Vítězná dohrávka i za gólového přispění brankáře

Sobotní oslavy mistrovského titulu sotva skončily a fotbalisté Kosořic se museli připravit na dohrávku s Březnem. Původní zápas byl odložen kvůli podmáčenému terénu a náhradní termín byl stanoven na středu 12. června od 18 hodin. K souboji týmů z opačných pólů tabulky měl kosořický trenér Hájek téměř kompletní tým i uprostřed pracovního týdne. Chyběli Pokorný, Řehák, Sova a Wolf. Naopak již k dispozici byli Dragnev, Hrabánek, Mudroch a Vocásek. Jeleček s Pravdou poprvé nastoupili proti svým bývalým spoluhráčů a jejich současné postavení v tabulce určitě oba netěší.

Sokol Březno – TJ Sokol Kosořice  0:4 (0:2)

Hosté začali aktivně, co se ale týče střelecké aktivity, tam se lépe prezentovali hráči Března. Technická střela Novotného v sedmé minutě letěla těsně vedle a únik Erbena skončil jen slabou střelou. Až poté dokázali hráči Kosořic zužitkovat častější držení míče na svých kopačkách. Získaný míč Krejcarem putoval doprava na Nováka, který pohotově oslovil napříč pokutovým územím Hančara. Osamocený záložník ale nezakončil přesně a poslal míč vedle branky. Hosté pokračovali v kombinaci, ale tu a tam měli co dělat, aby brejky soupeře ještě včas zastavili. Jenže v 15. minutě domácí hráč s totožným číslem na dresu se opět dostal do úniku. Nejprve nastřelil gólmana a z dorážky Erben zamířil hodně nepřesně. Na druhé straně centroval z levé strany Hančar a Novák se pokoušel rychle zakončit. Z otočky ale vysoko přestřelil. A hráči Března opět kontrovali, po rohovém kopu Novotného hlavičkoval Brodský o kousek vedle. Po půl hodině hry už hosté územní převahu přetavili ve vedoucí branku. Dragnev s Hančarem z levé strany oslovili před brankou nabíhajícího Nováka. Ten byl u míče dříve než vybíhající brankář a střelou do odkryté branky ukončil bezbrankový stav. V dalších minutách následovaly další příležitosti Kosořic, ovšem bez patřičného efektu. Z levé strany opět přihrával Hančar a Novák tentokrát na přihrávku o kousek nedosáhl. Vzápětí to Novák zkoušel individuálně po pravé straně. Ve 40. minutě hosté nikam nespěchali a postupnou kombinací držel míč na svých kopačkách. Pak ovšem napřáhl Novák z dobrých 25 metrů a parádní ranou nedal gólmanovi šanci – 0:2. V závěru prvního poločasu byla březenská obrana permanentním tlakem. Malík ziskem míče na hranici vlastního pokutového území rozehrál akci, na jejímž konci hledal Novák nabíhajícího Mudrocha. Míč sice k němu nedoputoval, ale následovala tvrdá rána do boční sítě. Ve 45. minutě po autovém vhazování Mudrocha pohotově pálil slabší nohou Hančar a tentokrát další brance zabránil Vlk hbitým zákrokem. Po následném rohovém kopu a odraženém míči pálil Dobruský, míč propadl k zapomenutému Mudrochovi, ale další nebezpečí po zákroku Vlka už pro domácí nehrozilo.

Druhé dějství odstartoval březenský Novotný svým pokusem ze střední vzdálenosti, kosořický brankář ale změnu skóre nepřipustil. Hra už neměla takový spád, ubylo i šancí. Hráči Března ani za nepříznivého stavu neskládali zbraně. V 56. minutě se po pravé straně protáhl mladý Slavík a hledal spoluhráče před odkrytou brankou. Zde však na poslední chvíli zasáhl Dobruský a soupeři nedovolil zakončit. Hostující trenér také prostřídal. Na hřiště se také poprvé od loňské poloviny listopadu, po návratu ze zahraničí, dostal hostující Stehlík . Hosté už spíše kontrolovali výsledek a k míči se častěji dostali i hráči Března. Příležitosti ale na domácí straně nepřibývaly. Výjimkou byla až 83. minuty, kdy hosté ztratili míč a rychlou akci zakončil Strnad jen vedle branky. Po delší době se hosté připomněli Malíkem a jeho posunutí míče na Vocáska. Následná střela ale mířila také vedle zařízení. V 88. minutě už Novák na pozici obránce vymyslel přesnou přihrávku mezi obránce na nabíhajícího Salače, který špičkou kopačky stihl usměrnit míč před vybíhajícím brankářem. Na hřiště se podíval také druhý brankář Abelovský, ovšem v pozici nekompromisního útočníka. Právě v 90. minutě Stehlík ve středu hřiště vymyslel přesnou přihrávku na Abelovského a ten měl stoprocentní bilanci. Z první šance byl opět u míče dříve než brankář, dokázal ihned také skórovat a branku také řádně oslavit (viz úvodní fotka) – 0:4.

Fotky ze zápasu
  • Branky: 30. a 40. Novák, 88. Salač, 90. Abelovský
  • Rozhodčí: Chládek – Černý, Vlčko
  • Diváků: 66
  • ŽK: 0 – Salač, Mudroch
  • Kosořice: Jeleček – Pravda, Krejcar, Dobruský, Dragnev – Novák, Salač, Malík, Mudroch (79. Abelovský) – Hančar (65. Vocásek), Kopa (52. Hrabánek)
  • Březno: Vlk – Brodský, Šindelář, Johanides, Duška (64. Uškovič) – Slavík, Svoboda (86. Kadlec), Novotný, Horák – Strnad, Erben (58. Pospíšil)
Sokol Březno  – TJ Sokol Kosořice 0:4
FK Zdětín „A“ –  Slavoj Kr. Vrutice „A“ 3:2
SK Bělá p/Bezdězem –  SK Meteor Kostelní Hlavno 2:0
SK Bezno-Sovínky „A“ –  SK Jivina 5:2
SK Akuma Ml. Boleslav –  TJ Sokol Chotětov „B“ 0:1
TJF Čechie Čejetice –  SKP Mladá Boleslav 6:2
FC Sporting Ml. Boleslav „A“ –  FK Krnsko 3:2

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
12. 6. 2024 18:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
Sokol Březno0000Porážka
TJ Sokol Kosořice0224Vítězství

TJ Sokol Kosořice

93Jeleček Jiří Brankář
2Dobruský Jan Obránce
3Novák Jakub Záložník
4Mudroch Roman 6 Záložník
5Kopa Jaroslav 18 Útočník
9Pravda Petr 7 Obránce
10Hančar Dominik 11 Útočník
12Malík Michal Záložník
13Dragnev Dragomir Obránce
14Salač Dominik Záložník
17Krejcar Martin Obránce
6Abelovský Martin 4 Útočník
7Stehlík Jan 9 Záložník
11Vocásek Filip 10 Záložník
16Zahula Matěj Záložník
18Hrabánek Jan 5 Záložník

Trenér: Hájek Ladislav