Postupové oslavy zpečetěny vysokou výhrou

image_pdfimage_print

Fotbalisté Kosořic při svém loučení s okresním přeborem vyrazili k poslednímu zápasu sezóny autobusem společně se svými věrnými příznivci. Veselá nálada panovala už při odjezdu a zavazadlový prostor nevyplnily jen potřebná zavazadla, ale i pár krabic šampaňského. Posledním soupeřem Kosořic byl celek Bezno-Sovínky, který jako jediný v podzimní části dokázal náš tým porazit 3:4. Stejně tak si svěřenci zkušeného Šislera před 2 týdny poradili na svém hřišti s druhou Jivinou v poměru 5:2. Kosořičtí po úspěšné, středeční dohrávce v Březně 0:4 brankami 2x Nováka, Salače a Abelovského zakončili „anglický“ týden sobotním duelem.

SK Bezno-Sovínky „A“ – TJ Sokol Kosořice  0:6 (0:3)

Začátek zápasu nebyl pro hosty příliš příjemný, již ve druhé minutě musel s bolestivou grimasou odstoupit Pokorný. Poté už se Kosořičtí vrhli do útočení. Bezenská obrana zažehnala nakrátko rozehraný přímý kop Malíka s Jakubem Novákem. Stejně tak i výpad Wolfa se střídajícím Mudrochem. Následoval však rohový kop, Hančar nasměroval odražený míč zpět do pokutového území, Kopa sklepl míč a Malík bez přípravy střelou k tyči otevřel skóre. Řadu akcí poté zhatily ofsajdové prohřešky. Až ve 23. minutě se hosté vyvarovali porušení pravidel. Salač vybojoval, Hančar ho vzápětí poslal za soupeřovu obranu, jenže Jakub Novák tváří v tvář nechal vyniknout bezenského gólmana. Hosté se snažili, jak je jejich zvykem, kombinovat. V další desetiminutovce se ale ke slovu dostali i domácí, ovšem bez výraznější šance. Ve 33. minutě hosté potěšili oko nejednoho fanouška. Dragnev vyslal přesnou přihrávku na nabíhajícího Malíka, ten posunul do strany na Hančara a následoval přesný centr do pokutového území. Nabíhající Jakub Novák nemohl trefit míč ze vzduch lépe a nechytatelnou pumelicí zvýšil na 0:2. Taktéž vsítil stou branku Kosořic v této sezóně. Naopak nehezkou podívanou viděli přítomní ve 40. minutě, kdy si bezenský Prýl bez zavinění přivodil zranění Achillovy šlachy a byl odvezen rychlou záchrannou službou do nemocnice. Závěr prvního poločasu přinesl ještě několik příležitostí. Kosořičtí Kopa s Mudrochem donutili svým napadáním soupeře k chybě, Jakub Novák ještě hledal před odkrytou brankou Malíka, jenže ten měl míč pod nohama a poslal míč vedle branky. Ve 45. minutě hostující Mudroch u postranní čáry vybojoval autové vhazování, které také sám provedl. Jakub Novák si poté míč navedl více na střed a přízemní střelou vsítil třetí branku zápasu.

Hráči Bezna mohli hned v úvodu druhého dějství korigovat, když se čerstvě střídající Grigerek ocitl sám před brankářem, ale míč se mu zamotal pod nohama a vystřelit už nestihl. Hráči Kosořic měli míč v držení, na další střelecké příležitosti si však pár minut museli počkat. V 61. minutě minutě předvedli jednoduchou kombinaci Salač s Mudrochem. Výměna míč v rychlosti na jeden dotek, kosořický středopolař se ocitl před brankářem a nekompromisní střelou pod břevno nedal brankáři sebemenší šanci. Poté se po delší době ukázali i domácí, střela Františka Píši ale neměla potřebné parametry. Na druhé straně Zahula pohotově přihrál Salačovi, jehož přihrávka potřebného adresáta nenašla. V akci pokračoval Hančar a Mudroch mohl k asistencím přidat i branku, ale vysoko přestřelil. Za Bezno odpověděl František Píša po chybě soupeře, hlavičkoval však vedle branky. Přesnější byl kosořický Hrabánek, s jeho pokusem si však brankář poradil. V 78. minutě hostující Salač předvedl drzý průnik podél brankové čáry až do pokutového území. Následná přihrávka a závar ukončil domácí hráč, který zastavil míč rukou na brankové čáře. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil kapitán Malík a navýšil už na 0:5. Pořád ještě nebyl konec. Střelu kosořického Hrabánka domácí zažehnali a Mudroch se již k dalšímu zakončení nedostal. Brankou neskončila ani hlavička Malíka po rohovém kopu Jakuba Nováka. V 83. minutě nastřelil hostující Salač pěknou ránou spojnici břevna a tyče. O tři minutě později Malík s Jakubem Novákem z pravé strany poslali míč před branku. Na zadní tyči dobíhající Jeleček napodobil svého brankářského kolegu z dohrávky v Březnu a šestou brankou se, jakožto brankář, zapsal do střeleckých statistik. Poslední šanci měl v 88. minutě po Salačově přihrávce Krejcar, sám před gólmanem ale neuspěl. Dnešní duel měl mnoho podobných parametrů jako středeční dohrávka v Březně. Čisté konto, branky Jakuba Nováka v podobných časech, závěrečný gól hrajícího gólmana v útoku, Kosořice s 2 žlutými kartami, soupeř s žádnou, Březno – Bezno.

