TJ Sokol Kosořice „B“ — TJ Sokol Katusice

Rezerva Kosořic s jediným jarním bodem přivítala na svém hřišti celek Katusic, který naopak ve druhé polovině sezóny ještě nenašel přemožitele. Navíc už před samotným výkopem bylo jasné, že hosté budou mít na své straně rozhodčího 🙂 (pozn. v sestavě Lukáš Kamenický, Stanislav Žižka).

TJ Sokol Kosořice „B“ – TJ Sokol Katusice  2:4 (1:3)

Právě Kamenický v brance Katusic se musel činit hned v úvodu proti Kumberovi, který předběhl svého strážce, ale brankáře nepřekonal. Stejně tak i Heřmanský. Ve třetí minutě už souhra Heřmanského s Kumberou zafungovala. Střelu druhého jmenovaného ještě gólman vyrazil, pohotový Hájek už neměl problém usměrnit míč do odkryté branky. Škoda jen, že domácí se sami připravili o vedení. Ve 13. minutě Kosořičtí chybovali před vlastním pokutovým územím. Michal Kvajsar si napodruhé zopakoval centr do vápna a tentokrát již Jurička dotlačil míč do sítě. Vyrovnávací branka Katusickým pomohla a domácí obrana se rázem dostala pod větší tlak. Dvakrát mohl sám před Vítkem zakončovat Vlk, jenže kosořický brankář držel nerozhodný stav. O chvíli později mu pomohlo břevno po centru z levé strany a pěkné střele Lishky. Ve 28. minutě domácí nezachytili náběh Hybše, jenž obešel brankáře a pohodlně otočil vývoj zápasu střelou do prázdné branky. Jednu z mála šanci v prvním poločase nevyužil ve 40. minutě kosořický Kubín z přímého kopu, kdy zamířil těsně vedle. Nakonec hosté ještě navýšili své vedení a do kabin šli s dvoubrankovým náskokem díky brance Michala Kvajsara.

V úvodu opět jako první zahrozili hráči Kosořic. Kumbera poslal míč do vápna, Frenák prodloužil za sebe, následné hlavička Pavlíčka ale neměla potřebnou razanci ani směr. Domácí následně neinkasovali, i když pohledné akci a následné střele po ose Jurička – Hybš – Bláha příliš nechybělo. V 66. minutě si kosořický Pavlíček všiml nabíhajícího Kliky, který „pláchl“ obraně a následně prostřelil i brankáře – 2:3. Domácí se vlastními chybami v rozehrávce rychle připravovali o míč. Z toho plynoucí šance Katusických však zatím brankami neskončily. Po centru Lishky hlavičkoval volný Knot nad. Odskočit na rozdíl dvou branek mohli hosté i vzápětí, únik Vlka ale gólem také neskončil. V závěru se domácí snažili vyrovnat. Po rohovém kopu Kumbery zakončoval pohotově Pavlíček. Poté centroval Tříska, Mihalko míč nezachytil, za ním číhající Frenák vypálil, ale gólman míč bravurně vytěsnil mimo branku. Pojistku katusickému vítězství vystavil až v 88. minutě Jurička svou druhou brankou v utkání.

• Branky: 13. a 88. Jurička, 28. Hybš, 42. Michal Kvajsar
  • Rozhodčí: Vlčko