TJ Sokol Kněžmost — TJ Sokol Kosořice

Druhá polovina sezóny odstartovala, jen trochu v jiném pořadí. Fotbalisté Kosořice k prvnímu jarnímu duelu cestovali do Kněžmosta, kde se jim příliš výsledkově nedaří. Ve prospěch Kosořických hrála povedená příprava se šesti výhrami. První mistrovská utkání ale většinou tyto výhody mažou. Zejména, když hráči navyknou na umělou trávu a travnaté hřiště zkraje jara nebývá bez nerovností. Do zápasu hosté vstupovali bez distancovaného Řeháka a zraněných Sovy s Maškou. Novými tvářemi byli Dobruský a Poslt.

TJ Sokol Kněžmost – TJ Sokol Kosořice  0:1 (0:0)

Hráči Kněžmosta si hned v prvních vteřinách mohli připsat nejspíše nejrychlejší gól sezóny. Rychtr dostal přesný míč za obranu a nebýt obětavého zákroku Krejcara, možná se měnilo skóre. Hosté se rozjižděli pomalu a do patnácté minuty se seznamovali jak se soupeřem, tak hlavně s terénem. Poté se na pravé straně prosadil Malík, přihrál před branku a Vocásek zblízka jen nastřelil brankáře. Po následném rohovém kopu si míč ve vzduchu našel Krejcar, jenže Zita na brankové čáře míč do sítě nepustil. To už hráči Kosořic více získávali půdu pod nohama. Ve 20. minutě byl rychlý Hančar u míče dříve než gólman, následně ho předložil Salačovi, kterému rána ovšem nevyšla podle představ. Vzápětí po centru Pokorného připravoval Hančar další šanci pro Stehlíka. Ten ale z lepší pozice než před chvílí jeho spoluhráč přestřelil. Následovala pasáž bez příležitostí. Výjimkou byla 33. minuta a kosořickým Posltem zatažený míč před pokutové území. Následným centrem našel Malíka, jenže hlavičkový pokus nemířil mezi tři tyče. Zbylé minuty prvního poločasu mnoho zajímavého nenabídly. Časté kouskování hry příliš fotbalu nepomohlo.

Začátek druhého poločasu navázal na konec toho prvního. Početné publikum mnoho zajímavých okamžiků nevidělo. Po změně stran měl zajímavé okamžiky hlavně kosořický Hančar. V 65. minutě nabral rychlost na levé straně a dostal se až před branku. Zda však nikoho ze spoluhráčů nenašel. O dvě minuty později Salač přihrál právě Hančarovi a vypadalo to na střelu silnější levou nohou. Místo toho to vzal nejkratší cestou před brankáře a zde už domácí sáhli k nedovolenému zákroku. Hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu a míč si vzal kapitál Malík. Kněžmostský brankář správně zvolil stranu a na střelu si i sáhl. Střela kosořického útočníka však byla dobře umístěná a se správnou razancí – 0:1. Následovaly další minuty s minimem šancí. Hosté několikrát nabídli soupeři brejk, ale taktéž bez zajímavějšího zakončení. V 80. minutě Hančar opět zopakoval rychlý průnik, následně míč zasekl a obránce ho opět poslal k zemi. Rozhodčí neváhal odpískat i druhý pokutový kop. Malík tentokrát poslal brankáře na druhou stranu a zvýšil vedení na 0:2. Než však stihli domácí rozehrát ze středového kruhu, odvolal hlavní rozhodčí ve spolupráci s asistentem své rozhodnutí a hráči Kněžmosta rozehrávali od své branky. Na vině nakonec bylo, dle vyjádření rozhodčích, dvojí dotek Malíka při exekuci penalty. Hosté tak nadále vedli pouze nejtěsnějším rozdílem. Domácí se při výhodě přímého kopu nastěhovali před branku soupeře. Posledním zajímavým okamžikem bylo vyloučení Kobrleho po druhé žluté kartě. Hlavní rozhodčí nastavil šest minut, ale ani to již nic nezměnilo na skóre. Fotbalisté Kosořic uhájili hubené vedení a úspěšně vstoupili do jarní části sezóny.

• Branky: 67. Malík (pen.)
  • Rozhodčí: Janda – Diňa, Zezula