Trenér Hájek k oslavám i k nové sezóně

Ahoj, Láďo, prvně samozřejmě gratuluji ke zdárnému dokončení cíle, kterým je postup do I.B třídy. Jaké byly pocity po závěrečném hvizdu v Bezně?
Děkuji ti moc. Trošku tě opravím, I.B třída nebyl cíl, bylo jím být na 1. místě a vyhrát okres :-). K pocitům, úleva a vyčerpání jako každou sezónu. Jinak samozřejmě radost a těšení se na oslavy postupu, které byly famózní.

Vím, že se na toto asi špatně odpovídá, ale i ty sám asi musíš být na sebe pyšný, ne? Komu se povede vyhrát soutěž jako předsedovi klubu a trenérovi v jedné osobě?
Pyšný jsem hlavně na kluky a partu. Co se tady vytvořilo teď, tak to je paráda. Bez peněz je to rarita. V téhle době neskutečný a na to jsem pyšný a nejen já, ale i spousta lidí okolo kosořického fotbalu.

Oslavy byly bujaré. Cesta autobusem i následná projížďka na traktoru po obci se vyvedly, že?
Přesně tak, jak říkáš. Oslavy byly famózní a hodně lidí si je bude dlouho pamatovat.

Výsledek v Bezně mi trochu připomněl zápas, kdy se také postupovalo a porazili jsme myslím Doubravu 8:0. S tím rozdílem, že kdo tento duel vyhrál, postupoval. Vybavuješ si třeba tento zápas? Nebo případně červen 2007, kdy jsme porazili Vlašim 8:0 a udrželi se ještě v I.A třídě?
Zápas s Doubravou si dobře pamatuji. Nehrál jsem kvůli zranění, ale slavil jsem dost po utkání. Vítězství bylo vysoké. Škoda, že podobná situace nebyla teď, poslední utkání o všechno. Ne, dělám si srandu, jsem rád, že rozhodnuto bylo podstatně dříve.

O působení v A třídě si moc toho nepamatuji, moc rád na to období nevzpomínám. Měl jsem jiné názory s vedením, ale to tak je, to jsem já.

Pamatuješ si, kdy se naposledy hrála krajská soutěž?
Hele, tak to si vážně nepamatuji, určitě je to dlouho. Trénoval jsem ten tým, takže se znovu ujišťuji,  že jsem takový místní dinosaurus :-). 

Asi dost vzpomínání. Jak hodnotíš sezónu? Samozřejmě, že kladně, ale jsou tam i nějaká negativa?
Sezónu hodnotím samozřejmě kladně, i když tam bylo spousta momentů, které nebyly dobré a dost mě to trápilo. Kluci vědí a je to jen u nás v kabině.

Asi mi dáš za pravdu, že bylo fajn vidět tolik našich příznivců na venkovních zápasech.
Stoprocentně. Jsem moc rád, že za námi stáli a moc ani nenadávali :-). Vážím si toho a jsem si jistý, že postupem jsme jim podporu vrátili.

Co nyní? Přemýšlíte o posílení mužstva do krajské soutěže?
Jsem rád, že se udržel stávající tým, což vypovídá o skvělé partě. Hodně kluků mělo nabídky za prachy, ale rozhodla naše kaplička. Víš o čem mluvím viď?

Chci hrát s klukama, co si to vykopali. Ale jednu posilu jsme udělali. Petra Outeřického z Benátek, o kterém jsem přesvědčený,  že nám hodně pomůže.

Případně víš naopak, zda někdo ze současného kádru odejde?
Odpověděl jsem v minulé otázce.

Plánujete nějakou změnu v letní přípravě? Například dřívější start, počty tréninků atd.?
Ne, ne. Vůbec. Všichni potřebujeme pauzu od fotbalu. V téhle době je spousta zálib a málo času. Takže pár tréninků,  dva přípravné zápasy a jdeme na to.

Je to těžká otázka, ale budou nějaké cíle pro nadcházející sezónu?
Vůbec není těžká. Úplně stejné jako před minulou sezónou, hrát a trénovat, aby nás to bavilo a utekli od každodenní reality.

Máš ještě nějaký vzkaz fanouškům a čtenářům?
Ať jsou stejní jako doteď a fotbal vnímají jako my, bavilo je to, podporovali nás,  měli s námi trpělivost a byli hrdí na to, že jsou fanoušky Kosořic. Samozřejmě jim a jejich rodinám přeju hodně zdraví, štěstí a pohody.

Děkuji za rozhovor.
Taky děkuji.