Vítězství se rozplynulo v nastaveném čase

image_pdfimage_print

Alespoň bod získali Kosořičtí v minulém kole se Zdětínem. Nyní cestovali do Kněžmosta, kde nemají zrovna lichotivou bilanci. Soupeř sice prohrál úvodní dva zápasy, od té doby ale pravidelně boduje a drží se v popředí tabulky.

TJ Sokol Kněžmost – TJ Sokol Kosořice  2:2 (1:2)

Po pěti měsících oprášil kapitánskou pásku Maška, který se po vleklém zranění vrátil do sestavy. V úvodu utkání byl on i celý tým u několika náznaků, Řehák pálil vedle a Batalovy hlavičky brankami taktéž neskončily. V deváté minutě zahrál domácí Josef Beran milimetrový přímý kop k tyči. Ať se
kosořický Hošťálek natahoval po střele sebe víc, míči v cestě do sítě už nezabránil – 1:0. Ani ne o pět minut později hosté vyrovnali. Kořínek u postranní čáry uvolnil Josefa Gruse, ten zpětnou přihrávkou vybídl Mašku. Jeho přízemní střelu Rudavský sice vyrazil, ale dobíhající Malík už neměl problém překonat kněžmostského gólmana. V téměř letním počasí pokračovali v aktivitě hlavně Kosořičtí, kterým se dařilo zakončovat akce. Kořínek se hbitě protáhl kolem postranní čáry a celou akci i zakončil, střela však mířila mimo branku. Ani vzápětí po Mráčkově přímém kopu nabíhající Dragnev nevměstnal míč mezi tři tyče. Domácí se do šancí téměř nedostávali, ve 23. minutě využili chyby před pokutovým územím, ale střela Mlynky také nemířila do správných míst. Nadále měli více ze hry fotbalisté Kosořic a ve 24. minutě se jim podařilo otočit stav zápasu. Malík z trestného kopu propasíroval míč skrz zeď a následně u tyče i pod brankářem – 1:2. O chvíli později mohlo být pro hosty ještě veseleji, Batala po rohovém kopu zblízka nastřelil pouze brankáře. Kosořičtí pokračovali v aktivním pojetí i nadále. Po Mráčkově pasu a přihrávce Dragneva dobře pálil Řehák, míč však zastavila konstrukce branky a těsný náskok platil i po střele Josefa Gruse zpoza velkého vápna.

Poločasová přestávka přišla pro Kosořické nevhod. Po změně stran hosté vypadli z tempa a na první poločas už plynule nenavázali. Více na míči tak logicky byli domácí, ale šancí měli minimum. Po čtvrthodině hry Kosořičtí nezužitkovali brejkovou situaci Josefa Gruse a Malíka. Od 61. minuty hráči
Kněžmosta dohrávali v deseti, když Mlynka během jedné minuty předvedl dva ostré zákroky a musel předčasně do sprch. I přesto následně zahrozil Špetlík před kosořickou brankou, míč ale skončil mimo. V 69. minutě se však síly na hřišti vyrovnali. Malík také viděl druhou žlutou kartu a i pro něj zápas
předčasně skončil. S blížícím se koncem se šance domácích stupňovaly. Čečelského střelu zblízka ale včasným vyběhnutím vyrazil Hošťálek. Stejně tak i vzápětí po rohovém kopu. Hosté stále drželi hubený náskok, ale vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Nakonec mohla padnou na druhé straně. Do Mráčkova trestného kopu se položil Kořínek, ale hlavou mířil v obtížné pozici nad branku. Když už to vypadalo, že se hosté v Kněžmostě po delší době dočkají vítězství, pomohla nakonec domácím situace v nastaveném čase. Zahraný míč do pokutového území nešťastně zasáhl kosořického hráče do obličeje a následně do ruky, čehož si všiml asistent na pomezí. Signalizací upozornil hlavního rozhodčího, který nařídil pokutový kop. S exekucí si bez problémů poradil Josef Beran a stanovil konečný stav na 2:2.

• Branky: 9. a 90.(+2) pen. Josef Beran – 14. a 24. Malík
  • Rozhodčí: Novák – Švarc, Horák
  • Diváků: 100
  • ŽK: Kořínek, Malík, Mudroch – Josef Beran, Jiří Zajíček, Chlup, Špetlík, Mlynka, Kastner
  • ČK: 61. Mlynka – 69. Malík
  • Kosořice: Hošťálek – Mudroch, Batala (56. Adámek), Mráček, Dragnev – Humpola (65. Vocásek), Josef Grus, Maška, Řehák (89. Abelovský) – Kořínek (81. Jiří Grus), Malík
  • Kněžmost: Rudavský – Jiří Zajíček, Špetlík, Soukup, Čadil (63. Haník) – Čáp (61. Kendík), Chlup, Kastner, Josef Beran, Čečelský – Mlynka
TJ Sokol Kněžmost  – TJ Sokol Kosořice  2:2
TJ Sokol Řepov –  SK Bělá p/Bezdězem  6:2