TJ Sokol Kosořice — TJ Sokol Řepov

Zápasy s Řepovem nepatří ze strany Kosořic k oblíbeným. Počet získaných bodů za několik sezón by se asi dal spočítat na jedné ruce. V první říjnový den ale hráči Kosořic vstupovali do utkání s Řepovem v roli favorita, navíc dosud bez ztráty bodu. Hosté se po osmém kole nacházeli na deváté pozici. V kosořickém dresu chyběli Abelovský, Archman, Salač, Somr, Zahula a Moc. Naopak do k dispozici již byli Mudroch, Týsl, Dragnev a Sova.

TJ Sokol Kosořice – TJ Sokol Řepov  2:3 (2:1)

Odpoledne začalo pršet a to terénu na hřišti neprospělo. Již po pár vteřinách hry unikal po pravé straně kosořický Malík a přihrávkou napříč pokutovým územím našel nabíhajícího Hančara. Kluzký terén mu nedovolil lepší zakončení a při druhém pokusu byla již proti řepovská obrana. V osmé minutě došlo ke střetu domácího brankáře a hostujícího Siřínka, ze kterého si kosořický gólman odnesl tržnou ráno, ale utkání dochytal. Po pauze na ošetření hosté ozkoušeli třikrát pozornost právě kosořického brankáře. Ve 14. minutě se ale za obranou ocitl volný Cepka a Týsl musel zasahovat počtvrté, opět úspěšně. Domácím několikrát nevyšla finální fáze, to však neplatilo o 15. minutě. Hančar u postranní čáry přihrál vedle sebe Pokorného, který vyslal milimetrovou kolmici na nabíhajícího Malíka. Ten se svým sólem naložil úspěšně a tváří v tvář brankáři nezaváhal – 1:0. K asistenci si chtěl Pokorný připsat i gólový zápis. Proti krásné střele z dvaceti metrů se neméně pěkným zákrokem blýskl Hlaváč. Hráči Řepova se spoléhali hlavně na nakopávané míče a ve 21. minutě jim podobný pokus vyšel. Tumlíř mířil ze strany sám na brankáře, kterého sice překonal, jenže zamířil mimo tři tyče. Tentýž hráč neuspěl ani po přihrávce Siřínka o chvíli později. Závěrečná desetiminutovka prvního poločasu byla v režii domácích. Ve 33. minutě vyvezl míč Krejcar z vlastní poloviny hřiště, přihrávkou oslovil na pravé straně Malíka, jenž opět hledal před brankou Hančara. Adresát byl sice nalezen, jenže Hančar z vyložené pozice zamířil jen vedle branky. O minutu později si ale Kosořičtí spravili chuť. Dlouhý míč za obranu byl až příliš dlouhý. Vybíhající gólman ale na podmáčeném terénu promáchl a Malíkovi již nestál nikdo v cestě před prázdnou brankou – 2:0. Z dvoubrankového vedení se ale domácí neradovali dlouho. Po centru kosořická obrana sice odvrátila míč, ovšem jen ke kopačkám Petra Štěpána, který parádní ránou ze střední vzdálenosti snížil na rozdíl jediné branky. Do kabin chtěli jít domácí opět s dvoubrankovým vedením. Další únik se řepovská obrana snažila zažehnat faulem, Hančar dál pokračoval na branku, ale tentokrát vyšel ze souboje úspěšněji Hlaváč. V další šanci se zkoušel šalamounsky prosadit Pokorný po chytré přihrávce Hančara. Jeho snahu gólman vytěsnil na rohový kop. Po něm byl blízko k zakončení Krejcar, stav prvního poločasu nakonec skončil těsným náskokem Kosořic.

Druhý poločas sice začal velkou šancí kosořického Malíka, ale jinak se stav hrací plochy zhoršoval a to se podepsalo i na předvedené hře. Tu a tam byla k vidění šance podobně jako v podání domácího Hančara, jeho střelu brankář vyrazil. Snaha hráčů Řepova minimálně vyrovnat byla zřejmá. Naopak fotbalisté Kosořic se po zisku míče o něj opět rychle sami připravili. I tak se hosté do vážnějších šancí nedostávali. Až v 73. minutě po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval řepovský Cepka těsně nad branku. Vzápětí se po delší době dostali před soupeřovu branku také domácí. Po přihrávce Herinka a centru Malíka se před brankou po míči vrhl střídající Mudroch. Zakončení hlavou však o kousek minulo cíl. V 76. minutě vyrazil kosořický brankář proti míči, bohužel nohama napřed a místo míče trefil protihráče. S nařízeným pokutovým kopem si bezchybně poradil Splídek. Bohužel hned o tři minuty později domácí chybovali v rozehrávce. Po následné akci se hostujícímu týmu podařilo rozebrat obranu do posledního šroubku a Tumlíř zakončoval do prázdné branky – 2:3. Až poté domácí vyvinuli větší snahu směrem dopředu. Vocáskův centr nezužitkoval Malík a poté ani Stehlík střelou nad branku. Těsně mimo mířil i Hančar, který si navedl míč na střed hřiště. Nic dalšího už se v tomto utkání neudálo a domácí si připisují první ztrátu v tomto ročníku.

Domácí mohli litovat nevyužitých šancí, vlastních chyb a slabšího výkonu ve druhém poločasu. Na druhou stranu nejde o tragédii, fotbalistům Kosořic nadále patří první místo v tabulce.

• Branky: 15. a 34. Malík – 36. Petr Štěpán, 76. Splídek (pen.), 79. Tumlíř
  • Rozhodčí: Švarc – Klíma, Plíšek