Derby v jasné režii soupeře

V posledním domácím zápase této sezóny změřili síly fotbalisté kosořické rezervy a Jabkenic. A hosté byli v tomto duelu jasnými favority, i když podzimní formu si na jaře neudrželi.

TJ Sokol Kosořice „B“ – TJ Sokol Jabkenice  0:7 (0:3)

Do branky Kosořic musel po absenci Vítka zaskočit Drahota. Již v sedmé minutě ale musel lovit míč ze sítě, když si Kos naběhl na přihrávku a skrytou střelu přes obránce viděl gólman až příliš pozdě. Další změnou v sestavě domácích bylo zařazení Bartoníčka na hrot k Darmošovi. Právě tato dvojice po rozehrávce podnikla pěknou akci, na jejímž konci Darmoš centroval a Bartoníček zblízka těsně minul. Stejně tak i Libor Boháček hlavou po rozehrávce Jiřího Boháčka. Podobně jako v předešlých utkáních Kosořičtí v úvodu drželi se soupeřem krok, nebezpečí ze strany Jabkenických však začalo sílit. Ve 21. minutě se Drahota vyznamenal při úniku Ondřeje Šťastného a následně i při dorážce Janáka. Ondřej Šťastný dostal šanci dalšího sóla přes půl hřiště, ale v poslední chvíli si míč ukopl. Hosté se druhé branky dočkali ve 31. minutě po přihrávce Kosa a zakončujícího Tomana. Hráči Jabkenic šli v poločase do kabin s tříbrankovým vedením, když chybu domácích potrestal Janák.

Již ve 48. minutě přidali hosté další branku. Únik Kose zužitkoval Janák střelou zblízka pod břevno. A vzápětí Janák završil hattrick, střelou k tyči ze třiceti metrů překvapil brankáře. Domácí se k zakončení dostávali jen sporadicky. Až střídající Malík několikrát zkusil štěstí ze střední vzdálenosti. V 62. minutě se na vápně dobře zorientoval jabkenický Fortner a z otočky přehodil brankáře – 0:6. Nakonec se dočkal i Ondřej Šťastný, který tentokrát udělal vše správně a pečetil vítězství Jabkenic.

• Branky: 43., 48. a 54. Janák, 7. Kos, 62. Fortner, 77. Ondřej Šťastný
  • Rozhodčí: Novák
  • Diváků: 45
  • ŽK: Bešík, Pavlíček – Ondřej Šťastný
  • Kosořice „B“: Drahota – Jech (46. Klika), Jiří Boháček (46. Krátký), Bešík, Petr Kubín (46. Malík) – Kumbera (16. Valdman), Libor Boháček, Pavlíček, Hájek – Bartoníček, Darmoš (55. Dvořák)

Soupeř nekompromisně trestal všechny chyby

Fotbalisté kosořické rezervy v dalším kole přivítali „B“ tým Bezna. Domácí s jediným jarní bodem hostili pravidelně bodující osmý celek tabulky.

TJ Sokol Kosořice „B“ – SK Bezno-Sovínky „B“  2:8 (1:6)

