TJ Sokol Kosořice — FC Mukařov

Fotbalisté Kosořic v minulém kole dvakrát ztratili dvoubrankové vedení. I možná proto sáhl trenér Hájek k několika změnám. Domácí tým také narychlo posílil, při problémech s obsazením brankoviště dorazil Petr Vlk z Kosmonos.

TJ Sokol Kosořice – FC Mukařov  3:3 (2:2)

O zajímavé momenty nebylo nouze hned od počátku zápasu. Chybu mukařovské obrany mohli v páté minutě potrestat Mudroch s Malíkem. Druhý jmenovaný však špatně převzal míč na hranici pokutového území a obrana zavčas zakročila. Při následném centru se poprvé v zápasu protáhl brankář Bíbrlík. I hosté se po ztrátě míče dostali rychlé šance, zakončující Geissler trefil pouze náruč brankáře Vlka. Úvodní čtvrthodinu zakončil kosořický Grus hlavičkující po rohovém kopu mimo branku. V 19. minutě se před domácí brankou opět ocitl Geissler, dobře opět zakročil Vlk a následná dorážka Novotného skončila vysoko nad. Naopak protiútok po ose Vágner, Maška a Grus pokračovala středem hřiště. Právě Grus si vyměnil míč s Mudrochem, následně přihrál do strany Kořínkovi, který pěknou střelou obstřelil gólmana a vsítil úvodní branku duelu. Kosořičtí měli častěji míč na kopačkách a vcelku dobře se dařila kombinace. Ve 26. minutě viděli přítomní opět zdařilou souhru Kosořických. Po spolupráci Mašky s Kořínkem se prvně jmenovaný dostal do dobré střelecké pozice. Zvolil ale přihrávku před branku a Malík nadvakrát poslal míč do sítě – 2:0. Vypadalo to zatím na vydařený poločas, domácí se tlačili před soupeřovu branku a naopak hosté často ztráceli míče. Navíc dotírající Malík připravil další gólovou příležitost pro Mudrocha, tomu však zakončení nevyšlo podle představ. Ovšem o dvě minuty později stačila rychlá a hlavně zdařilá akce a rázem bylo vše jinak. Kosořičtí hráči nezachytili náběh Matouše, který již kosořického gólmana překonal a snížil na rozdíl jediné branky. Ve 30. minutě navíc hráči Mukařova potrestali ztrátu domácích. I když Kučera střílel z dálky, mířil opravdu milimetrově. Podíval se na postavení brankáře a přibližně z 25 metrů přehodil Vlka. Za přispění tyče kosořické branky vyrovnal. V dalším průběhu byla hra vyrovnaná po jedné šanci na každé straně. Neúnavný Geissler předvedl hbitý průnik, ale se zakončením doprostřed branky. Na druhé straně se nepodařilo úspěšněji zakončit ani Malíkovi.

Zdařilejší start do druhého poločasu měli opět Kosořičtí. Po Malíkově rohovém kopu ale Krejcar míč hlavou nezasáhl. O chvíli později byl k vidění závar před mukařovskou brankou, ale žádný z hráčů Kosořic nedokázal usměrnit míč do branky. V 57. minutě hosté dokonale otočili vývoj zápasu a ze stavu 2:0 bylo rázem 2:3. Geissler následoval dlouhý míč před pokutové území domácích, následně využil nedorozumění obránce s gólmanem a střelou do odkryté branky poslal Mukařov poprvé v utkání do vedení. Domácí v následujících minutách vypadli ze hry. Naštěstí jen na necelých deset minut. Poté Kosořičtí konečně předvedli zdařilou akci. Maška lobem za obranu vybídl ke střele Kořínka. Vyražený míč brankářem následně poslal do sítě Malík – 3:3. Zbylé minuty už mnoho šancí nenabídly. Domácí se snažili nadále kombinovat po zemi, soupeř spoléhal spíše na brejky. Ani jeden tým už kýženou vítěznou branku nevstřelil, i když kosořický Grus v 89. minutě nemířil špatně. Zápas lze určitě označit jako pohledný, navíc ozdobený šesti brankami.