryán), Polanka, Vránek – Jaroš, Truksa
TJF Čechie Čejetice  – TJ Sokol Kosořice 2:1
SK Akuma Ml. Boleslav –  Slavoj Kr. Vrutice „A“ 2:2
FC Sporting Ml. Boleslav „A“ –  SK Meteor Kostelní Hlavno 5:1
SK Bělá p/Bezdězem –  FK Zdětín „A“ 3:1
SK Bezno-Sovínky „A“ –  Sokol Březno 0:4
FK Krnsko –  SK Jivina 1:2
SKP Mladá Boleslav –  TJ Sokol Chotětov „B“ 0:0

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
18. 5. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
TJF Čechie Čejetice0202Vítězství
TJ Sokol Kosořice0011Porážka

TJ Sokol Kosořice

1Jeleček Jiří Brankář
3Novák Jakub Útočník
6Wolf Jakub Obránce
9Pravda Petr 7 Záložník
10Hančar Dominik Záložník
12Malík Michal Záložník
13Dragnev Dragomir Obránce
14Salač Dominik Záložník
15Dobruský Jan 11 Obránce
16Archman Václav 4 Útočník
17Krejcar Martin Obránce
4Mudroch Roman 16 Útočník
7Zahula Matěj 9 Záložník
11Sova Petr 15 Útočník
18Hrabánek Jan Záložník

Trenér: Hájek Ladislav
Trenér: Archman Václav
Návrat na vítěznou vlnu

Celek Sportingu Mladá Boleslav, střídající na jaře lepší výsledky s těmi horšími, cestoval v rámci dalšího kola okresního přeboru na půdu lídra soutěže. Kosořičtí v minulém kole zrovna neoslnili svým výkonem v Krnsku a museli se spokojit s remízou 1:1 díky brance Malíka z pokutového kopu. Podzimní zápas se stal kořistí hráčů Kosořic v poměru 0:5. Trenérské duo Hájek, Archman postrádalo pro dnešní zápas Abelovského, Nováka, Řeháka a Vocáska. Naopak na soupisce se opět objevili Mudroch, Pokorný a Sova.

TJ Sokol Kosořice – FC Sporting Ml. Boleslav „A“  3:0 (2:0)

Vzhledem k souběžně hranému derby pražských „S“ byla návštěva v kosořickém areálu nižší než obvykle. Přesto si skalní příznivci tento duel nenechali ujít. Již ve druhé minutě kosořický Dragnev od postranní čáry oslovil Kopu, jehož ránou levou nohou brankář ale kryl. O chvíli později si domácí Salač vyměnil míč s Malíkem, střela za hranicí pokutového území mířili jen do boční sítě. V 11. minutě se ke střele dostal i boleslavský Zalabák. Jeho pohotová rána domácí značně vystrašila, jelikož kosořický gólman byl vystoupený více z branky a míč orazítkoval břevno. V úvodu se o vstřelení úvodní branky pokusil domácí Pokorný, jenže soupeř jeho střelu z dobré pozice dokázal zablokovat. Následovala vyrovnaná pasáž bez šancí. Až téměř po půl hodině hry domácí chybovali na polovině hřiště, Štolovský okamžitě vyslal do úniku Povšíka, jenže ten vzdálenější prostor branky netrefil. Na druhé straně dvakrát po rohovém kopu zakončoval Dragnev, druhý pokus ovšem nasměroval vysoko nad branku. Závěrečné minuty prvního dějství nakonec patřili kosořickému mužstvu. Vybojovaný míč Pokorným ve 33. minutě přihrál Malíkovi, ten následně Hančarovi, ale následnou střelu opět zastavila jen boční síť. Fotbalisté Kosořic se nakonec ujali vedení ve 36. minutě po nenápadné akci ve středu hřiště. Salač přihrál na hranici pokutového území a Malík z otočky slabší nohou zamířil velice přesně k tyči, kam už Boško nedosáhl – 1:0. Ve 43. minutě se aktivní Pravda dostal až do pokutového území, žádného ze spoluhráčů však nenašel. Z následujícího rohového kopu se k zakončení dostal Dobruský, střelu přes hlavu zády k brance však boleslavský brankář kryl. Následoval další rohový kop zahrávaný Malíkem a Dobruský si tentokrát našel lepší zakončení, kterému sedí více. Vyskočil nejvýše a hlavou zamířil přesně (viz foto v úvodu článku) – 2:0.