Kosořičtí se širším kádrem oproti předchozímu zápasu vstoupili do zápasu výborně. Libor Boháček bez větších problémů utekl po pravé straně, odcentroval a nabíhající Darmoš s přehledem prostřelil brankáře. Vedení domácí drželi pouhé dvě minuty. Poté „pláchl“ po levé straně Mechierek a u zpětně přihrávky do malého vápně byl první Martin Kolařík ml. – 1:1. Tři minuty hostujícímu celku stačily k otočení výsledku. V 11. minutě Kosořičtí chybovali na polovině hřiště a po rychlé akci hosté orazítkovali obě tyče. Z dorážky se však už Mechierek nemýlil. Domácím mezihra příliš nefungovala. Ani hosté nemuseli předvést kdo ví jaký výkon, stačilo potrestat chyby. Ve 21. minutě po přímém kopu Bezna domácí hráč hlavičkoval do vlastního břevna a Martin Kolařík st. se postaral o dorážku. Jednu z minima šancí nevyužili Kosořičtí o chvíli později. Hájek si s Liborem Boháčkem vyměnil míč na velkém vápně, bezenský brankář však rychle zmenšil střelecký úhel jak Hájkovi, tak následně i Darmošovi. Vzápětí opět trestali hráči Bezna, konkrétně Martin Kolařík ml. předložil míč před odkrytou branku Mechierkovi, který bez problémů navýšil vedení hostí. Zajímavá akce se rýsovala pro kosořického Darmoše, nakonec však brankáře neobhodil. Na druhé straně z podobné akce neuspěl ani Martin Kolařík st. Opaření domácí ještě v prvním poločase dvakrát inkasovali z kopaček Mechierka a Martina Kolaříka st.

Druhý poločas se už hrál v pozvolnějším tempu, navíc hosté prostřídali střelce tří branek. Přesto v 57. minutě si střídající Švarc všiml nabíhajícího Kameše, který pěknou střelou k tyči vsítil už sedmou branku svého týmu. Další minuty nenabídly mnoho zajímavého. Až nabídka Darmoše pro Bartoníčka, jeho únik však obránci dotáhli a střelu brankáře skryl v náruči. V 80. minutě Švarc zvýšil už na 8:1. Alespoň kosmeticky výsledek upravil Bešík po přihrávce od Darmoše střelou do odkryté branky.

• Branky: 6. Darmoš, 87. Bešík – 11., 31. a 36. Mechierek, 21. a 43. Martin Kolařík st., 8. Martin Kolařík ml., 57. Kameš, 80. Švarc
  • Diváků: 30
  • ŽK: Maier, Jech – 0
  • Kosořice „B“: Vítek – Jech (46. Dvořák), Drahota, Jiří Boháček, Bešík – Hájek, Mojžíš, Libor Boháček, Pavlíček – Maier (46. Bartoníček), Darmoš
  • Bezno „B“: Stýskal – Novák, Roman Zeithaml (46. Růžička), Korejza, Hrubý – Kornelak, Kameš, Hodovník, Mechierek – Martin Kolařík st. (60. Jiří Zeithaml), Martin Kolařík ml. (70. Švarc)

Rezerva po dobrém úvodu opět nebodovala

Rezerva Kosořic s jediným jarním bodem přivítala na svém hřišti celek Katusic, který naopak ve druhé polovině sezóny ještě nenašel přemožitele. Navíc už před samotným výkopem bylo jasné, že hosté budou mít na své straně rozhodčího 🙂 (pozn. v sestavě Lukáš Kamenický, Stanislav Žižka).

TJ Sokol Kosořice „B“ – TJ Sokol Katusice  2:4 (1:3)

Právě Kamenický v brance Katusic se musel činit hned v úvodu proti Kumberovi, který předběhl svého strážce, ale brankáře nepřekonal. Stejně tak i Heřmanský. Ve třetí minutě už souhra Heřmanského s Kumberou zafungovala. Střelu druhého jmenovaného ještě gólman vyrazil, pohotový Hájek už neměl problém usměrnit míč do odkryté branky. Škoda jen, že domácí se sami připravili o vedení. Ve 13. minutě Kosořičtí chybovali před vlastním pokutovým územím. Michal Kvajsar si napodruhé zopakoval centr do vápna a tentokrát již Jurička dotlačil míč do sítě. Vyrovnávací branka Katusickým pomohla a domácí obrana se rázem dostala pod větší tlak. Dvakrát mohl sám před Vítkem zakončovat Vlk, jenže kosořický brankář držel nerozhodný stav. O chvíli později mu pomohlo břevno po centru z levé strany a pěkné střele Lishky. Ve 28. minutě domácí nezachytili náběh Hybše, jenž obešel brankáře a pohodlně otočil vývoj zápasu střelou do prázdné branky. Jednu z mála šanci v prvním poločase nevyužil ve 40. minutě kosořický Kubín z přímého kopu, kdy zamířil těsně vedle. Nakonec hosté ještě navýšili své vedení a do kabin šli s dvoubrankovým náskokem díky brance Michala Kvajsara.

