TJ Sokol Kosořice — FK Zdětín „A“

I přes nepříznivá čísla ohledně onemocnění Codvid-19 se podařilo dohrát podzimní část sezóny. S podzimem se loučili i v Kosořicích, kde místní Sokol přivítal tým Zdětína. V loňské sezóně, než byla mimořádnými opatřeními ze strany vlády ukončena, vévodil Zdětín okresnímu přeboru. V letošním ročníku tento tým se krčí ve spodních patrech tabulky.

TJ Sokol Kosořice – FK Zdětín „A“  4:1 (1:0)

V prvním poločasu tohoto duelu se vše podstatné odehrálo hned v úvodu. Již po první kombinaci domácích odehrál soupeř jen za cenu rohového kopu. Toho se zhostil Řehák a zcela volný Herink hlavou usměrnil míč za bezmocného Hlaváčka. Hned vzápětí mohli hosté vyrovnat po chybě v rozehrávce. Brankáři se nepodařila přihrávka, jenže pohotové zakončení Pluhaře skončilo nad brankou. Ke vstřelení branky nebyl daleko ani Grus nad druhé straně. Po Stehlíkově centru ale také on mířil nad. To vše se vešlo do prvních pěti minut zápasu. Poté se postupně hlásili o slovo hlavně hráči Zdětína. Z dobré pozice kryl Abelovský nepříjemnou střelu Vráblíka. Následně tvrdě pálil hostující Richtr a po centru Těšínského se marně natahoval Solomatin. Hráči Kosořic hráli často bez míče, když hosté rychle přistupovali k soupeři. Domácím chyběla mezihra a tím pádem i akce v ofenzívě. Hráči Zdětína hráli s větší chutí, ale s minimem šancí. Ve 37. minutě hosté narychlo rozehráli rohový kop, domácí neměli ještě rozebrány hráče a po přihrávce Solomatina již zakončoval Pluhař. S jeho střelou si však gólman poradil. Domácí se částečně z letargie probrali až v samotném závěru. V jedné z mála akcí posunul Malík na pravou stranu Zvěřinovi. Tomu do přihrávky zasáhl dobíhající obránce a nakonec musel brankář zabránit vlastnímu gólu. O chvíli později si po Řehákově přímém kopu našel Batala míč ve vzduchu a následnou hlavičku vytěsnil gólman nad svou branku. Po následném rohovém kopu zakončoval na zadní tyči Stehlík, ale jen do bránícího hráče. Do kabin tak šli spokojenější domácí, avšak pouze s výsledkem.

Na straně domácích do druhého poločasu nově vyběhli Sova a Fišer, kteří nahradili Zvěřinu s Herinkem. Kosořickým se opět vydařily úvodní minuty. Zdětínský Baborák tak dlouho otálel s rozehrávkou před vlastní branku, až ho o míč obral Grus a následně Kořínek levou nohou zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2:0. Druhá branka přinesla klid do kosořických řad. A ten mohl navíc umocnit domácí Grus po souhře Kořínka a Fišera. Druhý jmenovaný nadvakrát dostal míč před branku, ale osamocený Grus zblízka nastřelil pouze břevno. Hosté se soupeři připomněli až po patnácti minutách druhého poločasu. Při závaru před kosořickou brankou se několik hráčů snažilo propasírovat míč do sítě, jenže do zápisu o utkání se zatím nikdo nedostal. Ani po následném rohovém kopu se neprosadil Husák. V 69. minutě domácí rychle vhodili aut. Malíkovi se sice nepodařilo najít adresáta, míč ale zpět vybojoval Stehlík, který střelecky neuspěl. To se povedlo až Fišerovi, ten už recept, jak přemoci Hlaváčka v brance, našel. Zkorigovat nepříznivý výsledek mohl za hosty střídající Fabián, jenže zblízka mířil nepřesně. Rychlou zteč předvedli hráči Kosořic v 76. minutě. Stehlík bez otálení vyslal parádní přihrávkou do úniku Malíka. Tomu se na hranici pokutového území povedlo zbavit se obránce, místo přihrávky na Krejcara vystřelil, jenže zamířil nad branku. Domácím se zadařilo až v 81. minutě, po Mudrochově rychle vhozeném autu, si to Malík namířil mezi dvěma obránci až k brance. Střelou pod brankářem zvýšil vedení Kosořic již na 4:0. V závěru duelu už domácí trochu polevili v defenzívě. Po centru Těšínského pálil jen do boční sítě Husák. V posledních vteřinách nechala obrana na holičkách svého gólmana. Po faulu a následném přímém kopu Trubičky ještě Abelovský držel čisté konto. Následně se nevyvedla ani dorážka Fabiána. Ovšem po centru z pravé strany se již zapomenutý Husák prosadil. Poté už hlavní rozhodčí naposledy v tomto roce foukl do píšťalky.

• Branky: 2. Herink, 47. Kořínek, 69. Fišer, 81. Malík – 90.(+1) Husák
  • Rozhodčí: Klíma – Kamenický, Postránecký