SKP Ml. Boleslav — TJ Sokol Kosořice

Po dlouhých letech vyrazili fotbalisté Kosořic na duel okresního přeboru přímo do Mladé Boleslavi. SKP se do okresního přeboru vrátilo po dlouhých 28 letech, takže hosty z Kosořic čekala velká neznámá. Hosté i přes ztráty bodů v posledních kolech drželi první příčku v tabulce. Domácí mají zatím hodně vyrovnanou bilanci, co se výher, remíz a proher týká. Na staré časy v kosořickém dresu mohli ve vzájemném souboji zavzpomínat domácí Vyšohlíd a Lochman. V tomto zápase se očekával také souboj střelců z čela tabulky, boleslavského Losíka a kosořického Malíka.

SKP Mladá Boleslav – TJ Sokol Kosořice  2:2 (1:1)

Právě hostující útočník se po několika minutách hry pokusil šikovně zatočit míč z rohového kopu přímo do branky, jenže zkušeného Vlka v brance nezaskočil. Dobrý vstup do utkání potvrdili hráči Kosořič třemi rohovými kopy v rychlém sledu. Za zmínku stojí jen prodloužení a následné zastavení míče o tyč Vlkovy branky. V desáté minutě si sami domácí zkomplikovali situaci po neshodách Exnera s gólmanem. Spoluhráčům nakonec vypomohl Vyšohlíd odkopem za branku. Hráči Mladé Boleslavi v základní sestavě postrádali zkušeného Gábu a od dvanácté minuty i zraněného Žahourka, který musel odstoupit se svalovým zraněním. Hosté pokračovali ve snaze vstřelit úvodní branku. V dosud největší šanci neuspěl Vocásek, k němuž propadl přízemní centr Herinka. Kosořičký útočník netrefil míč ideálně a střela skončila mimo branku. V 15. minutě sice hosté nevyužili další z nabízených rohových kopů. Po rozehrávce na krátko byl následně u postranní čáry faulován Hančar, který se postavil i k rozehrávce. Místo centru zvolil přímé zakončení a vyražený míč Vlkem nasměroval do odkryté branky Krejcar – 0:1. Až poté se osmělili domácí po brejku Losíka, tomu však míč odskočil a střela skončila hodně mimo branku. Poté hráči Kosořic vypadli z tempa a následovala slabší pasáž bez souvislejší kombinace. Až ve 33. minutě vybojoval míč na polovině hřiště kosořický Dragnev, vyslal do úniku Hančara, ale dobíhající obránce stihl střelu vytěsnit mimo branku. Míč z následného rohového kopu posadil Stehlík na hlavu nabíhajícího Krejcara, ale ten svou další branku zatím nepřidal. Naopak hráči Mladé Boleslavi využili rychlého rozehrání a přihrávkou středem hřiště našli volného Losíka, který střelou k tyči srovnal stav zápasu. Poslední šanci prvního poločasu hosté okopírovali z akce pár minut nazpět. Dragnev opět čistě odzbrojil soupeře a podél postranní čáry vyslal do běhu Hančara. Tomu se tentokrát podařilo zakončit přímo na branku, jenže nestárnoucí Vlk se překonat nenechal.

Podobně jako v minulém kole museli hosté dotahovat nepříznivý stav. V 57. minutě hosté snadno ztratili míč na polovině soupeře a pak už to šlo ráz na ráz. Záleský vyslal do úniku Losíka, který se snažil v pokutovém území vystřelit. Ve snaze tomuto zabránit ale Hančar fauloval a nařízený pokutový kop sám faulovaný bezpečně proměnil – 2:1. A stejně jako v minulém kole se Kosořickým podařilo rychle vyrovnat. Střídající Pokorný se rychlou kličkou u postranní čáry zbavil soupeře, následně i dalších a vystřelil. Odraženého míče se zmocnil Stehlík a střelou k tyči vyrovnal. Nemuselo zůstat jen u tohoto gólu. Hned vzápětí se rychlejší Hančar zbavil obránce, jenže únik zakončil jen do vybíhajícího brankáře. O chvíli později nerozšířil svůj brankový zápis ani kosořický Krejcar, jenž nadvakrát zkoušel štěstí zblízka. Postupem času se hrálo převážně na polovině týmu Mladé Boleslavi, jenže příležitostí bylo pomálu. Až v závěru utkání se po špatném odkopu domácích dostal k míči Stehlík, posunul ho doprava, jenže Herinkovi střela nevyšla podle představ. Souhra Salače s Pokorným pokračovala k Hančarovi, který v pokutovém území přihrával před branku. Malík se odpoutal od svého strážce, zblízka však přestřelil. Nic dalšího se v tomto zápasu nestalo a hosté čekají na vítězství již čtyři kola.