V úvodu opět jako první zahrozili hráči Kosořic. Kumbera poslal míč do vápna, Frenák prodloužil za sebe, následné hlavička Pavlíčka ale neměla potřebnou razanci ani směr. Domácí následně neinkasovali, i když pohledné akci a následné střele po ose Jurička – Hybš – Bláha příliš nechybělo. V 66. minutě si kosořický Pavlíček všiml nabíhajícího Kliky, který „pláchl“ obraně a následně prostřelil i brankáře – 2:3. Domácí se vlastními chybami v rozehrávce rychle připravovali o míč. Z toho plynoucí šance Katusických však zatím brankami neskončily. Po centru Lishky hlavičkoval volný Knot nad. Odskočit na rozdíl dvou branek mohli hosté i vzápětí, únik Vlka ale gólem také neskončil. V závěru se domácí snažili vyrovnat. Po rohovém kopu Kumbery zakončoval pohotově Pavlíček. Poté centroval Tříska, Mihalko míč nezachytil, za ním číhající Frenák vypálil, ale gólman míč bravurně vytěsnil mimo branku. Pojistku katusickému vítězství vystavil až v 88. minutě Jurička svou druhou brankou v utkání.

• Branky: 3. Hájek – 13. a 88. Jurička, 28. Hybš, 42. Michal Kvajsar
  • Rozhodčí: Vlčko
  • Diváků: 50
  • ŽK:
  • Kosořice „B“: Vítek – Jech (21. Dvořák, 31. Bartoníček), Drahota (46. Klika), Bešík (46. Tříska), Kubín – Kumbera, Mihalko, Frenák, Pavlíček – Hájek (46. Maier), Heřmanský

„B“ mužstvo tentokrát bez vstřelené branky

Po sobotním střetnutí „A“ týmů následovalo o den později srovnání rezerv Chotětova a Kosořic. Zatím co domácí bojují o postup ze IV. třídy, Kosořičtí se zatím krčí na samém dnu. Za Kosořické si premiéru odbyl Jech.

TJ Sokol Chotětov „B“ – TJ Sokol Kosořice „B“  5:0 (2:0)

Domácí od počátku plnili roli favorita. Při prvním střeleckém pokusu se Chotětovští zastřelovali, druhou ránu Nežerky už musel Vítek vyrážet. Jednu z minima šancí nabídl po centru Boháček Třískovi, jenže ten místo střeli z malého vápna si chtěl míč ještě lépe připravit. Ve 12. minutě si domácí připsali první vyloženou šanci, centr Vávry ale hlavou nezužitkoval volný Vetešník. Tentýž hráč neuspěl ani vzápětí, z malého vápna přestřelil. O chvíli později Nežerkův průnik neproměnil ve vedoucí branku ani zakončující Buryán. Hráči Chotětova dostávali dost prostoru, ale většina dalších akcí zůstala nedotažena. Hosté si míče při zisku příliš neužili a většinou o něj v ofenzívě rychle přišli. Výjimkou byla akce kosořického Pavlíčka, který okamžitým napadáním přinutil obránce k chybě a po narážečce s Darmošem mířil z úhlu jen do boční sítě. V závěru prvního poločasu si domácí opět vytvořili několik nadějných situací. Pronikající Potůček z levé strany brankáře neprostřelil. Až ve 39. minutě Buryán vybojoval míč, předložil ho před branku a Potůček tentokrát překonal bezmocného gólmana. Domácí ještě stihli nastřelit břevno Novákem. Ve 44. minutě navíc Shvets dlouhým pasem našel Vávru, který postupoval přes půl hřiště sám na brankáře. Toho následně obešel a skóroval do prázdné branky – 2:0.

