Těžký terén více svědčil Kosořickým

image_pdfimage_print

V prvním domácím zápase nastoupili hráči Kosořic proti Kněžmostu. První kolo nového ročníku vyšlo oběma týmům dle představ a připsaly si tři body za vítězství. K zápasu mohl domácí trenér Hájek počítat, oproti minulému kolu, s Archmanem, Maškou, Herinkem a Stehlíkem. Naopak chyběli Týsl, Pokorný, Véle a Vocásek.

TJ Sokol Kosořice – TJ Sokol Kněžmost  2:1 (0:1)

Těžký terén způsobený nepříznivým počasím nenabídl mnoho fotbalové podívané. Ovšem úvod utkání patřil Kosořickým. Hostujícího gólmana Moce prověřili svými střelami Somr a následně i Hančar. Po úvodním oťukávání se k první šanci dostali i hosté. Z pravé strany nacentroval do vápna Kožíšek, obrana Kosořic však byla pozorná. Následně chybu v kosořické rozehrávce nevyužil Rychtr. Poté převzali hru pod kontrolu domácí. Řehák našel svým centrem Malíka, ten však hlavičkoval nepřesně. Kosořičtí si dokázali vytvořit tlak i brankové příležitosti, které však nedotáhli k přesně mířené střele. Všechny jejich pokusy buď chytil Moc nebo byly zablokovány obranou Kněžmosta. Z ojedinělé šance se naopak prosadili hosté, když Malíkovu přihrávku Abelovskému vystihl ve 45. minutě Šosvald a otevřel skóre zápasu.

I po změně stran hýřili Kosořičtí aktivitou, měli převahu, dostali soupeře pod tlak, ale výraznější šance nepřicházely. Do slibných příležitostí se dostali Hančar a Malík. Jejich střely ale gólové nebyly. Domácí se přeci jen vyrovnání dočkali. V 67. minutě Malík odcentroval před branku a Hančar nemohl zakončit lépe a přesněji 1:1. Vyrovnávací gól ještě zvýšil aktivitu domácích, kteří se hnali za vítězstvím. Odměnou jim byla vstřelená branka v 78. minutě. Hančar poslal střílený centr do vápna, míč se odrazil k Malíkovi a ten zakončil střelou do prázdné brány. Domácí si tak připsali další 3 body, tentokrát za vítězství 2:1.