FK Zdětín — TJ Sokol Kosořice

S řadou absencí vyrazili fotbalisté Kosořic k dalšímu mistrovskému utkání okresního přeboru. Z různých důvodů chyběli Abelovský, Herink, Mudroch, Stehlík, Vocásek a připojili se ke zraněným Archmanovi, Miškovskému a Pokornému. Trenér Hájek proto poprosil o pomoc matadory Sedláčka se Štecherem, kteří na střídačce kryly záda svým spoluhráčům. Kosořická družina byla hostem ve Zdětíně, který se momentálně drží ve středu tabulky. Jarní odvety soupeři ale zatím nevychází podle představ, pouhé tři vítězství z osmy pokusů. O uplynulém víkendu náš soupeř těsně prohrál v Krnsku 2:1. Hosté zažili úspěšnější předešlý víkend. Nejprve remizovali s Akumou a posléze v pondělní dohrávce odloženého kola uspěli v Kropáčově Vrutici v poměru 2:4.

FK Zdětín – TJ Sokol Kosořice  3:6 (2:1)

První příležitost na sebe nenechala dlouho čekat. Pár vteřin po začátku kosořický Hančar obral o míč Pluhaře a rázem se ocitl sám před brankářem, jenže ten svým pohotovým zákrokem vystavil soupeři stopku. Promarněnou šanci soupeře potrestali hráči Zdětína ve druhé minutě, kdy chybu rozehrávajícího gólmana potrestal přesným obloučkem Zuna. Hostům brzká branka nevzala elán, na další šanci se ale pár minut čekalo. Ve čtrnácté minutě kosořický Zahula uvolnil na levé straně Sovu a ten postupoval ze strany do pokutového území. Místo střely se však ještě pokoušel najít nabíhajícího Malíka, k němuž ovšem přihrávka už nedorazila. Hosté se snažili najít cestu soupeřovým územím, jenže domácí zatím hráli velmi pozorně. Navíc po rohovém kopu zdětínského Zuny se k zakončení protlačil Vaňousek, obrana Kosořic ale dokázala svému „zastupujícímu“ brankáři pomoci. Na druhé straně neúspěšně zakončoval Sova. Hosté se nadále snažili hrát kombinačně, v případě ztráty však domácí nabrali rychlý směr kupředu. V dalších minutách se hrál „hurá fotbal“ s řadou nepřesností. Až závěr prvního poločas byl pro diváky zajímavější. Nejprve ve 42. minutě hlavní rozhodčí posoudil zákrok domácího obránce na Malíka jako nedovolený a tentýž hráč se ujal exekuce pokutového kopu. Nejlepší střelec Kosořic nezaváhal a srovnal na 1:1. Remízový stav ovšem v prvním poločase nemusel platit. Zdětínský Kořínek dlouhým pasem oslovil Krýdu, který značně vystrašil kosořickou defenzívu. Ještě než poslal hlavní sudí oba týmy k odpočinku do kabin, poslal další dlouhý míč před hostující branku Jan Baborák. Kosořický obránce tak dlouho couval za míčem, až v pokutovém území podrazil Votrubu a také domácí dostali výhodu pokutového kopu. Dobruský zaskakující v brance za zraněného Abelovského pokus Trubičky vyrazil, jenže hlavní rozhodčí na popud asistenta nechal penaltu opakovat kvůli špatnému postavení brankáře na čáře. Zdětínský hráč s číslem 10 už druhým pokusem nepohrdl a vrátil domácím vedení.

Podobně jako na konci prvního poločasu byla značka pokutového kopu v permanenci hned zkraje druhého dějství. Kosořický Salač si v pokutovém území soupeře dobře kryl míč tak dlouho, než domácí hráč zatáhl za záchranou brzdu. Malík nedovolený zákrok potrestal další úspěšně zakončenou penaltou. Úspěšný vstup do druhého poločasu měl na hosty pozitivní dopad i v dalších minutách. V 53. minutě Krejcar dlouhým míčem našel Malíka, jehož následná střela přes hlavu skončila nad odkrytou brankou. O šest minut později rozehrál hostující Řehák podél postranní čáry a úník Sovy musel protihráč zastavit až za cenu faulu. Hančarův přímý kop proletěl klubkem těl a bez dalšího dotyku skončil ve zdětínské brance – 2:3. Minuty ubýhaly a hosté bez větších problémů drželi hubený náskok. Za zmínku stojí jen centr zdětínského Krýdy a střela Trubičky bez přípravy. Střela ale skončila mimo vzdálenější tyč. Na druhé straně obral soupeře o míč kosořický Salač, přihrál Sovovi a ten následně Malíka. Jeho následnou střelu zpoza vápna zastavila tyč. V 74. minutě byl právě domácí Krýda, smutný protagonista tohoto zápasu, odnesen na nosítkách s podezřením na přetržený vaz v koleni. Hráči na hrací ploše mu potleskem popřáli brzké uzdravení. Pokud diváci v prvním poločase viděli tři branky, tak po změně stran jich bylo dvakrát tolik. O tři minuty později předvedl pěknou individuální akcí kosořický Salač. Ač byl faulovat tak pokračoval ve hře, dostal se až do pokutového území a následnou střelou ze strany překvapil brankáře Dvořáka – 2:4. V 86. minutě hostující středopolař u další branky svého týmu. Faul na jeho osobu potrestal z přímého kopu Malík přízemní střelou k tyči a v tomto zápase zkompletoval hattrick. Domácí dokázali v závěru nepříznivý stav alespoň zkorigovat zásluhou střídajících hráčů. Toman prodloužil míč do strany a Chalupa pěknou přízemní střelou nedal brankáři šanci. Poslední slovo ovšem měli opět hráči Kosořic, konkrétně Salač. Kosořickému hráči se podařilo, i když trochu se štěstím, v obležení soupeřů uvolnit Malíka a ten střelou k tyči stanovil konečný výsledek.

• Branky: 2. Zuna, 45.(+2) Trubička (pen.), 88. Chalupa – 42. (pen.), 48. (pen.), 86. a 90.(+1) Malík, 59. Hančar, 77. Salač
  • Rozhodčí: Roth – Wolf, Kožej