Ve druhém poločase domácí pokračovali v dobývání branky a v 59. minutě se radovali z další branky Vetešníka. Vzápětí se po levé straně prohnal Novák a své sólo zakončil další brankou. Chotětov pokračoval v ofenzívě, ale další akce už góly neskončily. Stav 4:0 vydržel až téměř do konce zápasu. V 89. minutě stejně jak Potůček otevřel skóre, tak ho i pátou brankou uzavřel.

• Branky: 39. a 89. Potůček, 44. Vávra, 59. Vetešník, 60. Novák
  • Rozhodčí: Černý
  • Diváků: 20
  • ŽK: Vávra, Shvets – Jech, Hájek, Maier
  • Kosořice „B“: Vítek – Jech (50. Dvořák), Drahota, Bešík, Kubín – Hájek, Boháček, Lochman, Pavlíček – Tříska, Darmoš (46. Maier)

Rezerva svého soka neporazila a zůstává poslední

Dva týmy uzavírající tabulku IV. třídy se střetly v Kosořicích, kde místní rezerva přivítala tu boleslavskou ze Sportingu. Domácí se výhrou chtěli dostat před svého soupeře, v současné době to byl ale nelehký úkol.

TJ Sokol Kosořice „B“ – FC Sporting Ml. Boleslav „B“  2:2 (2:1)

Domácí začali plnit plán již v úvodu. V šesté minutě Boháček po autovém vhazování přihrál Pavlíčkovi, který přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Poslta. Ten úspěšně zamířil k tyči a Kosořičtí se tak rychle ujali vedení. Následovala série příležitostí Sportingu. Osamocený Křiváček však zakončoval zbrkle, Pánek hlavou mířil vedle a tentýž hráč zakončoval mimo branku i o chvíli později. Hrálo se velice ofenzivně a o šance tedy nebylo nouze. Střelu kosořického Darmoše Bílek kryl, stejně tak i nebezpečnější šanci Boháčka. Lochman poslal dlouhý míč a hlavičku domácího středopolaře gólman vyrazil a vzápětí i dorážku. Z následného rohového kopu však míč prodloužil Darmoš a v malém vápně se nejrychleji zorientoval opět Poslt – 2:0. Tento stav již nemohl nechat hosty chladnými a ve zbývajícím čase prvního poločasu zvýšili úsilí. Jenže hráči Sportingu nevyužili ani té nejvyloženější šance. Pánek z pravé strany přihrál do vápna, Křiváček ale mířil z dobré pozice jen do brankáře a dorážející Vaněk netrefil odkrytou branku. Až ve 41. minutě dostal Pánek na hranici velkého vápna více prostoru a z nenápadné střely dokázal rozvlnit síť.

Velké množství šancí bylo k vidění i po změně stran. Nejprve tvrdě pálil Darmoš, na druhé straně neuspěli osamocení Horáček ani Pánek. Při chuti hrající Pánek byl i u další velké šance. Domácím se nepodařilo odkopnout míč po rohovém kopu a právě boleslavský útočník nastřelil tyč. Fotbalisté Kosořic nechtěli spoléhat na jednobrankové vedení, své šance ale nevyužili. Dvořák si pěkně narazil míč s Boháčkem, ale jeho střelu zblízka dokázal Bílek vytěsnit. Zásobovat spoluhráče přihrávkami do vápna se vcelku dařilo střídajícímu Hájkovi z pravé strany, Volek z jedné však trefil pouze obránce. Následovala další vyložená příležitost po akci domácího Boháčka, jenž si s Darmošem narazil míč, ale sám před brankou minul. V 75. minutě kosořický brankář vyrazil střelu z přímého kopu a dorážejícímu Javůrkovi stačilo přehodit ležícího Vítka – 2:2. Nakonec byli Kosořičtí rádi i za bod, to když Kubín odehrával míč před brankovou čárou. A následně domácí zachránila od pohromy tyč. Nic na remízovém stavu nezměnil po přihrávce Bešíka ani těsně vedle mířící Hájek.