Hned v úvodu druhého poločasu mohli hosté snížit. Povšík se opět ocitl sám před Jelečkem, tentokrát musel kosořický gólman vytáhnout dobrý zákrok proti střele soupeře. Hráči Kosořic odpověděli akcí Hančara a zpětnou přihrávkou Malíka. Salač bez přípravy ale mířil hodně nepřesně. Kdo ovšem mířil přesně, to byl domácí Kopa. Z rohového kopu si jako první našel míč a hlavou nechytatelně navýšil vedení svého týmu. Oproti předchozím zápasům, kdy standartní situace zůstaly bez využití, to byl druhý gól z rohového kopu v dnešním duelu. Sympatický výkon hráčů Mladé Boleslavi pokračoval i za nepříznivého stavu, střela Štolovského z pravé strany ale neměla potřebné parametry. Vydařenější příležitost měli o chvíli později hráči Kosořic. Centr Kopy se vrátil na kopačky domácích, Mudroch místo střely dobře přihrál osamocenému Malíkovi, jenže ten zblízka trefil jen tyč. Vzápětí neuspěl se svou střelou ani domácí Zahula. To výrazněji zaměstnal svého gólmana boleslavský Bůžek, hlavičkující nechtíc za sebe. Utkání se dohrávalo v poklidném tempu. Domácí několikrát zariskovali a pustili soupeře do brejku, skóre se ale neměnilo ani na jedné straně. A to ani po výborné přihrávce střídajícího Mudrocha mezi obránce a následném zakončení Malíka. S tím si Boško v brance opět poradil. Kosořické střely z kopaček Hrabánka a Malíka už v síti neskončily a utkání pro Kosořické skončilo vítězstvím s čistým kontem.

Fotky ze zápasu
 • Branky: 36. Malík, 44. Dobruský, 56. Kopa
 • Rozhodčí: Klíma – Plíšek, Karn
 • Diváků: 72
 • ŽK: Wolf – Povšík
 • Kosořice: Jeleček – Wolf, Krejcar, Dobruský (57. Sova), Dragnev – Pravda (59. Hrabánek), Salač,  Pokorný (57. Zahula), Hančar (66. Mudroch) – Kopa, Malík
 • Sporting MB „A“: Boško – Bůžek (80. Gabriel), Machač, Merkl, Kábrt (46. Beran) – Zalabák (65. Matys), Novák, Kantur, Povšík – Štolovský (71. Grusz), Radchenko (77. Kraus)
TJ Sokol Kosořice  – FC Sporting Ml. Boleslav „A“ 3:0
FK Zdětín „A“ –  TJ Sokol Chotětov „B“ 4:3
SK Jivina –  SKP Mladá Boleslav 3:0
SK Meteor Kostelní Hlavno –  FK Krnsko 2:2
Slavoj Kr. Vrutice „A“ –  TJF Čechie Čejetice 0:5
Sokol Březno –  SK Akuma Ml. Boleslav 2:1
SK Bělá p/Bezdězem –  SK Bezno-Sovínky „A“ 10:1

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
11. 5. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
TJ Sokol Kosořice0213Vítězství
FC Sporting Ml. Boleslav0000Porážka

TJ Sokol Kosořice

93Jeleček Jiří Brankář
3Dobruský Jan 16 Obránce
5Kopa Jaroslav Útočník
6Wolf Jakub Obránce
8Pokorný Václav 7 Záložník
9Pravda Petr 18 Záložník
10Hančar Dominik 4 Záložník
12Malík Michal Útočník
13Dragnev Dragomir Obránce
14Salač Dominik Záložník
17Krejcar Martin Obránce
4Mudroch Roman 10 Útočník
7Zahula Matěj 8 Záložník
16Sova Petr 3 Obránce
18Hrabánek Jan 9 Záložník

Trenér: Hájek Ladislav
Trenér: Archman Václav
Dopolední čas Kosořickým nesvědčil

Fotbalisté Kosořic, povzbuzeni vysokou výhrou nad SKP Mladá Boleslav v poměru 9:1, cestovali do nedalekého Krnska. Jejich soupeř také v minulém kole zvítězil na půdě Kropáčovy Vrutice 1:2. Hráči Krnska si na jaře zatím připsali dvě vítězství, dvě remízy a stejný počet proher. V minulé sezóně Kosořičtí na půdě soupeře těsně zvítězili a v domácím prostředí se hrálo bez branek. V letošní sezóně Kosořičtí na podzim doma zvítězili 4:2 dvěma góly Malíka a jedné Krejcara s Macháčem. Trenér Hájek neměl k dnešnímu duelu k dispozici Archmana, Mudrocha, Pokorného a Sovu. Naopak do základní sestavy se vrátil Salač.

FK Krnsko – TJ Sokol Kosořice  1:1 (1:1)

