Dolnobousovský SK „B“ — TJ Sokol Kosořice

O velikonočním víkendu bylo utkání rezervy Dolního Bousova a Kosořic přesunuto již na pátek. Domácí na jaře zatím dokázali porazit pouze poslední Mukařov, v dalších dvou duelech odešli poraženi. Hosté opět mohli počítat s Maškou v základní sestavě a po delší době se na soupisce objevil i Prokop. Naopak dnes chyběl Hančar.

Dolnobousovský SK „B“ – TJ Sokol Kosořice  2:2 (2:1)

Kosořičtí, po vzoru z předešlých kol, začali dobře a po několika vteřinách zahrozil Stehlík, neuspěl ani osamocený Kořínek. Hostující aktivita pokračovala i v následujících minutách. Odměnou jim byla úvodní branka. Vocáskem dobře zahraný přímý kop od postranní čáry proletěl až na zadní tyč, kde si ho neomylně našel Stehlík – 0:1. Po vstřelené brance se Kosořičtí asi domnívali, že se zbylé minuty ponesou ve stejném duchu jako doposud a bez větší snahy. Ovšem soupeř je rychle vyvedl z omylu. Již ve dvanácté minutě si přítomní diváci připomněli akci ze čtvrtečního duelu z Edenu. Míč prošel mezi dvěma kosořickými hráči a bousovský Filip Rejzek běžel sám na branku. Hosté nakonec soupeři ztížili zakončení a míč poté skončil nad brankou. Domácí nevyrovnali ani po hlavičce Kubečka z rohového kopu. Následoval výkop od branky a rychlý sled událostí. Po dlouhém rozehrání od branky vrátil míč Drahota zpět za obranu, kde se volný Šolc objevil před brankářem a hlavičkou překonal vybíhajícího Týsla. Domácí poté nevyužili povedenou nahrávku Šolce. Ve 21. minutě ale po centru do pokutového území nezafungovala souhra obrany s gólmanem, z čehož těžil Kubeček a v nepřehledné situaci se mu podařilo otočit vývoj zápasu. Při této akci se navíc zranil brankář Týsl a jeho post musel zastat obránce Archman. Než došlo k ošetření brankáře a následnému střídání, uběhlo několik minut. Následovala hlušší pasáž hry. Hosté se snažili o vyrovnání, ovšem chyběla myšlenka a lepší pohyb. Hosté se začali prosazovat až s blížícím se koncem prvního poločasu. Nejprve se podařilo uvolnit Malíkovi, s jehož ranou si ale Stránský poradil. Stejně tak i s hlavičkou Krejcara po následném rohovém kopu. Do další gólové akce zavelel Stehlík, který vyslal do úniku Malíka. Následující přihrávku před nabíhajícím Kořínkem na poslední chvíli zhatil pozorný obránce. Další Malíkův únik rozehrál střídající Sova. Akce ale skončila jen za cenu rohového kopu. Z něj se hosté sice konečně prosadili, jenže hlavní rozhodčí viděl nedovolený atak a branku neuznal. Dosud největší šanci měl opět Malík v posledních vteřinách prvního poločasu. Z pravé strany překonal brankáře, kterému ovšem pomohla tyč.

Fotbalisté Kosořic navázali na závěr prvního poločasu a pokračovali ve snaze vyrovnat. Po pěti minutách hry zahrával nepříjemnou standartní situaci Řehák. Míč proletěl mezi hráči a skončil těsně vedle tyče Stránského branky. V 55. minutě si stejný hráč spravil chuť, když potrestal faul na Stehlík a z nařízeného pokutového kopu bez problémů vyrovnal na 2:2. Hosté se s bodem z dnešního duelu nechtěli spokojit. Po autovém vhazování si cestu do pokutového území našel Stehlík, jeho následnou přihrávku před odkrytou branku už ale domácí odvrátili. Následovalo několik zajímavých centrů ze stran, avšak také bez kýženého efektu. Hosté si vylámali zuby i po akci střídajícího Prokopa. Jeho přihrávka sice doputovala do místa určení, jenže Stehlíka zradilo zpracování. V 69. minutě si Prokop vyměnil míč s Malíkem, snaha přehodit osamoceného brankáře ale skončila jen míčem ve Stránského rukavicích. Během dvou minut viděl bousovský Kubeček dvě žluté karty v krátkém sledu a musel předčasně do sprch. Hostujícímu celku ani přesilová hra příliš nepomáhala ke vstřelení vítězné branky. V 78. minutě další z řady Vocáskových výborných rohových kopů doplachtil k Batalovy. Ani on nedokázal hlavičkou vsítit třetí branku kosořického týmu. Tentýž hráč o dvě minuty později nastřelil tyč z obdobné akce. V úplném závěru se před brankářem neprosadil ani Kořínek. Duel tak skončil bez vítěze.

• Branky: 14. Šolc, 21. Kubeček – 7. Stehlík, 55. Řehák (pen.)
  • Rozhodčí: Rynekr – Šebela, Vokál (delegát Roth)