Na kosořickém hřišti jsou soupeři vždy o gól lepší než domácí

image_pdfimage_print

Fotbalisté Kosořic zůstali po dvou kolech stále bez bodu. Podruhé v novém ročníku měli výhodu domácí prostředí, tentokrát proti rezervě Benátek nad Jizerou. Ta se po postupu z okresní přeboru v sezóně 2015/2016 a odhlášení I.B třídy v loňském ročníku opět vrací do soutěžního kolotoče.

TJ Sokol Kosořice – SK Benátky n/Jizerou „B“  2:3 (1:3)

Velmi mladé mužstvo soupeře vedené zkušeným Marešem začalo aktivně a začali domácím zatápět hned od úvodního hvizdu. Již ve čtvrté minutě po rychle vhozeném autu Čech, posila z nedalekých Pěčic, přihrával do pokutového území, ale Chaloupka mířil hodně nepřesně. V 11. minutě však benátecký Čech našel mezi obránci nabíhajícího Čakurdu, kterého nejprve výborně vychytal Abelovský, z dorážky byl však už bez šance – 0:1. Ihned z rozehrávky se domácímu týmu podařila akce s gólovou tečkou. Mráček se na hranici vápna nadvakrát dostal za záda obránců a střelou podél brankáře vyrovnal. Byli to ale nadále hosté, kteří svým pohybem a kombinací nenechávali kosořickou obranu vydechnout. Další přihrávka z pravé strany tentokrát brankou neskončila. Domácí díky včasnému napadání získali míč Grusem. Po následné akci Kořínka s Řehořem však gólman zasahovat nemusel. Na druhé straně únik Tkadlčíka po rohovém kopu Kosořic brankou také neskončil za přispění Sedláčka a Abelovského. Hráči Benátek se po další standartní situaci soupeře dostali do rychlého protiútoku. Náběh Čakurdy domácí defenzíva nezachytila a hostující hráč s číslem 8 si připsal svou druhou branku. V závěrečných minutách prvního poločasu nezamířil hlavičkující Grus po rohovém kopu přesně. To benátecký Outěřický vzápětí potrestal faul na svého spoluhráče proměněným pokutovým kopem – 1:3.

Hosté i po změně stran pokračovali v dobrém výkonu. Domácím nešla upřít snaha, ale dobře hrající soupeř jim mnoho příležitostí ke vstřelení branky neumožnil. V 59. minutě po ztrátě míče neuspěl benátecký Váňa. Vzápětí po další chybě Kosořických přihrával střídající Haba volnému Chaloupkovi, který ale z úhlu přestřelil. Až poté se osmělili i domácí. Z následného rohového kopu hlavičkoval Grus nad branku. Dalším neúspěšným hlavičkářem byl kosořický Batala. Vydařená pasáž ze strany domácích pokračovala i po přihrávce Dragneva na zapomenutého Malíka. Tomu se však nepodařilo prostřelit benáteckého Šímu. Domácím se nepodařilo snížit ani po následné skrumáži před brankou. Ani jeden z hráčů nepropálil míč skrz houštinu těl. Až v 88. minutě kosořický Humpola napřáhl z trestného kopu a střelou k tyči snížil na rozdíl jediné branky. V posledních vteřinách už se žádné drama nekonalo a hosté si odvezli všechny body.