TJ Sokol Kosořice „A“ — Tělocvičná jednota Sokol Kněžmost

Fotbalisté Kosořic bez pětice hráčů, kteří se na jaře objevovali v sestavě, přivítali Kněžmost. Poprvé na jaře se tak v základní sestavě představili Bešík s Pavlíčkem a na lavičce byli připraveni Heřmanský s Posltem. Hosté v posledních dvou kolech střelecky tápali, navíc přicestovali pouze s jedním hráčem na střídačce.

TJ Sokol Kosořice „A“ – TJ Sokol Kněžmost  1:0 (1:0)

Kosořičtí měli výborný nástup do utkání. Rozehrávka sice nebyla ideální, jenže tísněný Bešík odehrál míč tak šikovně, že Grus mohl zakončovat tváří v tvář gólmanovi. Půl minuty od začátku zápasu však nastřelil jen Moce. V páté minutě Adámek přihrál Lochmanovi, následovala kolmice a Grus tentokrát přestřelil. Kosořický útočník do třetice. Hlavičkou po rohovém kopu mířil mezi tři tyče, míč ale zastavili hráči ještě před brankovou čárou. První šanci Kněžmostu vypracovali sami domácí. Atakovaný Maška si vypomohl s brankářem, tomu se však odkop příliš nepovedl a od dotírajícího Hybnera se míč dostal, naštěstí pro Kosořice, mimo branku. Domácí už měli vést minimálně dvoubrankovým vedením, místo toho i nadále platil bezbrankový stav. Ve 22. minutě propadl Sedláčkův pas ke Grusovi, ten předložil míč Valdmanovi, kterému ale střela vůbec nesedla. O minutu později Lochman atakoval kněžmostského Vokála. Ten chtěl v nouzi přihrát brankáři, jenže záměr vystihl Grus a tentokrát raději zakončoval až do odkryté branky – 1:0. Paradoxně Kosořickým úvodní branka spíše uškodila a v dalších minutách už na svůj aktivní vstup do zápasu nedokázali navázat. Hráči Kněžmosta sice zlepšili výkon, ale několik slibných akcí nedotáhli do zdárného konce.

Závěr prvního poločasu navázal na začátek druhého. Hosté se sice nedostali do vyloženější šance, ale střele Šrytra z 51. minuty nechybělo mnoho. Vzápětí nemířil přesně ani Josef Beran. Domácí zaměstnávali Moce jen minimálně. V 68. minutě přímý kop Malíka z hranice velkého vápna vyrazil mimo branku. Kosořickým se nedařilo přidržet míč na delší časový úsek. A tak útočili hlavně fotbalisté Kněžmosta. V 77. minutě se do odraženého míče opřel Šrytr, nastřelil však jen obránce. Tentýž hráč o chvíli později svou akci překombinoval a připravil se o dobrou střeleckou pozici. V ojedinělé šanci Kosořic centroval Heřmanský a Pavlíček hlavičkou o kousek minul. Kněžmost si svou nejvyloženější šanci nechal na závěr zápasu. Hostujícímu celku však ve skórování nejprve zabránil obránce a následně Šrytr ztroskotal na vynikajícím Šmelhausovi, který stejně jako týden před tím v Chotětově chytil jistý gól. První bodový zisk si ve zbylých minutách už domácí vzít nenechali.

• Branky:  23. Grus
  • Rozhodčí: Mucek – Khol, Černý