TJ Sokol Kosořice — TJ Sokol Řepov

Poslední domácí zápas v této sezóně nemohl v Kosořicích nabídnout lepší duel. Vedoucí Řepov měl před druhými Benátkami náskok pouhého bodu a pro jistotu udržení současné pozice musel tedy bezpodmínečně zvítězit. Hosté postrádali stále distancovaného Kohouta, kterému patří druhá pozice mezi střelci okresního přeboru. Dalším nejbližším střelcem je Petr Štěpán na šesté pozici. Řepov je navíc nejofenzivnějším mužstvem, vezmeme-li to z pohledu vstřelených branek. Hosté jako jediní nastříleli přes sto gólů. Domácí vstupovali k tomuto zápasu s několika absencemi. K distancovanému Maškovi a stále zraněným Batalovi, Fišerovi a Sovovi přibyli z různých důvodů Abelovský, Herink, Malík, Vocásek a Týsl. V základní sestavě vypomohli Adámek s Macháčem a vrátili se Krejcar s Prokopem. Golmanské rukavice poté nasadil obránce Archman.

TJ Sokol Kosořice – TJ Sokol Řepov  5:2 (2:0)

Fotbalisté Řepova vyzkoušeli pozornost Archmana hned z rozehrávky, dlouhý nákop ze středového kruhu měl solidní parametry. Kosořický brankář se musel hodně vracet, míč však skončil těsně vedle branky. Diváci očekávali pohledný duel podobně jako před třemi týdny s Benátkami a již od úvodu byla k vidění zajímavá partie. V páté minutě se kosořickému Macháčovi podařilo vystihnout rozehrávku soupeře, přihrál nabíhajícímu Kořínkovi, který měl na hranici pokutového území chvíli čas na zakončení. Technickou střelu k tyči ale Hlaváč vyrazil mimo své tyče. Hosté sice kontrovali únikem Bonoma, po kterém zahrávali rohový kop, ale míče se zmocnili Kosořičtí a vyrazili do rychlého brejku napříč celým hřištěm. Kořínek přihrál podél postranní čáry Salačovi, míč pokračoval ke kopačkám Hančara, který místo střely ještě přihrál do strany Macháčovi. Na následnou střelu si brankář ještě sáhl, míči v cestě za brankovou čáru už ale nezabránil – 1:0. Nebezpečí ze strany Řepova hrozilo hlavně ze standartních situací. Vysocí hráči se před branku Kosořic nastěhovali ve 13. minutě a poté naskakovali na míč z rohového kopu. Hosté sice uspěli, jenže na brankové čáře výborně zakročil Archman a míč schoval v náručí. Z protiútoku se obraně připomněl Hančar, nadvakrát se dostal před gólmana, ale jeho úmysl nevyšel podle představ a Hlaváč bez problémů šanci zlikvidoval. Následovaly šance Kořínka, po rohovém kopu však mířil zblízka vysoko nad. Poté po souhře Salače s Hančarem centroval Kořínek, zakončující Macháč hlavou ale gólmana z hranice pokutového území nepřekvapil. Podobně jako u gólové situace se domácí po rohovém kopu soupeře zmocnili míče, jenže tentokrát domácí nevyřešili přečíslení ideálně. Hančar posunul do strany na Macháče, jeho záměr obstřelit brankáře měl k ideálu daleko. Pokračoval pohledný zápas, v dalších minutách ale dominovaly hlavně obrany obou mužstev. Na další příležitost si příznivci obou týmů pár minut počkali, ovšem měla opět gólové parametry. Ve 35. minutě kosořický Adámek okamžitě přihrávkou oslovil u postranní čáry Kořínka. Po lajně nabíhající Hančar opět předvedl obrázek podobný spíše z atletického mítinku z dob největší slávy Usaina Bolta a několika rychlými kroky pláchl obraně. Před brankou mohl ještě přihrávat, ale zvolil zakončení k tyči a dobře udělal – 2:0. Domácí měli do druhé pětačtyřiceti minutovky slibný náskok.

