Sokol Březno — TJ Sokol Kosořice

S vynucenými změnami v sestavě přicestovali hráči Kosořic do Března, které se drželo v popředí tabulky. K distancovanému Vágnerovi v absencích přibyli i Adámek, Herink a Fejér.

Sokol Březno – TJ Sokol Kosořice  3:3 (1:3)

Hned od začátku si nestranný divák musel přijít na své. Již v páté minutě kosořický Josef Grus zastavil akci soupeře a rozehrál novou. Mudroch s Malíkem si ve středu hřiště vyměnili míč. Oba si vzápětí spolupráci zopakovali, když Malík přihrál obloučkem za obranu nabíhajícímu Mudrochovi a ten v pokutovém území střelou pod horní tyč poslal hosty do vedení. Neuběhly ani tři minuty a Kosořičtí udeřili podruhé. Malíkův rohový kop usměrnil Kořínek hlavou za Bejrovy záda. První nebezpečí na druhé straně skončilo podobně rychle jako začalo. Zahrával se pouze rohový kop, ten měl ovšem pro Kosořické fatální následky. Míč z rohového kopu propadl až na zadní tyč, kde nekrytý Jeleček bez potíží zakončoval pod břevno. Dvoubrankové vedení si Kosořičtí mohli vzít rychle zpět. Po nevydařeném rohovém kopu Kořínek získal míč zpět, přihrál na vápno Řehákovi, jehož tvrdá rána skončila těsně nad. Nakonec se třetí branka na světelné tabuli objevila vzápětí. Kořínek po autovém vhazování obelstil jak obránce, tak i vybíhajícího gólmana a poslal míč do odkryté branky. Hráči Března oproti předchozím vzájemným duelům s Kosořicemi zatím měli šancí poskrovnu a to vinou přesnosti a pozorné obrany soupeře. I ve 23. minutě hosté překazili Březenským akci a po ose Malík, Macháč, Řehák směřoval míč do vápna. Malík však hlavou netrefil míč ideálně. Poté přeci jen domácí přidali, nadále však bez výraznější šance či střeleckého pokusu. Hráči Kosořic se spíše zatáhli a vyčkávali na odpověď soupeře. V případě nouze museli míč pouze odkopnout do bezpečné vzdálenosti od branky. V podobném duchu se i dohrál první poločas.

Start do druhého poločasu nebyl podle představ hostujícího týmu. Nešťastný zásah Josefa Gruse před vlastní brankou naštěstí pro Kosořické skončil je orazítkovaným břevnem. V 53. minutě však početná vlna nabíhajících hráčů Března směřovala do míst, kam se snášel i míč z kopaček Novotného a pohotově zakončující Strnad zblízka snížil na rozdíl jediné branky. I v dalších minutách se domácím dařilo několikrát poslat své hroty do úniku, ale hosté většinu akcí na poslední chvíli zažehnali. Kosořičtí vcelku rychle začali přicházet o míče a sil na jeho získání postupně ubývalo. I přesto se povedlo Dragnevovi proniknout podél postranní čáry, ale přihrávka před branku adresáta nenašla. V 73. minutě kosořický Mudroch úspěšně dotíral na rozehrávajícího obránce, následně ho obral o míč a postupoval sám na branku. Domácí hráči však stihli kosořického záložníka dohnat a zmařili mu nadějnou šanci na zvýšení vedení. Naopak v 78. minutě po několika centrech do hostujícího pokutového území se domácí nakonec prosadili. Hráči Kosořic ve snaze míč odkopnout ho nešťastně zastavili před Koudelkou, který střelou k tyči vyrovnal. Ve zbylých minutách už se nic zásadního nestalo a týmy se rozešly smírně.

• Branky: 10. Jeleček, 53. Strnad, 78. Koudelka – 8. a 17. Kořínek, 5. Mudroch
  • Rozhodčí: Šebela – Vokál, Knížek
  • ŽK: Novotný – Váňa, Macháč, Kořínek, Mudroch
  • Kosořice: Abelovský – Váňa, Krejcar, Josef Grus, Dragnev  – Řehák (32. Humpola), Maška, Malík, Mudroch – Kořínek (69. Jiří Grus), Macháč (82. Štecher)