TJ Sokol Kosořice — FK Krnsko

Na úvod nové sezóny Kosořice na domácím hřišti přivítaly Krnsko. S několika novými tvářemi domácím sice výsledkově nevyšla příprava podle představ, ale v prvním utkání sezóny chtěli před vlastním publikem zvítězit. Podrobnosti ze zápasu bohužel nebudou, ztratil jsem poznámky.

TJ Sokol Kosořice – FK Krnsko „A“  3:4 (1:0)

První minuty nebyly z pohledu domácích úplně ideální, vázla hlavně souhra. Hosté hrozili převážně ze standartních situací. Již v úvodu hosté nevyužili závaru před kosořickou brankou. Postupem času ale Kosořičtí zlepšili kombinaci a byli nebezpečnějším mužstvem. Skóre se neměnilo, gólmanu Novákovi dvakrát pomohla konstrukce branky. Až ve 36. minutě po rohovém kopu se do odraženého míče na hranici vápna opřel novic Humpola a střela klubkem těl zamířila k tyči bezmocného brankáře.

Hosté vyrovnali krátce po změně stran, z přímého kopu se prosadil Vízek po nešťastném zákroku brankáře. V 62. minutě vrátil Pokorný vedení domácím po dobře zahraném přímém kopu od postranní čáry. Batala sice ve výskoku míč nezasáhl, ale ani gólman – 2:1. Bohužel neuplynula ani minuta a hráči Krnska opět vyrovnali zásluhou Vízka. Další branka delší dobu nepadla a schylovalo se k dělbě bodů. Ovšem v 79. minutě zaplesalo srdce přítomných diváků. Kořínek se uvolnil před pokutovým územím a krásnou technickou střelou překonal Nováka. V závěru utkání se ale ještě děly věci. Hosté vrhli vše do útoku a v 90. minutě kosořický brankář vyběhl na centrovaný míč, jenže místo toho zakončoval Novotný do odkryté branky. Navíc v nastaveném čase Vízek zkompletoval hattrick, když propálil vše co mu stálo v cestě – 3:4.

• Branky: 36. Humpola, 62. Pokorný, 79. Kořínek – 59., 63. a 90.(+1) Vízek, 90. Novotný
  • Rozhodčí: Chrastina – Tomšovicová, Horák