Fotbalisté Řepova si v poločasové pauze vzali slova svého trenéra nejspíš k srdci, jelikož po změně stran se ujali iniciativy. Stoper Obrázek se ve druhém dějství pohyboval na hrotu útoku. V úvodu vhazoval Petr Štěpán a do zakončení se tlačil Bonomo, stav utkání se ale neměnil. Vzápětí neúspěšně zkoušel štěstí Vaněk ze střední vzdálenosti. Hosté nezužitkovali ani prodloužený míč Obrázkem, zblízka se žádný ze spoluhráčů neprosadil. Hráči Řepova pokračovali ve snaze zkorigovat nepříznivý stav, další příležitosti však nepřicházely. Naopak se po delší době připomněli domácí, konkrétně Hančar svým typickým únikem po straně. Následně předložil míč před branku, kde se Macháč natlačil před svého soka, jenže zblízka zakončil jen do připraveného brankáře. Na druhé straně se mezi obránci objevil Siřínek, avšak taktéž bez kýženého efektu. V 74. minutě fotbalisté Řepova zahrávali přímý kop od postranní čáry, míč si opět hledal nejvyšší muž na hřišti, Obrázek a úspěšně nasměroval míč před branku. Domácím se sice podařilo dostat míč z před brankového prostoru, ale nikoli už do bezpečí. Z nulového úhlu hosté přihráli znovu před branku a od kosořického Salače se míč už odrazil do sítě – 2:1. O dvě minuty později se hosté přihlásili s další šancí, zakončení Holčapka ale gólman přizvedl nad branku. Hráčům Řepova se podařilo zdramatizovat utkání, ovšem jen na chvíli. V 80. minutě hosté sice odvrátili dlouhý nákop, míč ale získal Hančar a nasměroval si to přímou cestou do pokutového území. Zde ho nedovoleně zastavil řepovský Veselý, za svůj počin viděl druhou žlutou kartu a předčasně zamířil do kabin. Navíc si domácí Řehák, už tradiční exekutor pokutových kopů, postavil míč a střelou k tyči opět navýšil vedení Kosořic. Teprve závěrečné minuty přinesly to správné koření fotbalu. V 87. minutě se podařilo hostujícímu celku lacino snížit. K dlouhému pasu směřovali domácí obránce a brankář, k míči se ale první dostal řepovský Petr Štěpán a hlavou zamířil do odkryté branky. Do konce zbývalo ještě pár minut a hostům scházela jediná branka k vyrovnání stavu. O minutu později se ale střídajícímu Grusovi podařilo uvolnit v pokutovém území, na jeho zpětnou přihrávku si seběhl Jan Stehlík a zblízka už měl snadnou úlohu – 4:2. Na další vzdor už se hosté nezmohli. Naopak Grus si mohl mimo asistence zapsat i střelecký zápis. Kořínek na polovině hřiště získal míč, dostal se přes tři soupeře a oslovil právě střídajícího Gruse. Osamocenému útočníkovi se asi zželelo hostí a míč nasměroval pouze vedle branky. Poslední slovo tohoto zápasu měl opět kosořický Hančar, který postupoval v tandemu s Kořínkem. Nakonec svého spoluhráče oslovil s přesnou přihrávkou a ten již zakončoval do odkryté branky – 5:2.

Kosořickým se povedlo zaslouženě zvítězit i nad dalším aspirantem na postup, ač chybělo několik hráčů základní sestavy. Macháč s Adámkem se rychle aklimatizovali v sestavě. První úvodní brankou, druhý udržením čisté konta v obranné řadě (tedy do svého střídání :-)). Společně, poté po dobrém týmovém výkonu, se rozloučili v této sezóně s domácím publikem velmi cenným vítězstvím, za který si, podobně jako s Benátkami, vysloužili ovace kosořických příznivců.

• Branky: 8. Macháč, 35. Hančar, 80. Řehák (pen.), 88. Jan Stehlík, 90. Kořínek – 74. Salač vl., 87. Petr Štěpán
  • Rozhodčí: Hloucal – Kožej, Vasil