TJ Sokol Kosořice „B“ — FC Sporting Mladá Boleslav „B“

Dva týmy uzavírající tabulku IV. třídy se střetly v Kosořicích, kde místní rezerva přivítala tu boleslavskou ze Sportingu. Domácí se výhrou chtěli dostat před svého soupeře, v současné době to byl ale nelehký úkol.

TJ Sokol Kosořice „B“ – FC Sporting Ml. Boleslav „B“  2:2 (2:1)

Domácí začali plnit plán již v úvodu. V šesté minutě Boháček po autovém vhazování přihrál Pavlíčkovi, který přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Poslta. Ten úspěšně zamířil k tyči a Kosořičtí se tak rychle ujali vedení. Následovala série příležitostí Sportingu. Osamocený Křiváček však zakončoval zbrkle, Pánek hlavou mířil vedle a tentýž hráč zakončoval mimo branku i o chvíli později. Hrálo se velice ofenzivně a o šance tedy nebylo nouze. Střelu kosořického Darmoše Bílek kryl, stejně tak i nebezpečnější šanci Boháčka. Lochman poslal dlouhý míč a hlavičku domácího středopolaře gólman vyrazil a vzápětí i dorážku. Z následného rohového kopu však míč prodloužil Darmoš a v malém vápně se nejrychleji zorientoval opět Poslt – 2:0. Tento stav již nemohl nechat hosty chladnými a ve zbývajícím čase prvního poločasu zvýšili úsilí. Jenže hráči Sportingu nevyužili ani té nejvyloženější šance. Pánek z pravé strany přihrál do vápna, Křiváček ale mířil z dobré pozice jen do brankáře a dorážející Vaněk netrefil odkrytou branku. Až ve 41. minutě dostal Pánek na hranici velkého vápna více prostoru a z nenápadné střely dokázal rozvlnit síť.

Velké množství šancí bylo k vidění i po změně stran. Nejprve tvrdě pálil Darmoš, na druhé straně neuspěli osamocení Horáček ani Pánek. Při chuti hrající Pánek byl i u další velké šance. Domácím se nepodařilo odkopnout míč po rohovém kopu a právě boleslavský útočník nastřelil tyč. Fotbalisté Kosořic nechtěli spoléhat na jednobrankové vedení, své šance ale nevyužili. Dvořák si pěkně narazil míč s Boháčkem, ale jeho střelu zblízka dokázal Bílek vytěsnit. Zásobovat spoluhráče přihrávkami do vápna se vcelku dařilo střídajícímu Hájkovi z pravé strany, Volek z jedné však trefil pouze obránce. Následovala další vyložená příležitost po akci domácího Boháčka, jenž si s Darmošem narazil míč, ale sám před brankou minul. V 75. minutě kosořický brankář vyrazil střelu z přímého kopu a dorážejícímu Javůrkovi stačilo přehodit ležícího Vítka – 2:2. Nakonec byli Kosořičtí rádi i za bod, to když Kubín odehrával míč před brankovou čárou. A následně domácí zachránila od pohromy tyč. Nic na remízovém stavu nezměnil po přihrávce Bešíka ani těsně vedle mířící Hájek.

• Branky: 6. a 30. Poslt – 41. Pánek, 75. Javůrek
  • Rozhodčí: Chládek