SK Benátky n/Jizerou „B“ — TJ Sokol Kosořice

Kosořickým los v rámci devátého kola okresního přeboru přiřkl cestu do Benátek. Místní rezerva v posledních pěti kolech naplno bodovala a za ještě příjemného počasí v pěkném benáteckém areálu se dal očekávat nápor domácích. Kosořičtí ještě před zápasem museli sáhnout do základní sestavy, když Krejcara nepustil do hry hlavní rozhodčí kvůli sádře na ruce. Jinak Archman se mohl, po návratu Abelovského, oproti minulému kolu vrátit na svou tradiční pozici v obraně, naopak ne zcela zdravý Batala usedl jen na lavičku.

SK Benátky n/Jizerou „B“ – TJ Sokol Kosořice  0:0

Hráči Benátek, hrající v posledních kolech v pohodě, začali aktivněji a o pár minut později už Abelovský vyrážel střelu Totta. Kosořičtí vzápětí pohrdli standartní situací zpoza velkého vápna. To soupeř na druhé straně ze stejné pozice trefil prostor mezi třemi tyčemi, jenže pozorný gólman vyrazil míč mimo branku. Z následného rohového kopu se kosořická defenzíva nedohodla, naštěstí pro ně ani soupeř nebyl stoprocentně koncentrovaný a míč skončil vedle. Po čtvrt hodině hry začali hosté přesněji kombinovat a otupili tím soupeřovy výpady. Navíc přidali i bonus v podobně větší permanence benáteckého brankáře Jíry. Po rychlé výměně míče vyslal Archman do úniku Jakubůva a domácí gólman předvedl pěkný pohotový zákrok. Ve 21. minutě si na Malíkův přímý kop naskakoval Archman, těsně nedosáhl. Vzápětí si Jakubův navedl míč na střed a provětral opět Jírovy rukavice. Kosořice si počínaly odvážněji než v prvních minutách, vyrovnaly hru a v této fázi byly nebezpečnějším týmem. V další nadějné příležitosti se hosté ocitli po půl hodině hry. Fišer na levé straně, i se štěstím, prošel až do pokutového území. Místo přihrávky nabíhajícímu Maškovi vystřelil. Z odraženého míče se neprosadil ani Jakubův. Slibný náznak pro Kosořické se rodil i o chvíli později, kdy Herink bez otálení prodloužil na Jakubůva a ten hledal napříč hřiště Malíka. Brankář Jíra ale zastoupil kolegy v obraně a míč odehrál. V posledních šanci prvního poločasu opět Herink s Jakubůvem hledali před brankou Malíka, ke změně skóre opět nedošlo. Domácí byli fotbalovějším týmem, jenže k zakončení se téměř nedostávali.

Hráči Benátek opět začali úvodní minuty aktivněji. Vysoký míč dopadl ze shora na břevno a následně se snažil Tott usměrnit odražený míč do branky, bez úspěchu. Žádné šance domácích nepřicházely a Kosořičtí se po čtvrt hodině hry opět oklepali. A v doposud největší šanci se ocitl kosořický Malík, který postupoval sám na brankáře. Jeho střela ale mířila mimo branku. V dalších minutách se hrálo mezi vápny. V 67. minutě dostal Malík nabídku na reparát od domácích hráčů. Místo přihrávky volil střelu, ale jen do boční sítě. Taktéž tandem Herinka s Malíkem brankou neskončil. Zbylé minuty mnoho vzruchu nepřinesly. Případná branka by s největší pravděpodobností rozhodla o vítězi tohoto duelu. Až v poslední minutě se mohl benátecký Špringl stát spasitelem svého týmu. Jeho nepříliš povedený centr nadělal kosořickému brankáři problémy. K dorážce se už Benátečtí nedostali a hosté odehráli míč do bezpečí.

Souhrn soupeře
  • Branky:
  • Rozhodčí: Švarc – Horák, Hercíková
  • ŽK: Bohdan – Josef Grus
  • Kosořice: Abelovský – Zvěřina, Archman, Josef Grus, Řehák – Fišer(90. Batala), Maška, Stehlík, Herink (81. Mudroch) – Malík (90. Jiří Grus), Jakubův (75. Sova)
  • Benátky „B“: Jíra – Špringl, Bohdan, Došlý, Zeman – Tott, Outěřický, Pařízek (83. Špitálský), Plichta (83. Vojtěch Dvořák) – Haba (71. Ječný), Váňa
SK Benátky nad Jizerou „B“  – TJ Sokol Kosořice  0:0
SK Akuma Ml. Boleslav –  FK Krnsko „A“  3:1