V souboji se Skalskem se překvapení nezrodilo

Jednu z nejvyšších porážek na podzim si hráči kosořické rezervy připsali s týmem Skalska, dalším soupeřem ve IV. třídě.

TJ Sokol Kosořice „B“ – SK Skalsko  1:6 (1:3)

Domácí, stejně jako před týdnem, nezačali špatně, ale krok se soupeřem neudrželi. Z úvodního seznamování se do první šance dostal skalský Miroslav Pýcha, ke kterému se míč dostal od obránce, jenže střela mu nesedla. I na druhé straně se Bešíkovi nepodařilo správně odcentrovat, ale míč se snášel na branku a Miloš Holoubek musel míč na poslední chvíli vytěsnit mimo. V 16. minutě hostům vyšla souhra bratrské dvojice. Miroslav Pýcha od postranní čáry načasoval přihrávku na Radka, jehož rána k tyči znamenala rychlé vedení. Kosořičtí sice ještě neodpověděli tvrdou ranou Darmoše do tyče. O chvíli později faulovaný Valdman zahrával přímý kop od postranní čáry, brankř míč neudržel a lapil ho až za brankovou čárou – 1:1. Domácí dokázali hbitého Radka Pýchu bránit do 30. minuty, kdy například Drahota na poslední chvíli zmařil zajímavou šanci. Po půlhodině hry však hráči Skalska využili chvilkové nepozornosti v defenzívě a průnik Radka Pýchy přetavili ve druhou branku. To už se hosté pevně ujali otěží hry a tak se hrálo převážně na kosořické polovině hřiště. Ojedinělou příležitost si ještě připsali Kosořičtí, po centru Valdmana však Pára nevěděl kterou částí těla zakončit. V posledních minutách prvního poločasu si dobré zákroky připsal domácí Vítek. Nejprve zlikvidoval pokus z přímého kopu, následně i dvě střely. Po rohovém kopu zůstal na velkém vápně nekrytý Petr Zachrdla a střelou houštinou těl navýšil náskok Skalska.

Domácí tradičně do druhého poločasu vyslali čerstvé síly a střídající Havlíček se v úvodu ocitl ve dvou šancích. Radovali se však hosté, když odkop z vápna mířil pouze do Miroslava Pýchy. Ten se okamžitě zorientoval a střelou o tyč zvýšil již na 1:4. Zatím co hráči Skalska dokázali zužitkovat své šance, Kosořičtí i ty největší promarnili. Pěknou akci Valdmana, Havlíčka a Pavlíčka nevyužil střídající Volek, když nastřelil jen brankáře. Štěstí neměl ani dorážející Darmoš. A tak hosté podnikli rychlý výpad zásluhou Dlouhého, na jehož konci se uvolnil Petr Zachrdla a střelou z hranice vápna opět rozvlnil síť. Alespoň kosmeticky upravit výsledek mohl kosořický Mojžíš, pěknou ránu brankář vyrazil a dobíhající Havlíček z úhlu trefil jen tyč. Hosté opět ukázali svou dobrou produktivitu, když se Radek Pýcha uvolnil a Vítek nestihl zareagovat. To už si mohli hosté dovolit chybu jako tu v 70. minutě. Skalský stoper netrefil míč a střídající Dvořák uháněl sám na brankáře. Po kličce měl odkrytou branku, ale zacílil mimo. V dalších minutách tempo opadlo, zejména na straně Kosořických začali docházet síly. Hráči Skalska se ještě několikrát dostali do přečíslení, žádná další akce už ale brankou neskončila.

