SK Akuma Ml. Boleslav — TJ Sokol Kosořice

Fotbalisté Kosořic museli rychle vstřebat první porážku v sezóně a připravit se na duel na boleslavské Akumě. Soupeř zatím prochází soutěží se střídavými úspěchy, ve kterých převažují remízy. V minulé sezóně obě mužstva ve vzájemném duelu využila své domácí podmínky k zisku tří bodů. Aktuálně se mužstvo Kosořic drží na první pozici, Akuma se pohybuje v klidném středu. Hosté přicestovali bez kapitána Mašky, Hančara a Pokorného. K týmu se naopak připojili Zahula, Moc, Salač a Somr.  Boleslavskému Fingerhutovi, který před sezónou přišel do Akumy z Rejšic, do cesty opět po několika letech vstoupily Kosořice, i když nyní v pozici protivníka.

SK Akuma Ml. Boleslav – TJ Sokol Kosořice  3:3 (1:2)

Úvodních deset minut nic zajímavého nenabídlo. V 17. minutě dostali hosté výhodu rohového kopu po nebezpečné akci Herinka se Stehlíkem. Na Stehlíkem zahraný míč si naskočil volný Krejcar a zblízka se nemýlil – 0:1. Za domácí se snažil o okamžitou odpověď Koubek, jenže neměl správně srována mířidla. Podobně jako před první brankou se do šance řítil kosořický Stehlík po prodloužení míče Vosáskem. Boleslavský Nevdashov stihl na poslední chvíli odvrátit míč na rohový kop. Na standartní situaci od rohového praporku si opět naskakoval Krejcar, jenže tentokrát se skóre neměnilo. O chvíli později hostující Malík předběhl vybíhajícího gólmana, ustál i jeho atak, ale přihrávka před brankou nenašla žádného adresáta. Ve 22. minutě si ale druhý nejlepší střelec soutěže spravil náladu. Kosořický Zahula se sice ve středu hřiště dostal s míčem do problémů v obležení soupeřů, jenže ve spolupráci se Salačem udrželi míč. Poté Salač vyslal přesnou přihrávku mezi obránce a nabíhající Malík zamířil úspěšně k tyči – 0:2. Hostující útočník si mohl připsat následně i asitenci. Opět byl rychlejší než brankář, akci se snažil dokončit Mudroch. Tomu se však nepodařilo zakončit a následující střelu Vocáska zablokoval domácí hráč. Doposud byli jednoznačně nebezpečnějším týmem Kosořice. Od 27. minuty bylo ale vše jinak. Hráči Akumy zahrávali přímý kop od postranní čáry, míč proletěl napříč pokutovým územím klubkem těl. Na zadní tyči si hostující hráči dávali tak dlouho přednost až Nevdashov snížil do odkryté branky na rozdíl jediného gólu. Od té chvíle se role vyměnily, domácí útočili a hosté se na dostřel soupeřovy branky dostávali sporadicky. Fotbalisté Kosořic o chvíli později přečkali rohový kop, po němž na zadní tyči číhali vysocí hráči a hosté museli odvracet míč před odkrytou brankou. Další úspěšnou hlavičku si domácí připsali díky Královi. Ten ovšem před brankou žádného ze spoluhráčů nenašel. Hostujícímu celku určitě poločasová pauza přišla vhod načerpat síly do druhého dějství.

Bohužel pro Kosořické hráči Akumy dokázali navázat na závěr první pětačtyřicetiminutovky a hned po dvou minutách hry vyrovnali. Boleslavský Fingerhut si dokázal poradit v souboji při cestě za dlouhým míčem. Na hranici pokutového území ho předložil volnému Mlynkovi, který parádní ranou pod břevno potěšil domácí publikum. Hned vzápětí centroval z pravé strany boleslavský Šindelář a hlavičkující Koubek jen o kousek minul cíl. Poté se hra uklidnila až příliš a hrálo se mezi oběma vápny. Bojovalo se o každý metr hřiště. Za zmínku stojí až akce Herinka, který dobře uvolnil střídajícího Somra. Ten byl následně dohrán obráncem a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si vzal Řehák a zakončil do proti pohybu brankáře – 2:3. Na druhé straně se pokutového kopu dožadovali i Boleslavští. V souboji hráčů mohl rozhodčí odpískat faul pro domácí, ale i pro hosty. Rozhodl tak šalamounsky a nechal pokračovat ve hře. Po tomto souboji však musel odstoupit zraněný Řehák. Domácím se podařilo dohnat dvoubrankové manko, proto nevzdávali ani snahu i o třetí zásah. V 74. minutě dobře centroval střídající Bertoldi a Krejcar ve skluzu zahrál jen těsně vedle vlastní branky. O minutu později nejspíš hlavní rozhodčí kompenzoval zákrok z pokutového území a nařídil pokutový kop po zákroku, který měl k faulu hodně daleko. A možná i proto zakončil Mlynka ze značky pokutového kopu jen do břevna. Další komplikace pro Kosořické nastaly v 79. minutě, kdy Salač neudržel nervy na uzdě a po druhé žluté kartě musel předčasně do kabin. Zbývající minuty zápasu byly ve znamení snahy domácích o vyrovnání. Domácím se úsilí nakonec vyplatilo. V 84. minutě se na pravé straně uvolnil Fingerhut, přihrávkou do druhé vlny našel zcela volného Krále. Ten měl tolik volného času, že si mohl vybrat kam míč pošle a nasměroval ho správně – 3:3. Nakonec mohla být zápletka ještě zajímavá a hosté s deseti hráči mohli vstřelit vítěznou branku. Akce Malíka se Stehlíkem pokračovala k Somrovi, ale zakončení už nemělo potřebné parametry. Ani hráči Akumy nakonec nedohráli v plném počtu, po druhé žluté kartě musel hřiště opustit i Šindelář.

• Branky: 17. Krejcar, 22. Malík, 65. Řehák (pen.) – 27. Nevdashov, 47. Mlynka, 84. Král
  • Rozhodčí: Vokál – Kubín, Šebela
  • Diváků: 50
  • ŽK: Fingerhut, Hanzlík, Koubek, Šindelář, Bertoldi – Vocásek, Herink, Salač, Somr
  • ČK: 90.(+2) Šindelář – 79. Salač
  • Kosořice: Abelovský – Herink, Krejcar, Dragnev,  Řehák (71. Sova) – Zahula (80. Moc), Salač, Stehlík, Vocásek – Malík, Mudroch (51. Somr)
  • Akuma MB: Hanzlík – Šindelář, Král, Nevdashov, Bůžek (30. Bertoldi, 83. Vratišovský) – Kopecký, Karásek, Koubek, Ilić (75. Vít) – Fingerhut, Mlynka

SK Akuma Ml. Boleslav  – TJ Sokol Kosořice 3:3
TJ Sokol Řepov –  Slavoj Kr. Vrutice „A“ 6:5