Tělovýchovná jednota ZD Kostelní Hlavno — TJ Sokol Kosořice „A“

Report

Přes špatný start do sezóny se hráčům Kostelního Hlavna již podařilo dostat v tabulce do klidných vod. A to hlavně pěti výhrami z osmi jarních zápasů. V souboji s Kosořicemi je dělil jediný bod. Hosté opět přicestovali s nekompletní sestavou, za to s lepší náladou díky první jarní výhře z předchozího kola. Navíc při rozcvičení musel základní sestavu nedobrovolně opustit Grus. Natažený sval mu nedovolil start od první minuty.

TJ ZD Kostelní Hlavno – TJ Sokol Kosořice „A“  1:0 (1:0)

Začátek zápasu nezastihl Kosořické v dobrém rozpoložení. Domácí sice po sérii rohových kopů nezahrozili, ale ve 14. minutě si Jindřich Bůžek všiml brankáře stojícího dál ze své branky a pěkným obloučkem z dálky se mu ho podařilo přehodit – 1:0. Domácí rázem řádně provětrávali soupeřovu obranu. Zapomenutý Jindřich Bůžek nedotáhl svou kličku a byl zastaven gólmanem. Stejně tak Zvoníček, jehož tečovanou ránu Šmelhaus vytěsnil mimo své tyče. Další stoprocentní příležitost nevyužil Šmíd, kterému předložil míč jako na podnose Jindřich Bůžek. Kosořičtí nedokázali udržet míč a zahrozili pouze ze standartních situací. Přímé kopy těsně za hranicí vápna však Zalabáka výrazněji neohrozily. Domácí pokračovali ve spalování šancí. Pěknou přihrávku mezi obránce nevyužil Jindřich Bůžek, kterého zastavil opět Šmelhaus. Po následném rohovém kopu domácí protečovali míč k volnému Šmídovi, ale ten trestuhodně přestřelil.

Kdyby domácí využili své šance z prvního poločasu, mohlo být po zápase. Místo toho hráči Kostelního Hlavna drželi hubený náskok a hosté si toho byli vědomi. Kosořičtí vstoupili do druhého poločasu daleko lépe než na začátku utkání. Akce kolem vápna zatím kýžený efekt nepřinesly. Vzápětí se na pravé straně ocitl volný Macháč, z dobré pozice ale přestřelil. Hosté zlepšili pohyb a částečně i kombinaci. Do další šance se tlačil nabíhající Pokorný, Maškův pas však nedokázal hlavou lépe usměrnit. Pro domácí se poklidný zápas rázem proměnil v noční můru. Díky rychlé výměně míče na polovině hřiště se Kosořičtí dostali do přečíslení. Valdman zasekl ve vápně míč, přihrál Pokornému, jenže ten mířil těsně vedle. Domácí se ve druhém poločasu téměř nedostávali do šancí, v dalších minutách už ani hosté. V další fázi se hra dosti kouskovala častými fauly z obou stran. Konec zápasu se neúprosně blížil a Kosořičtí se pokoušeli srovnat krok. Ve skrumáži před hlavenskou brankou zareagoval nejlépe Pavlíček, jenže jeho střela skončila těsně vedle. Následně hosté rozehrávali ze strany a Malík se místo centru pokusil překvapit brankáře, jeho ránu však zastavila tyč. Víc toho hosté už nestihli a brankou z úvodu zápasu nakonec prohráli.