Poté už hráči Kosořic společně oslavili vítězství a postup do I.B třídy. Od pana Vaňouska z Okresního fotbalového svazu obdrželi pohár a diplom. V mistrovských tričkách následovalo společné focení, i focení jednotlivců s pohárem. Oslavy pokračovaly při návratu autobusem i spanilou jízdou v obci na traktoru.

Kosořický tým zakončil sezónu se 62 body, s náskokem 11 bodů na druhý Zdětín. Také vstřelil nejvyšší počet branek – 104, stejně tak i nejméně inkasovali – 30. Králem střelců okresního přeboru se stal Michal Malík s 39 góly, pátý celkově skončil Jakub Novák s 22 brankami a s 15 zásahy následoval Dominik Hančar. 8 branek si připsal Jaroslav Kopa a 5 tref vsítil Dominik Salač.

Fotky ze zápasu
  • Branky: 15. a 78. (pen.) Malík, 33. a 45. Jakub Novák, 61. Salač, 86. Jeleček
  • Rozhodčí: Černý – Klíma, Švarc
  • Diváků: 86
  • ŽK: 0 – Salač, Hrabánek
  • Kosořice: Abelovský – Wolf, Krejcar, Dobruský (64. Zahula), Dragnev (73. Hrabánek) – Novák, Salač, Pokorný (2. Mudroch), Hančar (79. Jeleček) – Malík, Kopa (64. Vocásek)
  • Bezno „A“: Pavel Píša – Havelka, Prýl (40. Kamenický), Šisler, Adam Novák – Novotný, Machovec, Hodboď, Bernát (46. Grigerek) – Štěpán Novák, František Píša
SK Bezno-Sovínky „A“  – TJ Sokol Kosořice 0:6
FK Zdětín „A“ –  Sokol Březno 7:1
SK Bělá p/Bezdězem –  Slavoj Kr. Vrutice „A“ 9:2
SK Akuma Ml. Boleslav –  SK Meteor Kostelní Hlavno 3:1
TJF Čechie Čejetice –  SK Jivina 3:3
FC Sporting Ml. Boleslav „A“ –  TJ Sokol Chotětov „B“ 0:1
FK Krnsko –  SKP Mladá Boleslav 4:2

 

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
15. 6. 2024 17:00 Okresní přebor 2023/2024

Výsledky

KlubPokutové kopyPrvní poločasDruhý poločasBrankyVýsledek
SK Bezno-Sovínky0000Porážka
TJ Sokol Kosořice0336Vítězství

TJ Sokol Kosořice

25Abelovský Martin Brankář
2Dobruský Jan 16 Obránce
3Novák Jakub Záložník
5Kopa Jaroslav 11 Útočník
6Wolf Jakub Obránce
8Pokorný Václav 4 Záložník
10Hančar Dominik 7 Záložník
12Malík Michal Útočník
13Dragnev Dragomir 18 Obránce
14Salač Dominik Záložník
17Krejcar Martin Obránce
4Mudroch Roman 8 Útočník
7Jeleček Jiří 10 Útočník
11Vocásek Filip 5 Záložník
16Zahula Matěj 2 Záložník
18Hrabánek Jan 13 Záložník
93Stehlík Jan Záložník

Trenér: Hájek Ladislav
Trenér: Archman Václav

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..