TJ Sokol Kosořice — FC Mukařov

V 5. kole podzimní části sezóny přivítaly Kosořice doma Mukařov. Hráči Kosořic zatím nebodovali v žádném z předchozích zápasů, takže měli co napravovat. Po delší době budou mít domácí dvojici brankářů, v týdnu před zápasem se podařilo dokončit příchod zkušeného Michala Hošťálka, který se hned představil v základní sestavě.

TJ Sokol Kosořice – FC Mukařov  3:1 (2:1)

Úvod utkání Kosořickým vyšel na jedničku. Pokorný našel přesným centrem na zadní tyči Josefa Gruse, který hlavou otevřel skóre 1:0. Poté chvíli hráli hosté. Kučera poslal míč z přímého kopu pouze do rukavic brankáře Hošťálka. Pak výhodnou pozici nezužitkoval Mačák. Další pokus už byl však gólový. Z pravé strany zachytil přihrávku Matouš a vyrovnal stav utkání na 1:1. Kosořice zahrozily po půl hodině hry. Na Pokorného centr si vyskočil Batala a poslal míč hlavou do brány. Radost ovšem vzal Kosořickým rozhodčí, který situaci vyhodnotil jako faul na brankáře. Pokračovalo se tedy za nerozhodného stavu. Ke střele z úhlu se protáhl Malík, hostujícího gólmana ale nevystrašil. V závěru poločasu Pokorný zachytil přihrávku ze středu hřiště a z hranice vápna prostřelil Bíbrlíka. Do kabin šli tedy šťastnější domácí.

Zkraje 2. poločasu se ke střele dostal Malík, mířil však mimo branku. Gólem neskončila ani další akce Kosořic. Po ose Malík – Kořínek – Humpola zakončoval posledně jmenovaný pouze do tyče. Humpola, Kořínek a Malík byli v akci i o chvíli později, tentokrát zakončující Malík mířil vedle. V 65. minutě předvedl Kořínek lahůdkovou akci, kdy obešel obránce soupeře a nezadržitelně skóroval a zvýšil vedení Kosořic na 3:1. Hosté zahrozili pouze střelou Nováka, ale jeho pokus zlikvidoval Hošťálek. V 80.minutě vyběhnuvší Bíbrlík fauloval unikajícího Malíka a od sudího uviděl červenou kartu. K následnému přímému kopu se postavil Mráček, ale orazítkoval pouze břevno. V závěru zápasu Malík nacentroval z pravé strany, míč doputoval k Jiřímu Grusovi, který pálil pouze do brankáře. Ke slovu se ještě dostal Malík, jeho střela z vápna však byla nepřesná a skóre už se nezměnilo. Kosořice tedy slaví své první vítězství.