TJ Sokol Kosořice — FK Zdětín

Na bodové ztráty nebyli fotbalisté Kosořic zvyklí. Tedy alespoň v první pěti kolech, z uplynulých dvou duelů brali svěřenci trenéra Hájka pouhý bod za remízu. V rámci devátého zápasu v nové sezóně tým Kosořic doma přivítal Zdětín. Obě družstva postrádala distancované hráče z předešlého kola. V kosořickém týmu chyběl Salač, u hostí pak Vaňousek. Domácí ještě postrádali Mudrocha s Pokorným. Naopak k dispozici již byli Maška, Hančar a Archman.

TJ Sokol Kosořice – FK Zdětín  1:1 (0:0)

Fotbalisté Kosořic nezačali špatně a ve druhé minutě započal akci důsledný Malík. Zdětínský obránce chtěl nechat doputovat míč za brankovou čáru, jenže Malík se tak snadno odradit nenechal. Po zisku míče odcentroval a zakončující Vocásek mířil dobře do proti pohybu brankaře, ovšem těsně vedle. Úvodní šance namlsala přítomné diváky k pomyslné ofenzivní podívané, bohužel další příležitosti přicházely pozvolna. V 11. minutě se za domácí obranou objevil Krýda, ve snaze zbavit se vybíhajícího brankáře se ale dostal z palebné pozice. Na druhé straně se na levé straně šikovně uvolnil Hančar, míč poslal před branku na volného Malíka, který ale tváří v tvář nechal vyniknout Cieleckého v brance. V dalších minutách nebylo k vidění nic zajímavého. Kluzký terén dělal oběma týmům problémy a s tím spojené nepřesnosti. Vzruch přinesl až závěr první půl hodiny hry. Hančarův brejk zdětínská obrana zastavila. Následný rohový kop se vydařil Malíkovi tak, že málem skončil brankou přímo od rohového praporku. Hostující gólman nakonec horkou chvilku s vypětím sil vyřešil. O chvilku později se kosořickému Malíkovi nezadařilo ani zblízka. Po Maškově centru se marně natahoval hostující obránce a překvapený domácí útočník už nestačil správně nasměrovat své zakončení hlavou. V závěru prvního poločasu se domácí přeci jen nadechli k větší aktivitě před brankou soupeře. Hančar se štěstím dostal až do střelecké pozice, avšak bez změny skóre. Vyloženou šanci měl hned vzápětí Malík, sám proti brankáři ale opět neuspěl a následnou Maškovu ránu Cielecký taktéž vyrazil. Ke změně skóre nepřispěli ani povedené centry Hančara a Vocáska. V poslední šanci tentokrát Malík přihrával před branku, Zahula trefil míč na kluzkém terénu dobře, ovšem blýskl se zdětínský brankář s pohotovým zákrokem.

Bodové ztráty se na kosořickém mužstvu projevily v herní pohodě, což bylo vidět i v prvním poločase. Herní projev mohli domácí vylepšit po změně stran. Soupeř ale mohl tuto snahu rychle narušit úvodní brankou. V 53. minutě po centru z pravé strany a ne příliš přesvědčivé spolupráci obrany a brankáře nasměroval volný Trubička míč z dobré pozice jen vedle branky. Domácím se příliš nedařilo v ofenzívě, ve druhém poločasu se bohužel objevovala okénka i v defenzívě. O tři minuty později se povedlo zdětínskému Votrubovi překonat vybíhajícího Týsla, před brankou nakonec ještě stihl zakročit Sova. Domácí si už nedokázali vypracovat tolik příležitostí jako v prvním dějství. Kosořičtí se snažili, jenže překonat obraný val soupeře se nedařilo. Zůstalo jen u několika náznaků, které ale většinou bez problémů kryl hostující gólman. Naopak zdětínský Votruba byl blízko úvodní brance v 70. minutě, kosořický Týsl byl ovšem proti. V 81. minutě hosté z nenápadné akce udeřili. Domácí obrana nedokázala odvrátit míč na hranici pokutového území, Kraus po jeho zisku přihrál do strany a Trubička bez větší problémů nasměroval míč do odkryté branky. V 85. minutě se ale domácím povedla rychlejší akce po souhře Hančara se střídajícím Archmanem, na jejímž konci si Hančar v úniku konečně poradil i s brankářem – 1:1. Závěrečná snaha Kosořic otočit vývoj utkání se již nezdařila a zápas skončil smírně. Domácí dostali ještě výhodu o jednoho muže v poli, po druhé žluté kartě v 90. minutě se Beran musel předčasně poroučet do kabin.

• Branky: 85. Hančar – 81. Trubička
  • Rozhodčí: Chládek – Hloucal, Zezula