• Branky: 20. Valdman – 16., 30. a 65. Radek Pýcha, 45. a 57. Petr Zachrdla, 51. Miroslav Pýcha
  • Diváků: 100
  • ŽK:
  • Kosořice „B“: Vítek – Kubín, Drahota, Bešík, Bartoníček – Hájek (46. Volek), Pavlíček, Mojžíš, Valdman – Pára (46. Havlíček), Darmoš (55. Dvořák)
  • Skalsko: Miloš Holoubek – Martinec, Petr Zachrdla, Svoboda, Šlapák – Miroslav Pýcha, Radan Zachrdla (57. Kučera), Turek, Dlouhý – Radek Pýcha, Čada (Jiří Holoubek)

Rezerva proti lídrovi předvedla solidní výkon

Hned první duel jara ve IV. třídě proti sobě svedl lídra soutěže a poslední tým. Hráči kosořické rezervy nastoupili po zimní pauze teprve k prvnímu zápasu.

TJ Sokol Kosořice „B“ – TJ Sokol Nová Ves  0:4 (0:2)

Začátek duelu byl vyrovnaný, po zimní pauze se pomalu probouzeli i hráči Nové Vsi. Po úniku Františka Krompaského sice zahrozil Němec, skóre se však neměnilo. Na druhé straně prošel středem hřiště Jiří Boháček a pěknou ranou přinutil hostujícího Knížka k zákroku. Z následného rohového kopu zakončoval Libor Boháček z obtížné pozice nad. Hráči Nové Vsi se sice snažili vstřelit úvodní branku, jenže na začátku naráželi většinou na pozornou obranu. Až postupem času se začala projevovat vyspělost soupeře a lepší kondice. Kosořičtí nakonec příznivý poločasový výsledek neudrželi. Domácí ve 42. minutě ještě zastavili průnik Františka Krompaského, druhý z bratrské dvojice Vladimír však ukončil čekání na první branku. Uběhly dvě minuty a prosadil se i druhý z útočné dvojice Radek Němec.

Zápas nabídl vcelku pěknou podívanou za účasti početné návštěvy hostujících fanoušků, kteří na zápas dorazili autobusem. A jejich svěřenci pokračovali v ofenzivním pojetí. Po centru Němce zakončoval Vladimír Krompaský mimo, stejně tak i o chvíli později. Z ojedinělé šance mohli domácí zkorigovat. Po rohovém kopu však nedokázal střídající Volek dotlačit míč do sítě. V další šanci Nové Vsi se blýskl brankář Šmelhaus, který kryl pokus Proška. Kosořický gólman zneškodnil i šanci Vladimíra Krompaského. Další šanci už Kosořičtí neustáli. V 70. minutě napřáhl z jedné Proc a pěknou ranou k tyči zvýšil na 0:3. Poslední branku zápasu vstřelil Lukáš Nagy, který těžil z akce Proška a zakončoval do odkryté branky.

• Branky: 42. Vladimír Krompaský, 44. Němec, 70. Proc, 86. Lukáš Nagy
  • Diváků: 50
  • ŽK: Hájek, Lochman, Kubín, Šmelhaus – Hadváb, František Krompaský, Jan Nagy, Prošek
  • Kosořice „B“: Šmelhaus – Kubín, Drahota (61. Dvořák), Bešík, Bartoníček – Hájek, Libor Boháček (46. Poslt), Lochman (46. Valdman), Pavlíček – Jiří Boháček (61. Maier), Darmoš (46. Volek)
  • Nová Ves: Knížek – Janda, Minář, Hadváb, Moc – František Krompaský (61. Proc), Jan Nagy, Janouš (81. Filla), Drudík (75. Lukáš Nagy) – Němec (65. Prošek), Vladimír Krompaský (85. Studničný)
TJ Sokol Kosořice „B“   – Sokol Nová Ves  0:4
FK Obruby –  FK Zdětín „B“  2:0
SK Skalsko –  SK Jizeran Doubrava „B“  0:0
Sokol Katusice –  SK Bezno-Sovínky „B“  4:3