Pro hosty nezačalo utkání šťastně. Již v šesté minutě ze hry odstoupil zraněný Řehák. Než došlo k vystřídání, tak se domácí mohli v početní převaze ujmout vedení. Branku Hötzela však rozhodčí neuznali pro postavení mimo hru. Poté už se iniciativy chopili hosté. Wolf vyslal na pravé straně do úniku Jakuba Nováka, odcentroval a Hančar po individuální akci nastřelil boční síť. Vzápětí kosořický Pravda čistě odzbrojil Čadila, Jakub Novák proběhl přes půl hřiště, vyměnil si míč s Malíkem, odcentroval a hlavičce Kopy zhatila radost tyč krnské branky. Následovaly další příležitosti, ovšem častěji zastavené zdviženým praporkem asistenta na pomezí. Podobně jako po střele Hančara z otočky a opět Kopou nastřelená tyč. Rozhodčí ukončili i akci Salače s Kopou, kdy se v nedovoleném prostoru tentokrát pohyboval Malík. Zakončení dle pravidel v podání Kosořic viděli diváci v 19. minutě. Wolf si seběhl pro míč, přihrál Salačovi, jehož rána ze střední vzdálenosti o kousek minula cíl. Ve 22. minutě si Salačovu přihrávku dobře převzal Hančar přímo do běhu, odcentroval, obránce promáchl a Malíkově zakončení nedovoleně zabránil soupeř. Hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil sám faulovaný – 0:1. Paradoxně se aktivita hostí po vstřelené brance začala vytrácet. Naopak hráči Krnska přidali více důrazu v soubojích a hosté se na další minuty rozloučili s dalšími šancemi. Až závěr prvního poločasu přinesl více vzruchu. Nejprve se hosté dožadovali vyloučení střídajícího Vízka, které nebyl na hřišti ani deset minut, za úder loktem. Hlavní rozhodčí jeho počínání ocenil pouze žlutou kartou. Podobně jako před čtrnácti dny v Chotětově si Kosořičtí začali koledovat tak dlouho, až soupeř vyrovnal. Akci u postranní čáry a následný centr ještě hosté zažehnali. Při výběhu z pokutového území ale kosořická obrana nezachytila náběh Firického, který si v souboji s Abelovským poradil – 1:1.

Zkraje druhého poločasu chtěli hosté navázat na úvod první pětačtyřicetiminutovky. Již ve 48. minutě se Hančar dostal za záda protivníků, jenže na poslední chvíli před zakončením stihl ještě ve skluzu zakročit krnský Šotka. O chvíli později se Kosořičtí pokoušeli o totožnou akci. Jakub Novák vyslal do úniku Hančara, který tentokrát byl zastaven, ale nedovoleně, na hranici pokutového území. Následný trestný kop ale hosté nezužitkovali. Poté neuspěl ani Salač ze střední vzdálenosti. V 65. minutě se výrazně připomněli i domácí. Po rohovém kopu zakončoval těsně vedle Kahule. S přibývajícím časem a stále nerozhodným výsledkem se na kopačky hostí dostavila nervozita a přestalo se dařit v kombinaci. V 73. minutě dostali hráči Kosořic výhodu přesilové hry. Tentokrát hlavní rozhodčí nenechal bez povšimnutí úder loktem a Hötzelův přečin rovnou odměnil červenou kartu. Hned vzápětí hosté zahrávali sérii rohových kopů, avšak bez efektu. Hosté v závěru i několikrát zariskovali v honbě za vstřelením vítězné branky, jenže Kosořickým to v druhém poločase zkrátka nešlo. V 88. minutě z levé strany nepřesně zakončoval Malík slabší nohou. V poslední šanci, po přímém kopu Jakuba Nováka, sice hosté zakončili k tyči, ale Bahník míč lapil a oba týmy z dnešního duelu braly bod.

Ve vší úctě k soupeři toho v dnešním duelu příliš nepředvedl. Ovšem u hostí, vzhledem ke svým kvalitám a postavení v tabulce, to platí dvojnásob.

Fotky ze zápasu
 • Branky: 42. Firický – 22. Malík (pen.)
 • Rozhodčí: Vasil – Černý, Chrastina
 • Diváků: 53
 • ŽK: Vízek, Čadil, Jan Novák, Kahule – 0
 • Kosořice: Abelovský – Pravda, Krejcar, Dragnev, Řehák (6. Hrabánek) – Jakub Novák, Salač, Wolf (61. Zahula), Hančar – Kopa, Malík
 • Krnsko „A“: Bahník – Jan Novák, Šotka, Křováček, Brzák – Firický, Kahule, Hradec, Hötzel – Čadil – Šesták (28. Vízek)
FK Krnsko  – TJ Sokol Kosořice 1:1
SK Akuma Ml. Boleslav –  SK Bělá p/Bezdězem 0:1
TJF Čechie Čejetice –  Sokol Březno 2:2
FC Sporting Ml. Boleslav „A“ –  Slavoj Kr. Vrutice „A“ 1:2
SK Bezno-Sovínky „A“ –  FK Zdětín „A“ 3:5
SKP Mladá Boleslav –  SK Meteor Kostelní Hlavno 0:5
TJ Sokol Chotětov „B“ –  SK Jivina 3:1

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
4. 5. 2024 10:30 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
FK Krnsko0101Remíza
TJ Sokol Kosořice0101Remíza

TJ Sokol Kosořice

25Abelovský Martin Brankář
3Novák Jakub Záložník
5Kopa Jaroslav Útočník
6Wolf Jakub 7 Záložník
9Pravda Petr Obránce
10Hančar Dominik Záložník
12Malík Michal Útočník
13Dragnev Dragomir Obránce
14Salač Dominik Záložník
15Řehák Jaroslav 18 Obránce
17Krejcar Martin Obránce
4Jeleček Jiří Brankář
7Zahula Matěj 6 Záložník
8Dobruský Jan Obránce
11Vocásek Filip Záložník
18Hrabánek Jan 15 Obránce

Trenér: Hájek Ladislav