FK Krnsko „A“ — TJ Sokol Kosořice

Fotbalisté Kosořic v dalším kole cestovali v sobotním dopoledni do Krnska. Vinou různých okolností hosté přijeli pouze s třinácti hráči a na lavičku usedli Jiří Grus a Jan Adámek. V souladu s vládními usneseními bylo utkání sehráno bez diváků a minimálně na dalších 14 dní i bez hráčů.

FK Krnsko „A“ – TJ Sokol Kosořice  3:1 (2:1)

První minuty byly opatrné z obou stran. U míče byli hlavně fotbalisté Krnska, kteří sbírali většinu odražených míčů. Výjimkou byla první zajímavější akce utkání ze strany Kosořických ze 14. minuty, kdy Mudroch s Váňou na pravé straně jednoduchou kombinací vytvořili šanci pro Kořínka. Ten ale zblízka mířil jen do obránce, stejně tak i vzápětí Krejcar. O necelých pět minut později hosté po rozehrávce ztratili ve středu hřiště míč. Okamžité míč putoval do pokutového území, kde o něj bojovali krnský Vízek s hostujícím Mudrochem. Po souboji rameno na rameno první upadl Vízek a hlavní arbitr nařídil velmi přísnou penaltu. S tou si sám „faulovaný“ poradil a otevřel skóre zápasu. Domácí působili kompaktněji než soupeř, avšak v následující pasáži hry se hrálo bez náznaku šancí na obou stranách. Až ve 29. minutě Kosořičtí těžili z aktivity Mudrocha. Malík postupoval sám ze strany, místo přihrávky volnému Kořínkovi se rozhodl pro střelu, která doputovala mimo branku. S blížícím se koncem prvního poločasu přibývalo zajímavých okamžiků. Navýšení skóre nedopustil brankář Vlk tváří v tvář Kahulemu. Ve 39. minutě se Kahulemu podařilo včasnou přihrávkou vysunout Vízka, který střelou podél gólmana zvýšil náskok Krnska na 2:0. Kosořičtí ihned po rozehrávce podnikli rychlou akci. Kořínek z pravé strany našel u vzdálenější tyče Malíka, jeho pokus ale Kůrka pohotově vyrazil o tyč mimo svou branku. O tři minuty se přeci jen podařilo hostujícímu týmu snížit. Malíkův přímý kop od postranní čáry drobně usměrnil Batala a krnský brankář poprvé v dnešním duelu inkasoval. Tím ale první poločas neskončil. Po souboji Vízka s Krejcarem se prvně jmenovanému skóre navýšit nepodařilo. Stejně tak o chvíli později, kdy míč na mokrém terénu přeskočil dva kosořické hráče, jenže tentokrát zamířil krnský útočník nad branku.

Kosořickým vydržela aktivita po změně stran necelých deset minut. To hosté stihli jen Malíkův přímý kop, na který sice Batala nedosáhl. Za ním stojícího Krejcara propadlý míč asi trochu překvapil a z výhody rázem nebylo nic. V 53. minutě na polovině hřiště převzal Vízek míč a centrem za obranu vybídl ke skórování Šestáka, který také svého kapitána nezklamal – 3:1. O tři minuty mohlo být v domácím táboře ještě veseleji. Další souboj v pokutovém území posoudil hlavní rozhodčí jako nedovolený a Krnsko dostalo další výhodu pokutového kopu. Vízka tentokrát Vlk vychytal a nadále platilo dvoubrankové vedení domácích. Kosořický brankář vyšel vítězně ze souboje i o chvíli později. Na druhé straně se pokoušel individuálně uspět Kořínek, jenže protihráčů bylo v pokutovém území příliš. Odražený míč se ještě dostal k Vocáskovi, ale s jeho střelou si brankář bez problémů poradil. Stoprocentní šanci měl v 68. minutě krnský Hradec, ale po přihrávce Kahuleho dokázal z malého vápna přestřelit odkrytou branku. Posledními šancemi duelu byly hezká střela Vízka a na druhé straně tutovka Malíka po přihrávce Jiřího Gruse. V poslední chvíli mu však pod nohy padl domácí obránce. Hráči Kosořic si sice dokázali vypracovat několik velice dobrých šancí, ovšem dnešní výkon určitě nepatřil mezi ty nejvydařenější. Nadále tak mají na kontě pouze jediné vítězství.

• Branky: 18. (pen.) a 39. Vízek, 53. Šesták – 42. Batala
  • Rozhodčí: Diňa – Stejskal, Vlčko