TJ Sokol Kosořice — TJF Čechie Čejetice

Na podzim aspirant na sestup s pouhými čtyřmi body, na jaře fotbalisté Čejetic ještě neztratili ani bod a postupně se přibližují dalším mužstvům v tabulce. Domácí před tímto duelem nadále postrádali Herinka, Kumberu, Mašku a Pokorného. Ani hosté však nebyli kompletní, o proti minulému týdnu chyběli Kůtek, Světlík a Plintovič.

TJ Sokol Kosořice – TJ TJF Čechie Čejetice  2:0 (1:0)

Domácí, pokud chtěli uspět, museli pohlídat oba rychlé hrotové hráče. Již ve třetí minutě se právě Jaroš mohl postarat o úvodní branku, jenže z úniku mířil vedle. Na začátku předvedli také domácí několik povedených akcí, ale ani v tomto případě se skóre neměnilo. Další větší šance nepřicházely, navíc Kosořičtí v dalších minutách tolik soupeřovu obranu neprověřili. Optickou převahu tak v těchto minutách měli hosté. Navíc ve 27. minutě využil podklouznutí soupeře Jaroš, který přihrávkou na hranici vápna našel Tláška, jehož rána o milimetry minula cíl. Vzápětí se Jaroš prezentoval pěknou ranou těsně nad branku. Ve zbylých minutách prvního poločasu dominovali spíše obrany, tedy až na výjimku. Ve 40. minutě se ujala kolmice Kosořických mezi obránce. Loew přihrávku sice nezachytil, ale míče se zmocnil Řehoř a přesnou ranou k tyči otevřel skóre – 1:0. V posledních vteřinách se na druhé straně podařilo odcentrovat Rapynovi, zakončující Horáček zamířil hlavou nad branku.

Trenér Čejetic s úmyslem navázat na předchozí výsledky týmu, vyslal do druhého poločasu zkušeného Bartoše místo Radchenka. Avšak hosté v 52. minutě nepohlídali hráče při rohovém kopu, na který si nejvýše vyskočil Batala a hlavou od břevno zvýšil náskok Kosořických na 2:0. Druhý poločas byl vesměs snahou hostí o zkorigování, což naráželo na pozornou defenzívu a také na vlastní chyby Čejetic. Výjimkou byla 64. minuta. Jaroš se Smazalem se ocitli za obrannou linií, ale druhý jmenovaný zblízka přestřelil. Hostujícímu týmu nepomohlo ani několik standartních situací v okolí velkého vápna. Domácím se nedařilo podržet míč a útočil tak hlavně soupeř. Ten však dnes neměl svůj den a mnoho akcí skončilo již v zárodku a to v náručí bezchybného Abelovského. Další šance se již nezrodily a kosořický gólman se svými spoluhráči mohl slavit další tři body umocněné čistým kontem.

• Branky: 40. Řehoř, 52. Batala
  • Rozhodčí: Chládek – Šebela, Hloucal