SK Kosmonosy „B“ — TJ Sokol Kosořice

V prvním jarním utkání místo do Kosmonos cestovali hráči Kosořic do Obrub, kde domácí našli dočasný azyl vzhledem ke špatnému stavu hrací plochy v Kosmonosích.

SK Kosmonosy „B“ – TJ Sokol Kosořice  2:0 (1:0)

Vítěz podzimní části sezóny okresního přeboru sice vstoupil do zápasu první šancí, po akci Keszega a přihrávajícího Matěje Krále zakončoval Kraus nad branku. Jinak byli hosté z Kosořic v dalších minutách Kosmonoským vyrovnaným soupeřem. Hřiště po zimním období nebylo ve špatném stavu, ale hráčům míč občas nečekaně odskočil. Kosořice se prezentovaly několika zajímavými akcemi, spousta jich však skončila v ofsajdové pasti. Až v sedmnácté minutě hostující Sedláček vybojoval míč pro Macháče, jeho ránu však domácí vytěsnili mimo branku. Domácí byli v úvodu kolem soupeřova vápna nepřesní a tak si další šanci připsali až ve 23. minutě. Ve vápně se k míči dostal Mašek, ale proti jeho střele pohotově zakročil Abelovský. To si zrovna hosté vybrali slabší časový úsek, což vygradovalo ve 26. minutě. Keszeg u postranní čáry zatáhl míč, přihrál před branku a nabíhající Čakrt usměrnil míč pod břevno. Kosořické inkasovaná branka nesrazila a snažili se o srovnání stavu. Ve 34. minutě Batala dlouhým pasem poslal do brejku Malíka. Jeho centr nedokázal Macháč hlavou lépe usměrnit. Následovala další Malíkova přihrávka a spoluhráč z útoku tentokrát zacílil mimo branku. Malík zkoušel štěstí přímo od rohového praporku, gólman byl však pozorný. Na druhé straně mířil rychlonohý Čakrt na kosořickou branku, ale zamířil těsně vedle vzdálenější tyče. V posledních minutě hosté neuspěli ani po Herinkově centru, kdy Macháč hlavičkoval nad branku.

V závěru prvního poločasu se v souboji o míč zranil kapitán Maška, do druhého poločasu ho nahradil novic v kosořickém dresu, Filip Vocásek. Začátek druhého poločasu nenabídl mnoho zajímavých situací. Poté domácí zahrávali sérii rohových kopů. Po jednom z nich napřáhl Hurdes a vyprášil kosořickému brankáři rukavice. V 63. minutě už domácí vedli o dvě branky. Hosté nedokázali odvrátit míč, kterého se před velkým vápnem zmocnil soupeř a Matěj Král z levé strany křižnou střelou mířil neomylně. Hráči Kosmonos v dalších minutách bez větších problémů kontrolovali dvoubrankové vedení. Kosořičtí v závěru více otevřeli hru. Z jejich snahy stojí za zmínku centr Vocáska a Malíkova střela nad branku. Z brejků nic nevytěžili ani domácí, což je ovšem už mrzet nemuselo.

• Branky: 26. Čakrt, 63. Matěj Král
  • Rozhodčí: Kožej – Louda, Knížek
  • ŽK: Mašek – Batala, Macháč, Řehák, Herink, Dragnev
  • Kosořice: Abelovský – Kumbera (77. Hodboď), Batala, Dragnev, Řehoř – Řehák (62. Valdman), Sedláček, Maška (46. Vocásek), Herink – Macháč (77. Loew), Malík